Kontrowersje po El Clásico

Łukasz Lewtak

23 kwietnia 2017, 22:45

Marca/własne

103 komentarze

W dzisiejszym El Clásico na Santiago Bernabéu prowadzący zawody Hernández Hernández podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, które analizują hiszpańskie media.

Już na samym początku meczu miała miejsce kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Barcelony. Samuel Umtiti dotknął lekko Cristiano Ronaldo, który przewrócił się w szesnastce i domagał się odgwizdania jedenastki dla Realu. Hernández Hernández uznał jednak, że kontakt pomiędzy zawodnikami był na tyle delikatny, że gospodarzom nie należy się rzut karny. Ekspert Marki Andujar Oliver w pełni podziela zdanie sędziego i również nie przyznałby jedenastki Królewskim.

W 20. minucie Marcelo brutalnie uderzył łokciem Leo Messiego i bezdyskusyjnie należała mu się za to czerwona kartka, co potwierdza również wspomniany wyżej Andujar Oliver. Sędzia Hernández Hernández nie widział jednak całej sytuacji i nie odgwizdał nawet faulu.

W samej końcówce pierwszej połowy Casemiro, który już wcześniej obejrzał żółtą kartkę za faul na Leo Messim, przerwał groźny kontratak prowadzony przez Argentyńczyka i zdaniem Andujara Olivera oraz wielu innych obserwatorów należało mu się za to drugie napomnienie i wyrzucenie z boiska. Piłkarze Barcelony mocno protestowali, ale Hernández Hernández nie odesłał Casemiro do szatni.

W drugiej połowie błędy popełniali przede wszystkim asystenci arbitra głównego, nie odgwizdując spalonych przy dwóch groźnych okazjach bramkowych dla Realu Madryt. W jednej z akcji na ewidentnym spalonym było aż trzech graczy gospodarzy, ale sędzia liniowy nie uniósł chorągiewki.

Hernández Hernández podjął za to słuszną decyzję, wyrzucając z boiska Sergio Ramosa za brutalny faul na Leo Messim. Andujar Oliver podkreśla, że za takie wejście dwiema nogami obrońca Realu zasłużył na czerwoną kartkę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli specjalista Marki twierdzi, że real powinien zakończyć pierwszą połowę w 9 to ja nie mam nic do dodania
« Powrót do wszystkich komentarzy