Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Kontrowersje po El Clásico

23 kwietnia 2017, 22:45

Źródło: Marca/własne

103 komentarze

W dzisiejszym El Clásico na Santiago Bernabéu prowadzący zawody Hernández Hernández podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, które analizują hiszpańskie media.

Już na samym początku meczu miała miejsce kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Barcelony. Samuel Umtiti dotknął lekko Cristiano Ronaldo, który przewrócił się w szesnastce i domagał się odgwizdania jedenastki dla Realu. Hernández Hernández uznał jednak, że kontakt pomiędzy zawodnikami był na tyle delikatny, że gospodarzom nie należy się rzut karny. Ekspert Marki Andujar Oliver w pełni podziela zdanie sędziego i również nie przyznałby jedenastki Królewskim.

W 20. minucie Marcelo brutalnie uderzył łokciem Leo Messiego i bezdyskusyjnie należała mu się za to czerwona kartka, co potwierdza również wspomniany wyżej Andujar Oliver. Sędzia Hernández Hernández nie widział jednak całej sytuacji i nie odgwizdał nawet faulu.

W samej końcówce pierwszej połowy Casemiro, który już wcześniej obejrzał żółtą kartkę za faul na Leo Messim, przerwał groźny kontratak prowadzony przez Argentyńczyka i zdaniem Andujara Olivera oraz wielu innych obserwatorów należało mu się za to drugie napomnienie i wyrzucenie z boiska. Piłkarze Barcelony mocno protestowali, ale Hernández Hernández nie odesłał Casemiro do szatni.

W drugiej połowie błędy popełniali przede wszystkim asystenci arbitra głównego, nie odgwizdując spalonych przy dwóch groźnych okazjach bramkowych dla Realu Madryt. W jednej z akcji na ewidentnym spalonym było aż trzech graczy gospodarzy, ale sędzia liniowy nie uniósł chorągiewki.

Hernández Hernández podjął za to słuszną decyzję, wyrzucając z boiska Sergio Ramosa za brutalny faul na Leo Messim. Andujar Oliver podkreśla, że za takie wejście dwiema nogami obrońca Realu zasłużył na czerwoną kartkę.