0

Co od kredytów 2% to sprawa wygląda tak:
"Wartość udzielonego finansowania została oszacowana na 3,2 mld zł w 2023 r., 13, 2 mld zł w 2024 r., 10,2 mld zł w 2025 r., 12,2 mld zł w 2026 r. oraz 14 mld zł w 2027 r."

Czyli to są grosze w stosunku do innych wydatków, np. waloryzacja emerytur to tylko w tym roku 40 mld, 13stki, 14stki, 500+ itd to obciążenia rzędu ponad 100 mld rocznie.

Po drugie argument typu rozkręcenia spirali cenowej mieszkań to też mrzonki.
"w 2021 r. oddano w Polsce do użytkowania prawie 235 tys. nowych domów i mieszkań" a program przewiduje udzielenie takiego kredytu dla ok. 150tys osób przez 5 lat, to daje rocznie 30 tys. (jakieś 12,5% tego co oddano do użytku w 2021).
Dodając do tego spadek liczby udzielanych kredytów + wiele wstrzymanych budów to nawet z tymi 30tys. rocznie nawet nie zbliżymy się do rekordowych lat.

No i ostatni argument, sam mam zamiar rozpocząć budowę w tym roku domu i niezależnie czy to wejdzie w życie czy nie, powoli będziemy budować, nieważne czy z tym kredytem czy innym, czyli część osób z tej puli i tak by się budowało / kupowało mieszkania.

Podsumowując ani nie spowoduje to załamania gospodarki, ani nie spowoduje wzrostu cen materiałów. Kredyt 0% to też nie będzie jakieś ogromne obciążenie dla gospodarki, to są oczywiście niesprawiedliwe ustawy, bo jak ktoś brał kredyt teraz / rok temu to będzie płacił zdecydowanie więcej niż "beneficjenci" programu.

Także na 100% któraś z tych partii wprowadzi ten program, ceny mogą jedynie nieznacznie wzrosnąć a ci co załapią się na te kredyty będą mieli 10lat spokoju.

Wiadomo zawsze jakaś dopłata od państwa to wzrost inflacji itp. ale przy tym co do tej pory wydają "za nic" to są śmieszne kwoty.

3

@Ksavix ale nie widzisz jednej rzeczy?
oni nie mieli nawet czasu sprawdzić czy to jest prawda
prezydent, premier, obajtek, cały tvpis, wszyscy z wściekłością stwierdzili, że to insynuacje, prawdę znają tylko oni, papież jest niewinny
zdjęcia w sejmie, wyświetlony na pałacu itd.

o to w tym chodzi, oni nie chcą nic wyjaśniać tylko zakrzyczeć tych co do prawdy dochodzą, zwykła polityczna brudna gra

2

@kuz jak przy 0-1 rywal wyrwie czerwoną to chyba inaczej mecz by się potoczył

0

@sepek 1 punkt Negreira i Barca
2 Bartomeu itd
3 Wszyscy, bo nawet jak robiły to osoby to w imieniu klubu

1

@ObiwanKenobi Ty dalej nie rozumiesz, że tu są dwie walki.
1 - walka z systemowym ukrywaniem pedofilii (szczególnie w kościele)
2- walka z hipokryzją, JPII nie był kryształowy jak każdy z nas, więc po co na siłę robić z niego świętego? Dlaczego po śmierci było santo subito? Ano dlatego, że gdyby teraz chcieli to zrobić to proces zostałby wstrzymany itd.
A tak kościół jak ukrywał, tak ukrywa pedofilię, mają kolejnego świętego do kolekcji i wyzywają każdego, kto chce dążyć do PRAWDY.

3

@PatrykBarca Technikę to ma akurat średnią

23

@ObiwanKenobi No i jeszcze jedno dodam nie na temat
- kwity SB o Wałęsie - full legit
- kwity SB o JPII - sfałszowane na 100%

Ludzie myślący nie przyjmują takiej narracji do wiadomości i oczekują rzetelnego podejścia do tematu a nie zasłonę dymną jaką robi TVPis i cała tego otoczka.

1

@ObiwanKenobi Radzę też poczytać o dekrecie z 1983r

7

@ObiwanKenobi Ja to widzę tak. Ukrywał jak cały kościół pedofilię za komuny bo to było normalne w tamtych czasach, nawet Franciszek o tym ostatnio mówił. Gdyby wtedy zaczął głośno o tym mówić w życiu nie zostałby kardynałem.
Czyli jak piął się po szczeblach kariery to było mu wsio ryba, będąc papieżem z nieuleczalną chorobą można już pozwolić sobie na więcej.

0

@Sysia11 Tym bardziej trzeba docenić Haalanda jak przebija Suareza praktycznie we wszystkim.

0

@Sysia11 Aha bo Salzburg czy Borussia to były hegemony i strzelanie w ich barwach 10goli w LM to formalność dla każdego napastnika.

9

@D10SLEO Gość ma siłę Van Nistelrooya, szybkość Henryego i piłka spada mu pod nogi jak Inzaghiemu.
Prawdziwe haxy

0

@TheNekro94 Kiedyś jak Barca przegrywała LM to nie było ważne bo to nagroda indywidualna. Teraz to nagroda za wygranie Mundialu i ligi jednego klubu. Nie żeby coś ale trochę hipokryzja.

0

@P33ck Tak, oczywiście, już go połamali, już skończył karierę. Ciekawe czy po roku 2012 tak pisałeś o Messim.

1

@Rewolucja123 Jeszcze większa deklasacja. Haaland dopiero wychodzi w idealny wiek.
W wieku 22lat Suarez miał G/A co 97min

1

Ale mnie śmieszą te porównania Haalanda do Suareza i wyliczanie G/A w jakimś tam sezonie itp. Haaland to najlepszy napastnik od czasów CRa/Messiego - czyli najlepszych w historii.
Suarez przez całą karierę w klubach:
689 G/A - 58155min, G/A co 84,4min
Haaland przez całą karierę w klubach:
215 G/A - 14760min, G/A co 68,7min

I nie interesują mnie ligi, rozgrywki itp. Haaland to maszyna nieporównywalna z żadną inną"9".

1

A co jeżeli za bardzo skromny wyrok taki Bartek wyłoży prokuraturze wszystko na tacy? Przecież większość ludzi z tamtego okresu nie ma żadnego kręgosłupa moralnego, wystarczy jeden wysoko postawiony człowiek z realnymi dowodami i wszystko posypie się jak domek z kart.

0

Komentarz usunięty

5

"Best Norton SL i Radamanto SL. Pierwsza powstała w 2009 roku"
Lapcio nic nie wiedział, nic nie słyszał, nic nie widział xD

0

@Kinginiesta Nie ma to najmniejszego znaczenia.

5

@PsychoFanBlaugrana2 To jak karyny krzyczące po zatrzymaniu sebków, że policja chce ich zniszczyć. Ale czy normalny człowiek rozwala przystanek o 3 w nocy z 3 promilami? No właśnie, kto tu jest winny? Ten co chce sprawiedliwości, czy ten kto sam na siebie kręci bicz.

3

Więcej niż klub
Pamiętam te hasła Laporty 20lat temu, brak sponsora na koszulkach, czysta nieposzlakowana opinia. Jak to wszystko wygląda teraz? Byli prezesi w więzieniu lub z prokuratorskimi zarzutami. Najpierw Unicef, później Qatar fundation, teraz kto da więcej. Laporta wyprzedaje mnóstwo aktywów po objęciu ponownych rządów a mimo to klub nadal ma ogromne długi. Teraz wychodzi sprawa łapówek, Laporta też był w nią zamieszany, no chyba, że jak JP2 przez lata nic nie wiedział, nic nie słyszał, miliony wypłacane z klubowej kasy....
Ostatnio więcej afer niż w City i PSG razem wziętych

0

@MesQueUnClub96 Jesteś aż tak lotny, że ich wspierasz i tego nie widzisz. Gratuluję.

3

7

@MesQueUnClub96 W jakim aspekcie. Wymień 1.

1

100aferpis.pl
łapcie

1

@Gracek10 Prawdę napisał, z Messim nie mieli większego problemu w Bayernie przez te wszystkie lata.

3

@killingjoker101 Ich elektorat kocha papaja więc robią szopkę jak zwykle, rok wyborczy, więc wszystkie chwyty dozwolone.

10

@Tasde On by pewnie chciał, żeby każda z ofiar tych pedofili popełniła samobójstwo w imię "afery", którą można rozkręcić w tvpis.

7

@Ksavix "Tak tak, katonazistowski PiS nałożył wyższe kary za pedofilię, gdzie,
według narracji mediów i polityków PO, najwięcej takich znajduje się
wśród księży."
Schizofrenia?

Media