Mourinho: Zwycięstwo Iniesty? To niesprawiedliwe
José Mourinho stwierdził, że jeśli Andrés Iniesta zdobędzie Złotą Piłkę FIFA będzie to "niesprawiedliwy" wybór. Portugalczyk przypomniał, że pomocnik Barçy nie grał przez pięć miesięcy.
W wywiadzie dla portugalskiego dziennika A Bola, Mourinho krytykował kryteria wybory najlepszego piłkarza świata. "Zdobył gola w finale, co mógł także uczynić lewo lub prawoskrzydłowy będący niemal anonimowy", powiedział dodając jednak, że nie kwestionuje klasy Iniesty.
"Jeśli wygra Iniesta, myślę, że będzie to niesprawiedliwe, ale to żaden dramat, nie jest to najważniejsza rzecz w naszym życiu. Piłka nożna to bowiem gra zespołowa", podkreślił.
Mourinho zapytany został również o wybór trenera roku i o nominację Vicente Del Bosque, odpowiedział iż go szanuje natomiast prowadzenie reprezentacji to nie to samo, co bycie trenerem klubu: "Trenerzy klubowi pracują przez 11 miesięcy i rozgrywają ponad 50 meczów w sezonie. Dzięki temu są odpowiedzialni za wszystkie momenty chwały drużyn i zawodników. Umieszczenie w tym samym worku selekcjonerów i trenerów klubowych jest bardzo niesprawiedliwe. To dwie różne rzeczy".
[źródło: Mundo Deportivo]
W wywiadzie dla portugalskiego dziennika A Bola, Mourinho krytykował kryteria wybory najlepszego piłkarza świata. "Zdobył gola w finale, co mógł także uczynić lewo lub prawoskrzydłowy będący niemal anonimowy", powiedział dodając jednak, że nie kwestionuje klasy Iniesty.
"Jeśli wygra Iniesta, myślę, że będzie to niesprawiedliwe, ale to żaden dramat, nie jest to najważniejsza rzecz w naszym życiu. Piłka nożna to bowiem gra zespołowa", podkreślił.
Mourinho zapytany został również o wybór trenera roku i o nominację Vicente Del Bosque, odpowiedział iż go szanuje natomiast prowadzenie reprezentacji to nie to samo, co bycie trenerem klubu: "Trenerzy klubowi pracują przez 11 miesięcy i rozgrywają ponad 50 meczów w sezonie. Dzięki temu są odpowiedzialni za wszystkie momenty chwały drużyn i zawodników. Umieszczenie w tym samym worku selekcjonerów i trenerów klubowych jest bardzo niesprawiedliwe. To dwie różne rzeczy".
[źródło: Mundo Deportivo]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (170)