O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4200
  • Liczba komentarzy 1467
  • Polecenia 2445

Komentarze

T^L

7

To już trzecia wątpliwa Złota Piłka w dorobku Messiego. Wcześniej wygrał "cudem" z Xavim i Iniestą. Dziś z Lewym.
W ramach dywagacji, czy Messi wygrałby, gdyby pozostał w Barcelonie i nie wybrał akurat drużyny z Paryża? Osobiście wątpię.

T^L

1

Ktoś ogarnia o co chodzi z tą czerwoną plamą na twarzach piłkarzy i trenerów w meczu Napoli Lazio?

T^L

0

@kaamil1910 Dyscyplinę He he do pierwszej imprezy. Jeszcze się taki trener nie urodził, który wygra z krnąbrnymi i przepłaconymi gwiazdami. Co do poprawy jakości, to ja tego nie widzę. Nadal to bardziej przeciwnik nie strzela niż my bronimy, o braku czegokolwiek pozytywnego z przodu nawet nie ma co mówić. Mimo wszystko ja poczekam dłużej i nie potrafię zrozumieć czemu już dziś ktoś pieje poemy na cześć Xaviego.

T^L

1

Wszyscy już wystawiają laurki Xaviemu a ten jedyne co póki co zrobił to zwolnił iluś ludzi. Sportowo to nadal ten sam wykastrowany twór co był. Koniec sezonu go zweryfikuje i wtedy będzie można powiedzieć czy zatrudnienie go to był dobry pomysł.

T^L

0

@przemek1920dm Patrząc tylko na pryzmat tej jednej chwili można się zgodzić, ale jeżeli prawdą jest, że jego apatyczne podejście do obowiązków jest normą, to jest to po prostu kontynuacja i stąd może być fala gówna lejąca się na Cou. Z drugiej strony facet opowiada w wywiadach jak to jest głodny gry, jak chce wrócić do formy i dawać wiele od siebie klubowi, a jak dostaje szanse od losu to podchodzi do tego na zasadzie: ooo minuta do gwizdka, to jeszcze minutka leniuchowania.
Także owszem za tą jedną sytuację nie mamy prawa go oceniać, ale za całokształt? a i owszem.

Zobacz wszystkie
T^L

57

Taka maleńka refleksja.

Stworzenie Xaviego było możliwe dzięki splotowi wielu czynników. Po pierwsze wyszedł ze szkółki. Po drugie czasy w jakich się rozwijał nie degenmerowały umysłu piłkarza wielkimi pieniędzmi. Kolejne to indywidualne podejście zawodnika do klubu i sportu.
Xavi na początku także grywał ogony, lepsze momenty przeplatał gorszymi. Róznica taka, że wytrwał on i klub. Nikt nie robił chaotycznych ruchów i dał możliwość piłkarzowi sie uformować. Co więcej Xavi miał wiele wad, między innymi szybkość. Stworzono więc system gry wokół piłkarza. Zanim Xavi odpalił wraz z drużyną na dobre bywały lata kiedy klub przegrywał wszystko.
Dziś na siłę próbuje się wkomponować zastępce Xaviego, wsadza się w jego buty i koleś ma grac tak samo jak piłkarz, który odszedł. Ani Cesc ani nikt inny nie otryzmał takie szansy na dorośnięcie jak Xavi, gdzie przy jednoczesnym wzroście znaczenia pieniądza w piłce nie mieliśmy szansy zatrzymać tych, którzy mogli przejąć spuściznę w środku pola po generale.
Odrębną sprawą jest szkólka Barcy. Od kilku lat zauważyć się da coraz mniejszy napływ piłkarskich osesków do pierwszego zespołu. Mając świadomość, że nie ma wiecznych piłkarzy, przynajmniej w tym czynnym zawodowu mniemaniu, trzeba było wykreowac grupę poptencjalnych zastępców na najbardziej newralgiczne pozycje. Ktoś powie, że próbowano, że nie sposób przewidzieć jak sytuacja się rozwinie. Sprawa Thiago pokazuje, że kreowanie następców dziś wygląda inaczej niż za czasów młodości Xaviego. Nie zmienia to faktu, że przy tak ogromnej rzeszy szkolonych samodzielnie młodzików plus ogromej siatce agnetów na wszystkich rynkach piłkarskich klub nie potrafi się wcześniej zabezpieczyć.
Czasy w jakich przyszło nam żyć zdominowane są przez mamone, zatem należy się przystosować, zweryfikowac model szkolenia. Piłka, technika itd muszą isść w parze z przywiązaniem. Taki Messi poza walorami piłkarskimi, finansowymi ma jeszcze sentyment innego typu do klubu. Coś mu zawdzięcza. Dlatego trudniej mu podjąć decyzję o przenosinach gdzie indziej, nawet jeśli $$$ byłyby lepsze. Trzeba młodych uczyć lojalności, wtedy możemy wymagac od nich cierpliwości przy wprowadzaniu do dorosłej piłki. Inna sprawa, że jak w każdej korporacji, tu też ścieżka kariery powinna być określona i zawodnik powinien żyć myślą o tym, że kiedyś szanse dostanie.
Powyższe wypociny to subiektywna ocena człowieka, który pamięta Barce z lat 80. Pamięta piłkarzy, którzy zatrudniani w klubach mieli etety w zakładach pracy, a zamiast premi finansowej dostawali deputaty na wędliny i samochody. Nie spodziewam się dziś, że ktokolwiek myślący odrzuci wielomilionowy kontrakt w zamian za mżonkę o grze w pierwszym zespole, ale przy odpowiednim prowadzeniu, przy rotacjach składem we wszystkich rozgrywkach można nadal uzupełnić skłąd "tanim" kosztem, bo jak życie pokazuje, przepłacony najemnik nie zawsze a opstatnio wręcz niemal wcale nie gwarantuje jakości.

T^L

50

no coś ty, przecież Valverde to najgorszy trener ever. Wynik się nie liczy, styl najważniejszy, a Barca gra piach jak nigdy. Marudzenie nigdy się nie kończy, ludzie żyją w swoich matrixach i nie potrafią się cieszyć tym co mają. Przeminie kolejna wielka generacja piłkarzy i wtedy pozostanie nam wzdychanie, że kiedyś to była drużyna, teraz to zwykła kopanina. Pozdro dla marudzących, bez was świat byłby nudny.

T^L

38

Oglądam sobie dodatkowo powtórki tej sytuacji z Vidalem i nie sposób doszuykac się tam premedytacji. Wślizg owszem nieco optymistyczny, ale nie ma tam ani wyprostowanych nóg, ani ataku na staw skokowy. Prawda taka, że szkoda chłopa, ale samo zajście to nieszczęśliwy wypadek.

T^L

38

Populista. Typowy przykład dzisiejszego polityka, mówi to co ludzie chcą usłyszeć.

T^L

37

Różnica taka, że kiedyś taki błąd sprawiał, że drużyna na wku... szła jak dzik w żołędzie. Dziś tak się wkurzyli, że nie mieli ochoty grać.