Dzień, w którym Guardiola zakochał się w systemie 3-4-3
W 2007 roku Pep Guardiola napisał artykuł w El País, w którym wychwalał system gry 3-4-3. Zrobił to dwa dni po tym, jak systemu po raz pierwszy użył ówczesny szkoleniowiec Barcelony, Frank Rijkaard.
W poniedziałek urodzony w Santpedor trener wiele mówił na konferencji prasowej o systemie gry użytym w meczu z Villarrealem, słynnym 3-4-3, który w zespołach młodzieżowych zaczął wprowadzać sam Johan Cruyff. Jednak Pep Guardiola chwalił taką organizację gry już dużo wcześniej, po spotkaniu Barcelony z Realem Saragossą w ramach Pucharu Króla. Mecz odbył się 28 lutego 2007 roku.
W artykule z El País przeczytać możemy słowa pochwały dla systemu 3-4-3, użytego przez Franka Rijkaarda. "Wydaje się, mówią, że Dream Team wrócił w Saragossie. Mnie się jednak wydaje, że Dream Team nie odszedł nigdy" - napisał Guardiola.
Trener Barçy wspomina, że o fakcie użycia takiego stylu gry dowiedział się przez SMS, wysłany przez Andrésa Iniestę do Pere Guardioli, swojego brata. "Iniesta wysłał tę wiadomość do mojego brata, on z kolei wysłał ją do mnie. Oto jej treść: Wraca Dream Team. Dzisiaj. Czujesz jak to jest uprawiać tak fantastyczny zawód, jakim jest gra w piłkę?".
W artykule jest również mowa o sposobie przejmowania kontroli nad spotkaniem. Cytowany jest tutaj Marcelo Bielsa, który mówi o "przywództwie" w meczu. Pep gloryfikował system po meczu Pucharu Króla z Saragossą i w poniedziałek, ponad 4 lata od tamtego momentu, ponownie wyniósł do chwały system 3-4-3.
[źródło: Sport]
W poniedziałek urodzony w Santpedor trener wiele mówił na konferencji prasowej o systemie gry użytym w meczu z Villarrealem, słynnym 3-4-3, który w zespołach młodzieżowych zaczął wprowadzać sam Johan Cruyff. Jednak Pep Guardiola chwalił taką organizację gry już dużo wcześniej, po spotkaniu Barcelony z Realem Saragossą w ramach Pucharu Króla. Mecz odbył się 28 lutego 2007 roku.
W artykule z El País przeczytać możemy słowa pochwały dla systemu 3-4-3, użytego przez Franka Rijkaarda. "Wydaje się, mówią, że Dream Team wrócił w Saragossie. Mnie się jednak wydaje, że Dream Team nie odszedł nigdy" - napisał Guardiola.
Trener Barçy wspomina, że o fakcie użycia takiego stylu gry dowiedział się przez SMS, wysłany przez Andrésa Iniestę do Pere Guardioli, swojego brata. "Iniesta wysłał tę wiadomość do mojego brata, on z kolei wysłał ją do mnie. Oto jej treść: Wraca Dream Team. Dzisiaj. Czujesz jak to jest uprawiać tak fantastyczny zawód, jakim jest gra w piłkę?".
W artykule jest również mowa o sposobie przejmowania kontroli nad spotkaniem. Cytowany jest tutaj Marcelo Bielsa, który mówi o "przywództwie" w meczu. Pep gloryfikował system po meczu Pucharu Króla z Saragossą i w poniedziałek, ponad 4 lata od tamtego momentu, ponownie wyniósł do chwały system 3-4-3.
[źródło: Sport]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (30)