O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 431
  • Liczba komentarzy 142
  • Polecenia 216

Komentarze

5

Real mówi o skandalicznym sędziowaniu, bo gdyby nie mówił, to sędziom mogłoby się ubzdurać, że w meczach z udziałem Realu mogą być obiektywni.

0

Współpraca między Feliksem i Lewandowskim jest wartością samą w sobie. Skorzysta na niej i Felix, i Lewandowski, a przede wszystkim Barca. Wygląda na to, że Felix zrozumiał to, czego nie potrafił pojąć Fati i czego do końca nie rozumieją jeszcze Torres i Raphinha. Czasami lepiej zaliczyć asystę niż próbować samemu zdobyć gola, bo wtedy można liczyć na rewanż, a lepiej mieć asystę i gola niż nic. Egoizm Fatiego, a potem rewanż Lewandowskiego kosztował Barcę dwa gole. Na współpracy z Lewandowskim skorzystali już obaj Joao, o Lewandowskim, a przede wszystkim o Barcy nie wspominając.

Lewandowski po tym sezonie będzie miał już 36 lat i zapewne jego kariera piłkarska wejdzie w końcowy etap, a Barca będzie musiała albo stopniowo zmieniać system gry, albo znaleźć nową, równie dobrą "9". I jedno, i drugie będzie musiało skutkować coraz mniejszą liczbą minut gry Lewandowskiego. Za rok lub dwa to Felix, Torres i Raphinha mogą zostać czołowymi napastnikami Barcy, o ile nie pójdą drogą Fatiego.

4

Liga Mistrzów to ani liga, ani mistrzów.

0

Jedynym celem, jaki można osiągnąć w fazie grupowej, jest wyjście z grupy. Takie zadanie stoi przed piłkarzami i trenerem Barcy. Nie przed kibicami. Kibic wyznaczający cele zespołowi jest śmieszny. Nie tylko dlatego, że jego zdanie nie ma żadnego znaczenia. Przede wszystkim dlatego, że nie taka jest rola kibica.

0

@4Fabregas4
Stanowisz doskonały przykład kibica Barcy rodem z Polski, czyli takiego, którego o ból głowy przyprawiają jej zwycięstwa, jeśli swój udział w nich miał Lewandowski, a niespecjalnie martwią porażki poniesione z jego udziałem.

Zobacz wszystkie

23

Lewandowski skończył 35 lat. W reprezentacji rozegrał dotąd 141 meczów, w których zdobył 81 goli. Grał przez prawie 11 tysięcy minut, z czego w meczach o trofea, których rozegrał już ponad 90, przez około 7,5 tysiąca. W takich meczach zdobył ponad 60 goli. Lubański (drugi strzelec reprezentacji) rozegrał 75 meczów, z czego 38 o trofea. W takich meczach zdobył 25 goli, a grał w nich przez około 3100 minut.

Oczekiwanie, że po takiej eksploatacji organizmu i w tak zaawansowanym wieku Lewandowski będzie ciągnął za uszy reprezentantów młodszych od niego nawet o 10 lat, to przejaw nie tylko oderwania od rzeczywistości, ale także złej woli, a może nawet zawiści.

21

"To było formalnie możliwe, żeby poszedł do Realu. Była taka możliwość i on chciał w to wejść".

Przez Kucharskiego Lewandowski stracił możliwość gry w Realu, a przecież tak bardzo tego chciał. Nawet gdyby musiał rywalizować z Benzemą, to miał spore szanse na to, by tę rywalizację wygrać. Przez Kucharskiego Lewandowski stracił możliwość gry i życia w Hiszpanii. Gry z piłkarzami najlepszymi z najlepszych. Przejście do Realu było dla Lewandowskiego opcją lepszą pod każdym względem. Dlaczego więc Kucharski to zablokował? Czy aby nie dlatego, że na tamtym rynku nic nie znaczył i że zarabianie na Lewandowskim mogło się szybko skończyć, bo na piłkarzy Realu "czyhają" tuzy wśród menedżerów?

Czy można się więc dziwić, że Lewandowski zerwał współpracę z Kucharskim. Przecież przez niego zmarnował życiową szansę. Teraz dopiero widać co stracił.

16

Kimmich ma 28 lat i kontrakt do 2025 roku. Te dwa lata nie zapowiadają się dla Bayernu różowo. Coman, Gnabry i Sane lepsi już raczej nie będą, a drugiego Lewandowskiego jakoś nie widać. Obrona jest niepewna, a brak Neuera aż nadto widoczny. Wygląda na to, że to Kimmich musiałby i organizować grę w ataku, i pilnować obrony, a taka rola niekoniecznie musi mu odpowiadać. Jeśli Kimmich nie zamierza zakończyć kariery w Bayernie, to teraz jest najlepszy moment, żeby odejść.

Kimmich jest Niemcem, a Niemca Kahn i Salihamidźić nie mogą potraktować tak jak Lewandowskiego. Jeśli Kimmich zdecyduje się odejść i wybierze Barcę, to Bayern będzie musiał się zadowolić tym, na co Barcę dziś stać. Na więcej będzie mógł liczyć, gdyby Kimmich zdecydował się przejść do MC.

Dla Barcy Kimmich byłby poważnym wzmocnieniem, dlatego jego pozycja w drużynie byłaby dość mocna, z pewnością mocniejsza niż w MC, ale w MC mógłby liczyć na większe pieniądze. W Realu musiałby się zmierzyć z legendą Kroosa, a to mogłoby być dla niego za trudne. Gdyby Kimmichowi zależało na sukcesach, to powinien przejść do MC. Gdyby oczekiwał radości z gry i "miłości" kibiców, to tylko Barca.

14

Są trzy przyczyny, które dyskwalifikują Lewandowskiego w oczach Polaków.
Pierwszą i najważniejszą z nich jest to, że jest Polakiem.
Drugą jest to, że osiągnął wielki sukces, mimo że jest Polakiem.
Trzecią jest to, że sukces osiągnął dzięki pracy nad sobą, a to Polakowi nie przystoi.

14

Na lewej obronie powinien zagrać ten, kto jest do tego najlepiej przygotowany, a to ocenić może tylko Xavi. Moje zdanie w tej sprawie nie ma najmniejszego nawet znaczenia, tym bardziej że nie będzie poparte ani wiedzą, ani doświadczeniem. Ograniczę się więc do kibicowania Xaviemu, by wybrał dobrze.

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?