O sobie

  • Zainteresowania Muzyka (soul, reggae, jazz), filmy, języki obce, bieganie
  • Ulubiony zawodnik Xavi
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 2971
  • Liczba komentarzy 533
  • Polecenia 1103

Komentarze

8

@Coutinho007 Spojrzałam na profil tego chłopaka na Transfermarkt i wcześniej miał już kilka poważnych kontuzji, które wykluczyły go na wiele tygodni z gry. Raczej ciężko mu wróżyć jakąkolwiek karierę piłkarską :(

2

@MamerTponad100 Dest gra bardzo nierówne mecze. Czasami popisuje się super zagraniami i sztuczkami technicznymi a potem w kolejnym meczu jest bezbarwny i robi głupie błędy. Mingueza też niestety w kratkę. Ciekawe co poradzi na to Koeman.

4

Trzymam kciuki za wylosowanie Levante. Mamy napięty grafik zarówno w okolicach 10 lutego i 3 marca (potencjalne daty pojedynków) i lepiej byłoby trafić na w teorii łatwiejszego rywala.

7

@sokot Gdyby brać pod uwagę wyłącznie pensję do opłacenia to może i wydaje się to atrakcyjna opcja, ale wraz z Messim odejdzie/renegocjuje kontrakty kilku sponsorów. Będziemy mieli mniejsze wpływy.

3

Fajnie się Was słucha. Dobra robota :)

Zobacz wszystkie

30

Na tym zdjęciu Cristiano wygląda jakby chciał całować Suáreza po stopach... Bardzo wymowne.
Miniony tydzień był jednym z najlepszych w historii klubu. Jak to łatwo nam kibicować Barcelonie :-)

25

Boję się o karierę Rafy. Obawiam się (oby niesłusznie, bo go uwielbiam!), że w Barcelonie zbyt długo już nie pogra.

1) Ta fatalna kontuzja wyłącza go z gry praktycznie do końca sezonu i nie wiadomo jaki po niej powróci.
2) Choć obecnie mamy do dyspozycji tylko dwóch pomocników: środkowego i ofensywnego (Sergi Roberto to raczej prawy obrońca lub defensywny zawodnik środka pola), to w styczniu do kadry dołączy Arda Turan oraz prawdopodobnie kupimy Paula Pogbę.
3) Mając czwórkę pomocników na początku przyszłego sezonu mało prawdopodobne jest, by Lucho zapewnił Rafinhi regularne występy i wiele minut na boisku. Tych będzie potrzebował sporo do odbudowania formy (tak, jak jego brat w Bayernie, ale tam Guardiola ostatnio często stosuje niespotykane u nas ustawienie z aż czterema pomocnikami i Thiago ma realne szanse na występy). Rafa nie jest u nas niepodważalnym zawodnikiem jak Iniesta/Messi i musi walczyć o grę.

Pierwsza połowa sezonu 2015/16 miała być kluczowa dla Rafy, ale niestety nie przekonamy się jak by się podczas niej sprawował. Podejrzewam, że skończy się na tym, że w przyszłym roku zostanie wypożyczony.

Fatalna wiadomość, fatalna dla Rafinhi i fatalna dla Barcy… Wciąż nie mogę ochłonąć.

23

Nie dziwię się mu... :-) Zdrowia cracku!

22

Bardzo się cieszę z tego transferu, ale boję się o zdrowie tego zawodnika, bo do najpewniejszych pod tym kątem nie należy. Wierzę jednak, że u nas nie będzie grał co tydzień i nasi fizjoterapeuci zajmą się nim jak należy, a dzięki temu otrzymamy najlepszą (zabójczą :D) wersję Thomasa na boisku :)
Gdyby porównać go do wymienianego często na tej stronie Hummelsa, to częstotliwość występowania u niego kontuzji jest mniejsza (nawet pomijając wiek - Belg jest o 4 lata starszy od Niemca). Niestety te urazy są cięższe. Porównując statystyki:

Hummels (25 lat) - 304 rozegranych meczów i 69 opuszczonych przez kontuzje; 16 razy w karierze doznał kontuzji
Vermaelen (29 lat) - 307 rozegranych meczów i 116 opuszczonych przez kontuzje; 12 razy w karierze doznał kontuzji


A tak z innej beczki, jako ciekawostkę dodam, że Luis Suarez (27 lat), NIGDY(!) nie opuścił meczu przez kontuzję. Rozegrał 322 spotkania, a 30 opuścił przez... wykluczenia za przewinienia :>

18

Podoba mi się idea profesjonalizacji szatni. Zawodnicy przed meczem mają być w 100% umotywowani do gry, która jest ich pracą! Żadnych "ciepłych kluch" :)