Granada - Barcelona: przewidywane składy

Łukasz Lewtak

21 września 2019, 09:11

AS/Marca/Sport

65 komentarzy

FC Barcelona podejmuje dziś kolejną próbę odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Kto wybiegnie od pierwszej minuty na murawę Nuevo Los Cármenes na starcie z Granadą?

Swoje przewidywania odnośnie wyjściowych składów przedstawiły Sport, Marca i AS. Wszystkie trzy dzienniki są zgodne co do tego, że w bramce zagra Marc-André ter Stegen, w obronie zobaczymy Gerard Piqué i Clementa Lengleta na środku oraz Juniora Firpo na lewej stronie, natomiast w ataku wreszcie razem wystąpią Leo Messi, Luis Suárez i Antoine Griezmann.

Według Sportu na prawej obronie zagra Sergi Roberto, natomiast Marca i AS stawiają na Nélsona Semedo. Dzienniki różnią się co zestawienia linii pomocy Barçy. Wg Sportu w środku pola wystąpią Rakitić, Busquets i de Jong; według Marki - Sergi Roberto, Busquets i Rakitić; a zdaniem ASa - Busquets, de Jong i Arthur.

W zespole Granady powinni dziś zagrać Rui Silva w bramce, Víctor Díaz, Duarte, German i Carlos Neva/Koybasi w obronie, Yangel Herrera, Montoro i Azeez/Vadillo/Carlos Fernández w pomocy oraz Puertas, Soldado i Machis w ataku.

Przewidywane składy według Sportu

Granada CF: Rui Silva, Víctor Díaz, Duarte, German, Carlos Neva, Yangel Herrera, Montoro, Azeez, Puertas, Soldado, Machis.

FC Barcelona: ter Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Junior Firpo, Busquets, Rakitić, de Jong, Messi, Suárez, Griezmann.

Przewidywane składy według Marki

Granada CF: Rui Silva, Víctor Díaz, Duarte, German, Carlos Neva, Yangel Herrera, Montoro, Vadillo, Puertas, Machis, Soldado.

FC Barcelona: ter Stegen, Semedo, Piqué, Lenglet, Junior Firpo, Busquets, Sergi Roberto, Rakitić, Messi, Suárez, Griezmann.

Przewidywane składy według ASa

Granada CF: Rui Silva, Víctor Díaz, Duarte, German, Koybasi, Yangel Herrera, Montoro, Carlos Fernández, Puertas, Machis, Soldado.

FC Barcelona: ter Stegen, Semedo, Piqué, Lenglet, Junior Firpo, Busquets, de Jong, Arthur, Messi, Suárez, Griezmann.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No Marka nieźle popłynęła

Skład asa najlepszy :)

Skład Asa najlepiej mi się widzi

Griezmann na lewej to marnotrastwo + 120 mln. Powinien grać z przodu z Suarezem a za ich plecami Messi lub na odwrót - Griezmann za plecami Messiego i Suareza. Innej opcji nie widzę, przy tym bezmyślnyn transferze.

Jestem pewny że Valverde nie postawi na Firpo nawet mimo kontuzji Alby. Szybciej spodziewał bym się duetu Semedo-Roberto na bokach obrony.

Rakitic? Ten który kompletnie nic nie wnosił po zmianach w grze drużyny? On raczej bardziej w kierunku trybun powinien się oddalać a nie pierwszego składu.

Griezmann dalej na skrzydle? Niezły pomysł ma na niego Valverde xD

De Jong ławka,bo do tej pory grał wszystko

Wszystko zależy od trenera. Zbudowanie od początku sezonu formy u PEreza i Fatiego teraz będzie miało pokłosie. Albo trener odpuści ich całkowicie. co jest mocno prawdopodobne z uwagi na fakt, że rzadko zmienia Messiego i Suareza. Albo w końcu pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że forme Messiego i Suareza trzeba stworzyć na drugą część sezonu i będzie jednak grał młodymi.
Liczę, że Messi do 60-65 minuty pogra później Perez za niego. A za Suareza/Antka Fati w 70 min.
Zgadzam się też z tymi co uważają, ze dziś Vidal lub Rakitic wyjdzie w pierwszym składzie.

Obronę mamy w tym sezonie na papierze niezła, brakuje tylko by panowie doszli do odpowiedniej formy. Pomoc podoba mi się najbardziej od dłuższego czasu. W końcu można zobaczyć w niej finezje w postaci Artura i De Jonga. Najgorzej to szczerze dla mnie wyglada atak. Na papierze wyglada genialnie ale Griezzman na skrzydle jest większość meczu niewidoczny a Messi nadal schodzi do pomocy przez co nie mamy skrzydeł.

Marka dziś odleciała ze składem

Fati za Grizmana

Dziś Arturo Vidal od pierwszej minuty!

Ale bym sobie obejrzał Todibestie w obronie. Firpo na lewej to powinna być oczywistość. A pomoc? De Jong - Arthur - Vidal. Cos pięknego by było.

Grizman nic nie pokaże to Ansu za niego na lewą flankę i ogień...

Griezmann, czyli kolejny po Coutinho NIE lewy napastnik, ustawiany na pozycji Neymara. Na tej pozycji to grał 32 lata temu w RSSS. A potem obarczmy go winą, że słabo gra. Jak dla mnie to powinien grać za Suareza albo Barca powinna grać w innym ustawieniu.

Rakitic powinien zagrać A De Jong na pozycji Busiego. Składem też trzeba rotowac i nie psuć atmosfery w szatni.

Arthur Rakitic De Jong. Rakitica niech Valverde wpuszcza bo ostatnio jak wszedł to chłop nie umiał piłki prosto kopnąć, a o forme wszystkich trzeba dbać bo potem przyjdzie kontuzja i będzie grał taki jeden z drugim kaszane bo bez rytmu meczowego

No to beddzie szalał griezman dalej na ls..

Ja to bym dał pograć wszystkim z drugiego składu, a jak nie wygrają, to będzie to wina Valverde.

Ja to bym dał zagrać Neto i todibo dziś w składzie

Środek Rakitic-de Jong-Arthur poproszę

Ja bym zagrał tak:
ter Stegen, Semedo, Piqué, Todibo, Junior Firpo, Vidal, de Jong, Arthur, Messi, Suárez, Griezmann

Wtf z tym Rakiticiem, wszedł na Borussie i z wolnej gry zrobił bardzo wolną....

Mogą być, jak Grizman nic nie pokaże to Ansu za niego na lewą flankę i ogień

De Jong i Arthur muszą się ogrywać a szczególnie teraz kiedy wrócił Leo. Mam nadzieję że nagle nie przyjdą Valverde do głowy jakieś rotacje xD

Zdecydowanie sklad Asa najlepszy

Skład Asa najlepszy. Na drugą połowę Fati. Fajnie jakby Todibo dostał szansę.

Dałby pograć Todibo , Pigue też bez formy a nie mogą grać z Langletem cały czas . I oby nie ta drewniana pomoc ale całkiem możliwe że jak Messi to i od razu Rakitic w pakiecie za jego plecami.

Mam nadzieję, że busqets jednak nie zagra, a kolejna sprawa nie wiem, czy nie kombinowałbym z różnymi wariantami 4-5-1 z Messim na 10-tce. Griezmann chyba lepiej gra bliżej prawej strony, ale może potrzebuje czasu żeby się przestawić na lewe skrzydło....nie wiem... wiadomo, że łatwo przestawiać i kombinować przed monitorem albo w fifie :)

A taktyka dla Wague jest taka że jest członkiem pierwszego składu i nie będzie grał w ogóle ani a Barcy ani w Barcy B??