Światowa prasa oddaje hołd FC Barcelonie

Majerr

23 grudnia 2017, 22:04

23 komentarze

Wspaniałe zwycięstwo FC Barcelony z Realem na Santiago Bernabéu 3:0 nie umknęło uwadze światowych mediów, które oddały hołd drużynie prowadzonej przez Ernesto Valverde. Zapraszamy do przeglądu nagłówków niektórych największych dzienników w Europie i na świecie.

L’Equipe

„Barça na królewskiej ścieżce” – francuski dziennik zwraca uwagę na 14-punktową przewagę FC Barcelony nad Realem, który prawdopodobnie pożegnał się z marzeniami o mistrzowskim tytule. Drugie w tabeli Atlético traci do Katalończyków dziewięć punktów.

La Gazzetta dello Sport

Włosi piszą o rozstrzygniętym mistrzostwie. Gazeta zauważa, że podopieczni Ernesto Valverde potrafili wytrzymać napór przeciwnika, aby ostatecznie przełamać taktykę zastosowaną przez Zinedine’a Zidane’a i odskoczyć swojemu odwiecznemu rywalowi na 14 punktów.

The Guardian

Brytyjczycy piszą, że Barça pogrążyła Real i ma już 14 punktów przewagi nad swoim rywalem. Gazeta podkreśla wyższość drużyny Ernesto Valverde i docenia, że kataloński zespół potrafił zerwać ze złą dynamiką po sierpniowym Superpucharze Hiszpanii.

Ole

„Messi znaczył więcej niż Cristiano” – w ojczyźnie napastnika Barçy piszą, że Leo był jedynym, który przyniósł ze sobą prezenty. CR7 dobrze rozpoczął mecz, jednak z biegiem czasu gasł, a coraz lepsza postawa Argentyńczyka była kluczowa dla przebiegu losów spotkania.

Lance

Brazylijski Lance pisze o skomplikowanej sytuacji Realu, który w pierwszej połowie nie wykorzystał wielu stworzonych przez siebie okazji bramkowych. Dziennik twierdzi, że praktycznie niemożliwe jest, aby Los Blancos zdobyli mistrzostwo.

South China Morning Post

Chiński dziennik stwierdza, że Suárez i Messi zadecydowali o wyniku El Clásico. Obecny klubowy mistrz świata kończył spotkanie w dziesiątkę, zaś w drugiej połowie Barça siała spustoszenie.