Ronald Koeman: Ostatnio nie czułem zaufania ze strony klubu

Dariusz Maruszczak

21 maja 2021, 16:55

Barca TV

107 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman podczas konferencji prasowej przed meczem z Eibarem wyznał, że nie czuje zaufania ze strony klubu. Holender podkreślił, że musi porozmawiać z Joanem Laportą na temat swojej przyszłości. Skrytykował też brak szacunku wobec piłkarzy oraz przecieki z klubu do mediów.

[Marc Brau, Barça TV] Drużyna nie ma już żadnych szans na mistrzostwo. Jaki macie przed sobą cel w tym ostatnim meczu sezonu?
Jak w przypadku każdego spotkania staramy się dobrze przygotować, aby wygrać pojedynek, mieć odpowiednią intensywność. Mimo że nie możemy wygrać nic więcej tym meczem, jest to ostatni pojedynek i chciałbym zakończyć ten sezon zwycięstwem.

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Mówiłeś ostatnio, że chcesz zostać, warunkując to całkowitym zaufaniem ze strony klubu. W tym tygodniu wiele mówiło się o twoim potencjalnym następcy. Myślisz, że zostaniesz na następny sezon?
Nie wiem. Nie rozmawiałem z prezydentem. Spotkaliśmy się na lunchu 2-3 tygodnie temu i umówiliśmy się na rozmowę po tym sezonie. Z pewnością porozmawiamy po jutrzejszym meczu i zobaczymy. Tak jak mówiłem, chcę zostać i wypełnić swój kontrakt. Jest kilka kwestii do zmiany, niektóre zrobiliśmy już w pierwszym sezonie i nadal chcemy to robić. Ostatnie słowo należy jednak do prezydenta. Porozmawiamy i zobaczymy.

[Marca Ramon, RAC1] Uważasz, że klub dobrze zarządza twoją przyszłością? Jak się czujesz, słysząc listę nazwisk trenerów, o których się mówi?
Uważam, że ostatnio, a mam na myśli ostatni miesiąc, powinno być więcej szacunku do swojego trenera i naszych piłkarzy, ponieważ wiem, że zawodnicy czują się dotknięci tym, co pojawia się w prasie w ostatnich dniach. Gracze nie zasługują na takie traktowanie, zasługują na więcej szacunku. Jest wiele rzeczy, które musimy robić inaczej.

[Santi Ovalle, Cadena SER] Mówisz o szacunku do ciebie i zawodników. Nie wiem, czy chodzi o prasę czy klub. Czujesz zaufanie ze strony klubu?
W ostatniej części sezonu nie, ponieważ nie rozmawialiśmy o przyszłości. Rozumiem, że są wątpliwości ze względu na ostatnie wyniki. Musimy porozmawiać. Doskonale wiem, gdzie jestem i że w takim klubie jak Barcelona, mimo zmian, jakie zrobiliśmy i planujemy zrobić na następny sezon, trzeba wygrywać. Przez cały sezon zawsze reprezentowałem klub na wszystkich konferencjach. Wydawało się przez długi czas rozgrywek, że byłem jedynym rzecznikiem klubu, trzeba to przyznać. Ostatecznie nie wygrywamy i zastanawiamy się, czy potrzebujemy innego trenera, czy innych piłkarzy, ok, ale trzeba to przekazać.

[Helena Condis, COPE] Czy jeśli zostaniesz zwolniony, będziesz domagał się od klubu pieniędzy za ostatni rok kontraktu?
Uważam, że nie muszę odpowiadać z wyprzedzeniem. Bardzo kochamy ten klub, ale ostatecznie to prezydent wyznacza kierunek pod każdym względem. Dopóki nie będę wiedział, co dokładnie może się wydarzyć, nie mogę nic odpowiedzieć na temat kontraktu. Porozmawiam z prezydentem. Dobrze mnie znacie, jestem osobą, która bardzo kocha klub. Jeśli Barça uważa, że nie jestem odpowiednią osobą do poprowadzenia drużyny w następnym sezonie, porozmawiamy o tym. Dopóki nie porozmawiam z prezydentem na ten temat nie mogę odpowiadać na tego typu pytania.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Jesteś dumny ze swojego pierwszego sezonu? Spełniłeś oczekiwania, z którymi przychodziłeś do klubu?
Mówiąc ogólnie, uważam, że w sierpniu podpisalibyśmy się pod takim sezonem. Zdobyliśmy trofeum, walczyliśmy o mistrzostwo jeszcze 2-3 mecze temu. Problem był jednak taki, że w trakcie 2021 roku zmniejszenie straty punktowej, wizerunek zespołu i sposób, w jak zdobyliśmy Puchar, zwiększyły oczekiwania na zdobycie mistrzostwa. Jesteśmy smutni, ponieważ były mecze, w których nie byliśmy na odpowiednim poziomie, w których mogliśmy zrobić coś więcej, ale generalnie, przy wszystkich naszych problemach, nie będę ich teraz wymieniał jeden po drugim, ten sezon nie jest zły. Nie jest też bardzo dobry, ale moim zdaniem to dobre rozgrywki, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, które działały na naszą niekorzyść. Taka jest moja opinia.

[German García, Radio Nacional] Na liście powołanych na jutrzejszy mecz nie ma Pedriego czy Messiego. Czy był jakiś szczególny powód, że udali się wcześniej na wakacje? Uzgadnialiście to?
Jest 3-4 graczy, którzy włożyli w ten sezon ogromny wysiłek pod każdym względem. Nie chcę powiedzieć, że pozostali nie, ale piłkarzami, którzy rozegrali najwięcej meczów i minut, są Messi, Pedri i Frenkie de Jong. Frenkie był zawieszony w poprzednim tygodniu. Pedri odpocznie ze względu na wiek i sezon, który rozegrał. Mam też nadzieję, że pojedzie na EURO. Udział w tak dużym turnieju jest dla niego bardzo ważny, także w kontekście jego doświadczenia. Messi ma też Copa América. Jeżeli mówimy o stanie fizycznym, muszę chronić tych piłkarzy. Po rozmowie z tymi zawodnikami doszliśmy do porozumienia, żeby Pedri i Messi odpoczęli. Frenkie będzie jutro dostępny.

[Alejandro Segura, Radio Marca] Denerwuje cię ta niepewność w kontekście przyszłości? Dalej bierzesz udział w planowaniu następnego sezonu?
Zasadniczo robię to, co muszę jako trener w zakresie planowania presezonu, rozmawiania o wzmocnieniach i osłabieniach czy próbach poprawiania zespołu. Od początku, gdy przyszło nam rozmawiać o następnym sezonie, robimy to. Do teraz rozmawiam z Planesem i Alemanym na temat kwestii związanych z kolejnymi rozgrywkami. To moja praca do samego końca. Dopóki tu jestem, muszę to robić, i chciałbym to robić dalej. Gdybym tego nie robił, nie wiem, czy byłoby to dobre dla klubu. Robię to z miłości do klubu i do mojej pracy.

[Sergi Capdevila, Sport] Myślisz, że gdyby Messi zdecydował się na odejście, Barcelona byłaby w stanie zmontować drużynę, która może aspirować do wszystkich trofeów?
Mam nadzieję, że Messi zostanie tu na wiele lat. W tym sezonie znów udowodnił, że jest wyjątkowy, strzelił 30 goli. Grał fantastycznie. Jako osobę i piłkarza oceniam go na 10. Jeśli nie zostanie, trzeba szkolić innych piłkarzy i szukać skuteczności w zespole, ponieważ brakowałoby nam 30 goli. Barça z Messim ma dużo większą przyszłość niż bez niego.

[Ángel Pérez, Mundo Deportivo] Chciałbym zapytać o trudności, jakie sportowcy z elity mają, żeby pożegnać się w odpowiednim momencie. Jak pamiętasz to z twojej kariery piłkarskiej?
Piłkarze nie są głupi. Każdy doskonale wie, co może dać klubowi, kiedy mniej więcej nadejdą ich ostatnie lata czy miesiące ze względu na wiek, który w tym sporcie nie wybacza. Zasługują jednak na traktowanie ich z szacunkiem. Doskonale wiedzą, że nie będą w tym klubie przez osiem lat. Pewnego dnia nadchodzi koniec dla każdego zawodnika. To wszystko.

[Carles Ruiperez, La Vanguardia] Barcelona przegrała w tym sezonie 11 meczów, jedno na pięć rozegranych spotkań. Masz jakieś zarzuty wobec swojej pracy, jesteś trochę samokrytyczny?
Tak, ponieważ jestem odpowiedzialny za zmiany, jakie zrobiliśmy, za młodych graczy, którym daliśmy szanse, za momenty, w których nie byliśmy na odpowiednim poziomie. Samokrytyka jest oczywista, bolą mnie konkretne chwile w ostatnich tygodniach sezonu. Trzeba jednak brać pod uwagę okoliczności, mieliśmy wszystko przeciwko sobie w tym sezonie. Trzeba przeanalizować wszystko, co zrobiliśmy. Nie jest tak, że uważam, że jestem najlepszym trenerem dla tego klubu. Nie, są lepsi szkoleniowcy, co zależy też od zaufania, piłkarzy, drużyny. Oczywiście uważam jednak, że jestem bardzo kompetentny, żeby prowadzić ten klub w roli trenera.

[Xavi Lemus, TV3] Jeśli zostaniesz na stanowisku trenera, czy twoim zdaniem trzeba będzie zrobić wiele zmian, aby drużyna mogła wygrywać Primera División i Ligę Mistrzów?
Od początku mówiliśmy, że chcemy dokonać zmian. Nie można tego zrobić tylko w jeden rok. Moim zdaniem potrzebujemy więcej czasu na zrobienie zmian w drużynie, znalezienie graczy, którzy dadzą nam większą efektywność, na stworzenie silniejszej drużyny. Mówiąc ogólnie. Jeśli porównasz z nami drużynę Atlético, jest to w każdym znaczeniu gotowy zespół. Moim zdaniem nasz nie jest. Rozmawiamy z Planesem i Alemanym, co musimy poprawić. Mamy koncepcję, chcielibyśmy ją kontynuować i wprowadzać zmiany, co do których uważamy, że są najlepsze, by mieć drużynę gotową na walkę o wygranie wszystkich wielkich trofeów

[Albert Hernández, TVE] Ze względu na wszystkie problemy czy ten brak szacunku, o którym mówiłeś, żałujesz przybycia do Barcelony?
Nie, nigdy. Do dziś jestem bardzo zadowolony że tu jestem, że jestem trenerem tego wielkiego klubu. Od zawsze moim marzeniem było trenowanie Barcelony. Jako trener wiem, że presja jest duża, akceptuję to. Czasem myślę, że w tym kraju większą wagę przykładacie do kwestii związanych ze szkoleniowcem niż w innych krajach. Uważam, że w pewnym sensie nie szanuje się trenerów. Jako obcokrajowiec nie mogę tego zmienić. Akceptuję to, chociaż mam swoje wątpliwości w tym zakresie. Jestem zachwycony, że tu jestem, przybyłem tu dla klubu w trudnym momencie. Chcę zostać, ale musimy o tym porozmawiać.

[Alex Pintanel, Gol] Ustaliłeś jakąś datę końcową, żeby wiedzieć, czy będziesz trenerem, czy nie?
Oczywiście najważniejsze dla klubu po jutrzejszym meczu będzie to, żeby porozmawiać. To temat ważny dla klubu i dla mnie, aby móc zacząć pracę nad posiadaniem konkurencyjnego zespołu na następny sezon.

[Jordi Blanco, ESPN] Czy w rozmowie z Planesem i Alemanym rozmawialiście o możliwym odejściu ważnych w ostatnich latach piłkarzy?
To, o czym rozmawiamy, zostaje w środku. Z tego klubu wychodzi zbyt wiele rzeczy, które nie powinny. Jeśli myślimy o zmianach, ze względu na moją pracę i z szacunku do zawodników, w pierwszej kolejności muszę rozmawiać z nimi i z ich agentami, zawsze z szacunkiem. To mój sposób bycia i chcę, żeby tak pozostało.

[Jamie Easton, beIN Sports] Jaka jest atmosfera w drużynie po słowach Laporty o końcu cyklu? Czujesz, że piłkarze mają najtrudniejszy tydzień w sezonie ze względu na kolejne rozczarowanie?
Dla piłkarzy to oczywiście trudny tydzień ze względu na krytykę, ale tu nie chodzi o krytykowanie, tylko o szacunek do zawodników. Oczywiście atmosfera nie jest obecnie najlepsza, ale to normalne. Zrobimy wszystko, żeby jutro wygrać, ale oczywiście dla niektórych graczy to naprawdę bolesne, co się działo w ostatnich dniach. To normalne, zrobili wiele rzeczy dla tego klubu, a klub dużo zrobił dla nich. Trzeba porozmawiać o nowej sytuacji, o przyszłości. Tak jest zawsze na końcu sezonu. Nie powiedziałbym, żeby to był koniec dla tych piłkarzy, ponieważ wciąż wiele wnieśli do zespołu w tym sezonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pan Koeman bardzo uczciwie napisał, że są lepsi trenerzy od niego ale uważa się za kompetentnego, by prowadzić taki klub jak Barcelona. Pytanie brzmi - czy w takim klubie wystarczy „kompetentny” trener? Wg mnie szkoleniowiec w klubie tego pokroju musi robić różnicę a Holender w meczach z największymi wykazał się brakami taktycznymi, które pokazują, że jeszcze nie nadaje się do prowadzenia największych klubów.

Intuicja podpowiada mi, że za kilka dni Ronald pożegna się z klubem. Wskazują na to: brak wsparcia ze strony prezydenta, fakt, że został jeszcze zatrudniony za Bartomeu, słaba końcówka sezonu oraz chęć „nowego rozdania” ze strony Laporty jak to robił w poprzednich latach.

Koeman wprowadził wiele pozytywnych rzeczy - postawił na młodych, pokazał, że 433 to nie jedyne słuszne ustawienie, zdobył puchar ligi. Jak najbardziej uważam, że zatrudnienie go wyszło Barcelonie na korzyść. Ale jeśli mamy konkurować na wszystkich frontach (sorry, następny sezon już nie będzie „przejściowym”) to potrzebujemy trenera z topu.

Na szacunek trzeba zasłużyć. Piłkarzyki zarabiają grube miliony za nic. Tyle w temacie. Może jeszcze pogłaskać ?

Panie Koeman gdyby nie Messi to byś Pan już był zwolniony.

Kozak. Takich zalet sam ZZ nie pokazał w żadnym sezonie. Facet buduje i tworzy A nie prowadzi. Jak to zwolnią przestaje oglądać barce bo to będzie samobójstwo.
Facet większość wad poprawił w kilka miesięcy.
Ustawienie
Taktyka
Presing
Skuteczność
Dembele zaczął grać
Lepszą obrona
Messi gra lepiej
Griezmann gra lepiej
Buduje młodych gracz. Ku.... pedri warty 5mln teraz 70.
Moriba
Mingueneza
Araujo
Dest
Mosz kurde jedynie musi poprawić ważne mecze. Tyle WAD poprawił to i TEN da radę.
Czapki z głów.

Szacunek i uznanie dla Koemana.

Wielki szacunek dla tego Pana! Przecież ten rok w tym klubie to był jeden wielki kabaret. Musiał robić za trenera, prezesa i psychologa. Jako pierwszy zgodził się na obniżenie pensji, on kocha ten klub szczerze w przeciwieństwie do innych, a teraz w taki sposób niektórzy mu się odpłacają. Wynalazł kilku młodych zawodników którzy mogą już stanowić o sile zespołu.

Śpij słodko aniołku. :>

Tytuł artykułu jest wg bardzo mylący. Z tego wynika, że chodzi tylko o klub, a w głównej mierze odnosi się do mediów i prasy.

Miałem mieszane uczucia po zatrudnieniu Koemana, pisałem o tym, można sprawdzić.
Nie wiem, śmiać się, czy płakać, że miałem rację...choć po rewanżu z PSG zaczęło się tlić jakieś śwatełko...ale szybko zgasło i... to jest wina pospołu - trenera (jego wyborów personalnych) i drużyny (jeśli ten zlepek wzajemnej adoracji można tak nazwać).
Laporta wierzę w Ciebie, tylko zastanów się po co Ci Messi, jeśli chcesz w dłuższej perspektywie zdobywać puchary?
Chyba tylko Xavi może zrobić porządek, mam sentyment do Niego... a to jak zezłomował Neymara (pijanego) po fecie z pucharem utwierdziło mnie w tym. Dla niego skończy się "kolestwo" z czasem objęcia sterów I drużyny....i mam nadzieję (jeśli Messi zostanie), że powie mu - kolego, albo zapier.... albo nie widzę Ciebie w moich planach.
Jeszcze jedno - zostanie, czy nie - opaska musi zmienić właściciela, długoplanowo postawiłbym na Araujo.
Nie piszę tutaj o żadnych personaliach naszej kadry (oprócz Messiego), bo nikt nie wie z z kim na ławce i w składzie, będziemy rozpoczynać nowy sezon.

Najlepsze - wtopa Sevilli i... nasza wtopa - bye Ronald
najgorsze - wygrywamy w porywającym stylu i wtedy co... pożegnać Messiego???

Mega cenię szczerość i Koemana

Nie rozumiem tylko jednego u kibiców. Przed sezonem 'sukcesem będzie LM, okres przejściowy itp' po sezonie 'dlaczego nie wygrał mistrzostwa?'

To ja się Was pytam? Kto z was przed sezonem myślał, że to realne? Chyba nie ma nikogo.

Nie bronię Holendra bo dużo mu można zarzucić, w kwestii taktyki zmian itd., ale patrzmy realnie zrobił wynik ponad stan z tego co ma a umówmy się, że kontuzje też mi nie pomogły. Mial młody zespół, zapłacili frycowe, może być tylko lepiej.

Moim zdaniem czy to bylby Klopp czy Guardiola to wynik nie byłby inny.

Oby został za to że wyciągnoł z tego zespołu tyle ile mógł

Kuman ty chyba z braku laku zostaniesz

Mimo że w wielu rzeczach Koeman mi się nie podoba ale trzeba przyznać że odwalił kawał dobrej roboty biorąc zespół rozbity po poprzednim sezonie i z połowa składu bez formy i okresu przygotowania.
On też pewnie by się z chęcią pozbył ponad połowy składu ale co mógł zrobić jak klubu nie było stać na nikogo co umie kopnąć polkę.
Jakby dostał choćby Depaya zima to byśmy mieli Mistrza teraz

#KoemanOut #KoemanOut

Masakra jak można tak marudzić przez cały sezon. Ja wiem że miał ciężkie zadanie , ale każde potknięcie, każdy porażek zrzucal na kogoś. Nigdy nie widział winy w źle dobranej taktyce czy nietrafionych zmianach . Zawsze winni sędziowie, pogoda , zarząd, skuteczność itp....

Jak mnie denerwują "kibice" z krótką pamięcią. Czy naprawdę tak mało osób pamięta w jakie szambo wpakował się Koeman gdy zaczynał? Zrobił więcej niż można by się spodziewać przed sezonem a i tak dostaje pociski. Żałosne. Mam nadzieję, że dostanie jeszcze jeden sezon no chyba, że Laporta potrzyma tradycje i znów wyciągnie jakiegoś trenera który odmieni nas o 180 stopni. Przed sezonem liczyłem się z tym, że wyrwiemy na łeb nie raz i LM czy liga będzie trudna żeby ugrać cokolwiek. Szanuje go za to, że wycisnął z tego składu aż tyle. A przede wszystkim za stawianie na młodych i dawanie im minut (jedynie o Puiga jestem zły). W każdym razie według mnie zasługuje na jeszcze jeden rok jeśli nie ma szans na innego trenera z topu typu Flick.

To jest trener, człowiek, który ma zdawać sobie sprawę z błędów drużyn i jednocześnie jej bronić. Trener, który nie broni swoich zawodników, to ich przeciwnik. A przy takim układzie atmosfera w szatni byłaby tragiczna. No i zdanie o tym, że z tego klubu zbyt wiele wychodzi na zewnątrz to esencja szamba, które mieliśmy i mamy. Rozumiem rozliczanie i uważam, że trzeba je zrobić. Czym innym jest publiczne pranie brudów.

Koeamn przejął drużynę w tak tragicznym stanie, że aż była wyżej w lidze niż teraz i wygrała grupę, i 1/8 w LM. A teraz mamy (nie licząc pucharu, w którym mieliśmy masę szczęścia, bo nie trafiliśmy ani na Real ani Atletico) najgorszy sezon od 13 lat.

Jak trener może krytykować brak szacunku do piłkarzy podczas gdy go co oni prezentują na boisku pod względem mentalnym nie jest ani trochę adekwatne do sum pieniędzy które zarabiają. Gdyby im się chociaz chciało... Zesrani są bo widzą ze w końcu ktoś chce zrobić z tym wszystkim porządek i dobrać się do dupy tym co kupę siana zarabiają a gówno dają.
konto usunięte

Więcej szacunku do trenera i piłkarzy? A gdzie szacunek do klubu i kibiców? Bo na pewno nie takim graniem i zaangażowaniem jak w ostatnich meczach!!!!
Sezon nie był zły? 3 czy 4 miejsce rzeczywiście to pokazuje.
Kończ waść wstydu oszczędź!! Wracaj do PSV albo Evertonu Southampton skąd zostałeś wyrzucony na zbity pysk.

No ciężko zdobyć zaufanie po takiej końcówce.

Najzabawniejsze w jutrzejszym meczu jest to, że Barcelona gra o zabezpieczenie pieniędzy na zwolnienie Ronalda. Te 6,5 mln więcej w przypadku 3 miejsca, pozwoli na pozbycie się trenera.

A co do wywiadu. Mam nadzieję, że jak go Laporta zwolni, to federacja holenderska natychmiast go zatrudni jako pomocniczego selekcjonera. Bo bez niego, Holandia zapomniała jak grać.

Zaraz się amigosi poobrażają, tupną nóżką i tyle będzie z rewolucji.. niestety w tej drużynie są święte krowy i to jest główny problem.

Tytuł - I On się dziwi?

Odniosę się tylko do zdania o zaufaniu. On ma trudne zadanie, ma przygotować zespół do sezonu, do tego przygotować ekipę taktycznie, fizycznie i psychicznie, jak przegrywamy taktycznie i psychicznie mecze (Juve+PSG), to coś tu jest nie tak. Pomijam pozostałe mecze i przechodzę do konferencji. Narzekanie na sędziów, nie szukanie winy w sobie, a jak to robi, to odsuwa to tłumacząc się, że kadra za młoda (np. PSG), robi w dodatku z siebie rzecznika klubowego, aby wyszedł na ofiarę... tutaj zaufanie nie ma nic do rzeczy. Poprawny sezon zakończony 1 pucharem, a mogły być 2.
konto usunięte

Szkoda mi trochę Koemana, bo widać, że z całego serca kocha klub... No ale nie ma co mydlić sobie oczu, że nie ma wad, bo nawet to jęczenie typu "piłkarze odczuli brak szacunku, ja też" to przesada. Naprawdę szerokopojęci najlepsi piłkarze świata i trener-legenda, który też coś osiągnął, są smutni, bo w jakichś mediach ktoś zaczął kwestionować ich jakość? Nosz kur... Przecież tak powinno być cały czas! Ich krytyka powinna wręcz motywować, ewentualnie skłaniać do refleksji, że może już na nas czas... Z drugiej strony, nie rozumiem w ogóle jak taki statystyczny piłkarz Barcelony/Realu/Chelsea/PSG może w ogóle czytać prasę?! Przecież to strata czasu, a dziennikarze szukają sensacji i nie są dla nikogo mili.
Ale na podstawie tego wywiadu już widać, że szanse Ronalda na pozostanie tu na kolejny sezon są w przybliżeniu zerowe, tak się nie wypowiada i nie może wypowiadać trener, który zostaje w pracy.

Gdzieś czytałem że Frank Rijkaard też jest brany pod uwagę :) Co wy na to ludziska? Oczywiście to plotka ale...

Jesteś kiepskim trenerem, to nie czujesz zaufania. Zaufaniem to mógł Cię obdarzyc zdrajca Bartomeu, ale nie Laporta.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony czego można było sie spodziewac w obecnej sytuacji? Że Barcelona wygra wszystko co sie da. Na prawde powinnismy sie cieszyc że przynajmniej ten puchar krola mamy. Koeman troche tu zmienił i wprowadził wiele nowych zawodników do zespołu i jak mimo wszystki bardzo go deceniam. Z drugiej strony nie rozumiem kilku jego decyzji, zmian w trakcie meczów i bardzo denerwuje mnie to, że nigdy nie bierze na siebie winy, często sie tłumaczy i próbuje bronic, a tak nie powinno być. Niestety, w mojej opini jak rewolucja to i z nowym trenerem. Flick byłby najlepszy, ale nie ma co sie ludzic.

Koeman strzelił idealnie w 10tkę tym stwierdzeniem ; " Ostatecznie nie wygrywamy i zastanawiamy się, czy potrzebujemy innego trenera, czy innych piłkarzy, ok, ale trzeba to przekazać. ".

Wszystko rozchodzi się o zespół, który finalnie gra i prezentuje jakość na boisku. Nawet Guardiola by nic więcej od Koemana nie zrobił, skoro od paru sezonów nie trybi głównie zespół, który jest wypalony i zjedzony mentalnie. Tak jak Laporta powiedział, trzeba zrobić czystki, podziękować, wywalić za drzwi i próbować z nową 11stką. Inaczej będziemy zwalniać coraz to nowych trenerów a efekty będą te same.

Fajny wywiad. Lubię te szczerość u Ronalda

Dobrze mówi - komentatorzy śmieją się z Barcelony, gazety cisną nas ile wlezie, sponsorzy i reklamodawcy pewnie łapią się za głowy na jaki cyrk pozwala Laporta.
Zobaczcie jak problemy na przestrzeni ostatniego miesiąca rozwiązywało Atletico, Bayern czy Liverpool. Wszystkie spekulacje na bieżąco ucinane są, a klub i ludzie klubu bronieni są zawsze. Nawet za czasów Bartomeu klub nie miał tak słabej prasy i wizerunku. To że Laporta nie ma pomysłu i projektu sportowego dla klubu może świadczyć że Alemany i Planes stoją murem za Koemanem. Ktoś powie że po takich słowach będzie na wylocie, a ja uważam że powiedział tak że względu na to że czuje wsparcie ludzi z klubu oraz ma jaja i nie udaje że jak plują to deszcz pada.

Ja bym chętnie zobaczył Klopa albo Guardiole

To teraz Koeman wie, jak czuł się Suarez rok temu. A w kwestii szacunku, karma wraca!

Poprawcie 2001 -> 2021 roku

Czyli prawdopodobnie Koeman odejdzie. Szkoda znaleźli kozła ofiarnego. Kto następca? Może Xavi? Co wszyscy go tak chcą od dawna
konto usunięte

No jakby go wspierali cały czas to pewnie drużyna wygrałaby wszystko od meczu z Granadą do końca.

Szacunek do zawodników ? Do największych przegrywów sezonu co nawet nie walczyli do końca a zarabiaja kolosalne pensje i napluli kibica w twarz.??? Jak on śmie mówić o szacunku.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Czyli to koniec.

Ależ się holender zrobił płaczliwy w ostatnich miesiącach. Mam nadzieję że Laporta szybko go pożegna.