52

Czas wrócić tam gdzie nie ma limitów... ;P

0

@AmigoBlancos Masz jakąś obsesję na moim punkcie. Nie udzielam się tutaj od dłuższego czasu, a większość z powiadomień jest to, że mnie oznaczasz w komentarzach. Taka chora obsesję z Twojej strony.

Napisałeś komentarz, w którym informujesz o swoich zamiarach, ale połowa Twojego wpisu dotyczy mojej osoby gdzie na siłę próbujesz uderzyć do mnie już ciężko zliczyć, który raz. Chcesz coś ogłosić to zrób to, ale takie wycieczki personalne pod moim adresem świadczą tylko o Tobie w szczególności, że ja tutaj bywam teraz bardziej jako czytelnik.

Jeśli tęsknisz możesz napisać śmiało, ale w bardzo śmieszny sposób próbujesz wbijać szpilki mając z tyłu głowy to, że przecież ja na serwisie się już nie udzielam.

Dokładnie pamiętasz mojej pożegnanie, ale później dodajesz taki wpis: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-12278622#comment-12278622

0

@Roobo Teraz należy brać pod uwagę głównie sprawy finansowe. Być może inwestowanie w Dembele nowej umowy znów na lepszych warunkach nie jest opłacalne skoro on kolejny sezon wypada na kilka miesięcy.

0

@Roobo Bardziej zrobienie miejsca dla Messiego. Raphinha wtedy zostaje, przychodzi Olmo i Messi odchodzi Dembele, który ma wysokie wynagrodzenie i problemy zdrowotne.

1

@Emhyr Można mu narzucić różne narrację. Jest to śliski typ, otwarcie przyznaje się, że kibicuje Realowi co po prostu szkodzi La Liga. Taka osoba nie powinna być na tym stanowisku. Do tego dochodzą kwestie związane z polityką. Był członkiem fuerza nueva (hiszpańscy neofaszyści) i nawet były zdjęcie, że strajkował przeciwko niepodległość Katalonii.

21

@GeneralXavi zarzucił dyskusje (która znikła) na temat Tebasa i Bartomeu (dlaczego wtedy nie utrudniał życia Barcelonie i pozwalał zadłużać klub).

Nie zdążyłem odpowiedzieć więc wkleję w nowym wątku: Bartomeu żył w bardzo dobrych stosunkach z Tebasem więc wtedy limit wynagrodzeń nikomu nie przeszkadzał. Bartomeu również był otwarty na dołączenie do CVC więc to też pasowało Tebasowi. Oni to "przyjaciele". Ostatnio Tebas zacytował dalej artykuł wymierzony w Laportę, którego autorem był Marcal Lorente - dziennikarz opłacany przez Bartomeu. Tutaj nie ma przypadków.

Źródła z Barcelony mówią, że toczy się wojna między Tebasem i Laportą i będzie nagonka na prezesa Barcelony, ponieważ nie jest on wygodny dla Tebasa. To przecież widać, że utrudnia on życie obecnemu zarządowi, a za Bartomeu czegoś takiego nie było. Prezes La Liga powinien być dla klubów i piłkarzy, a tutaj jest wręcz inna sytuacja. On dosłownie podkłada kłody pod nogi i myśli, że żyje w 2016 roku gdzie w La Liga grały same gwiazdy. Inni zaczynają nam uciekać, kluby z La Liga muszą sprzedać swoich piłkarzy do Premier League i później się męczą, aby kogoś móc zarejestrować (Real Betis miał ostatni taki problem). Z tym człowiekiem u sterów musimy się bujać po sądach, aby zarejestrować piłkarza bo on sobie jednak zmienił zasady i coś ubzdurał. Absurd goni absurd.

4

@Matheu12 Inaki Peña nie jest pewnym bramkarzem. Widać, że broni dość nerwowo i w meczu o takim znaczeniu musi bronić Ter Stegen, który jest w kapitalnej formie. Trzeba spojrzeć na to inaczej niż przez pryzmat wprowadzenia piłkarza. Walczymy o tytuł i powinni grać najlepsi.

0

Komentarz usunięty

10

Komentarz usunięty

0

@Kapitan_SW Mnie śmieszy, że przeżywasz moje komentarze i poprzednie wygrane z taką samą narracją co roku. Zarzucasz komuś innemu, że to przeżywa, a Ty robisz to samo tylko inny sposób i w zasadzie jeszcze groszy.

Dobrze @LS napisał. Mnie tutaj praktycznie już nie ma a Ty wciąż przeżywasz moją osobę więc to z Tobą jest coś nie tak. Ból dupy ciągnie się za Tobą. Dosłownie. Nie chcę wiedzieć co by się działo gdyby wygrał w tym roku. Byś chyba litanię napisał.

7

@Hasszz I jak widać było to na tyle skuteczne, że udało się wygrywać co rok ;)

15

@Danny Gaucho Gratulacje za przerwanie passy moich zwycięstw w plebiscycie Złotej Piłki po kilku latach. W końcu mogę ją komuś przekazać z moich dłoni. Jest nieco zakurzona więc zadbaj o nią tak jak należy. Warto jendak zaznaczyć, że musiałem przejść na zasłużoną emeryturę by ktoś inny mógł ją też zdobyć więc z tym "pójściem po mnie" to już za późno bo ja już skończyłem rywalizować o nią rok temu zawieszając korki na kołek. Bez sensu byłoby gdybym na poważnie w tym roku podszedł do tego, nie chciałem na siłę psuć Wam zabawy, ponieważ w tym roku nie uczestniczyłem regularnie w życiu tej strony więc kolejne moje zwycięstwo mogłoby nieco zabić i zaburzyć harmonię tego plebiscytu i też znów by się pojawiły głosy o ustawce. Ja swoje już wygrałem, niech młode talenty La Rambli teraz pokażą swój potencjał!

2

@GeneralXavi Widać, że ma trudności z wejściem do drużyny i pokazanie tej jakości, którą można było oglądać na boiskach Premier League, ale w tym przypadku Xavi Hernández również mu nie pomaga rzucając go raz po prawej stronie, a raz po lewej. Ostatnio pojawiły się informacje, że miał nawet zapis w umowie odnośnie tego, że musi grać po prawej stronie gdzie czuje po prostu komfortowo. W pewnym momencie Xavi nie pomógł mu swoimi decyzjami i widać było nawet po wywiadach Raphinhi, że ma o to żal. Ja bym go nie przekreślał i jakoś gorąco oceniła już teraz. Wystarczy popatrzeć na asysty drugiego stopnia i tam Brazylijczyk jest w czołówce. Uważam, że dopiero w drugiej części sezonu pokaże i udowodni dlaczego go kupiono. Myślę, że nie będzie to drugi Malcom, ale Xavi musi mu dać więcej zaufania i komfortu, który dostaje (aż za bardzo) Dembele. Widać bardzo wyraźnie, że to Francuz jest faworyzowany przez Xaviego i przez takie zagrywki dostaje się Raphinhi, Ferranowi i później odbija się to na tym, że żaden skrzydłowy nie jest w formie i nie czuje się pewniej. Xavi musi zacząć budować piłkarzy bo póki co tego nie widać.

87

Nigdy nie sądziłem, że będziemy siebie obserwować nawzajem i to ja będę tym, który ma więcej Złotych Piłek na swoim koncie :D Zaskoczył dziś Robert, zaskoczył. Aż kilka razy sprawdzałem czy nie fejk. ;)

39

Nominuję @Transu96 - nikt inny nie ma tylu folderów z teczkami na innych Użytkowników niż on. Niech ma za to, że musiał godzinami szukać wpisów innych Użytkowników z października 1998 roku ekscytując się przy tym tak samo jak przy otwieraniu paczek w grze FIFA. Należy docenić starania tak wieloletniej pracy. Jest to Użytkownik, który na inny sposób dodaje kolorytu głównie La Rambli. Mam nadzieję, że mnie nie rozczaruje i godnie przeprowadzi swoją kampanię, aby zdobyć Złotą Piłkę. Jest to Ivan Rakitić tej strony. Ciężko haruje godzinami za innych, a na końcu jego pracę przyćmi jakiś Luka Modrić. Oby tym razem było inaczej. #Transu96MaMojąNominacjeIGłos!

21

@Faro Źródło: Dzień Niewiniątek.

3

@GeneralXavi Według źródeł z Argentyny wszystko z nim dobrze.

0

0

@Transu96

?????

24

Gdy już powoli wszystko wracało na odpowiednie tory z początkiem sezonu to po przerwie na mecze reprezentacji dostajemy na początku kilka mocnych ciosów w postaci urazów piłkarzy, a następnie nokaut od Interu. To wszystko przyszło w jedynym momencie i to jeszcze przy tak ważnych meczach, napiętym kalendarzu gdzie człowiek się złości, że znów nie wyszło, jest rozczarowaniem, ale z tyłu głowy racjonalnie i na chłodno ocenia obecny stan drużyny i tego w takim miejscu jesteśmy.

A gdzie jesteśmy? W fazie budowania projektu gdzie jednocześnie z miejsca oczekuje się wyników i tutaj jest mały problem, ponieważ z miejsca po takich wzmocnieniach nie wszystko zagra tak jak należy, to wszystko jest świeże, zespół dopiero zaczyna łapać automatyzmy, ogrywać się, a kryzys w postaci urazów tylko nam podkłada kłody pod nogi i wracamy do "ratunku" w postaci Pique w defensywie. Xavi Hernández też nie pomógł swoimi decyzjami w pierwszym meczu z Interem gdzie doszły kontrowersję, a w drugim z kolei niestety zaryzykował z Pique, który rozczarował więc nie tylko wymówką jest tutaj przerwa na mecze reprezentacji, urazy - ale też decyzję Xaviego, które właśnie się zbiegły z czasem, który nie jest dobry dla drużyny, a efektem jest brak awansu do dalszej fazy.

Można już teraz zarzucić kilka rzeczy Xaviemu, głównie brak reakcji w drugiej połowie po straconej bramce (tak samo źle zaczęliśmy drugą połowę z Celtą) gdzie nie tylko spada intensywność jak to mówił Xavi, ale też skupienie i tak mentalnie zespół jest podłamany i to trzeba zmienić bo już nie pierwszy raz jest taka sytuacja za jego kadencji. W końcówce z Interem pokazali charakter i grę do końca, ale błędy w defensywie to wszystko zamazały. Widać tą chęć walki do końca, a nie spuszczone głowy w dół. Taki plusik.

Czy występują jakieś wątpliwości co do Xaviego? U mnie nie występują. Popełnił kilka błędów, ale jego projekt tak naprawdę dopiero zaczyna się z tym sezonem, po przejściu okresu przygotowawczego z tymi piłkarzami, którymi chciał, ale też warto zaznaczyć, że to wciąż wszystko jest świeże i bez względu na to jakie nazwiska wzmocniły ten zespół potrzebna jest cierpliwość do tego by podbudować tą drużynę, poszczególnych piłkarzy. Na to potrzeba czasu i ten czas uważam, że należy się Xaviemu, a jednym z argumentów jest start w La Liga w tym sezonie i bilans spotkań. Dziwię się, że pojawiają się głosy szukania innego trenera gdzie nawet się aż tak nie pali. Znów chcemy wszystko zaczynać po roku? Bez sensu. Za szybko oczekujemy sukcesu. Nie patrzmy tylko na wydane pieniądze, ale na to jakim procesem jest odbudowanie drużyny. Liverpool Kloppa powinien być przykładem jak ten proces wygląda. Dajmy w końcu ten większy margines zaufania, błędów by móc w cierpliwości wrócić i stworzyć zespół, który będzie wstanie mógł konkurować z wszystkimi, zarówno sportowo jak i mentalnie.

Też jeśli chodzi o zwolnienie Xaviego, którego niektórzy się domagają: Xavi i jego sztab szkoleniowy otrzymuje około 4M euro brutto łącznie do podziału. Żaden trener z TOPu nie zaakceptuje takich warunków, a my nie mamy miejsca w limicie wynagrodzeń na większe pensję. Wciąż musimy go obniżać dlatego uważam, że trzeba przede wszystkim zachować spokój i cierpliwości. Pozdrawiam! ;)

2

@koziar Ja widzę, że próbujesz robić problem tam gdzie go nie ma i na końcu tradycyjnie obracasz kota ogonem robiąc z siebie hipokryte.

2

@koziar Ale odniesiesz się do tematu czy zabrakło Ci argumentów? Przestawiłem Ci to dlaczego jest on uważany za najbardziej rzetelnego w kontekście informacji o Barcelonie i nawet podałem Ci przykłady, a zacząłeś się plątać w tym wszystkim, ponieważ udowodniłem Ci przede wszystkim hipokryzję i zwykłe przyczepienie się Twoje do niego bez podparcia żadnymi przykładami i argumentami.

2

@koziar To sam sobie przeczysz teraz. Podważasz jego wiarygodność gdzie jest teraz numerem jeden w kontekście informacji o Barcelonie, a teraz piszesz, że śledzisz go dla zabawy, a nie dla informacji. To w takim przypadku po co podważasz jego wiarygodność skoro informacje Cię nie interesują? Dwubiegunowość Cię dopada czy po prostu sam już nie wiesz o co się przyczepić w jego kontekście?

2

@koziar To jest normalna informacja. Tak właśnie działają media więc nie są to żadne bzdury i nie dodaje ich w 90% tak jak ty to napisałeś. Jest to coś normalnego i skoro go śledzisz to nie powinno ani trochę się dziwić, że takie treści pojawiają się u niego czy ogólnie w mediach katalońskich bo są to informacje praktykowane od lat.

2

@koziar Które wiadomości? Podaj przykład.

4

@koziar Skoro go tak śledzisz i piszesz, że "90% postów to clickbaity pod kliknięcia i jakieś alarmy, które okazują się bzdurami" - to proszę teraz wkleić te 90% postów, które są bzdurami. Czekam.

2

@koziar Pie*dolisz głupoty. Zacznij go uważnie śledzić, a później oceniaj. U Romero od roku wszystko się sprawdza w kontekście Barcelony.

10

@koziar Śmieszne jest to, że nie śledzisz jego informacji tylko oceniasz go przez pryzmat show, które robi. Ferran Torres - potwierdził Romero, Christensen - potwierdził Romero, Aubameyang - potwierdził Romero, przyjście Xaviego - potwierdził Romero, porozumienie z Azpilicuetą - potwierdził Romero, Franck Kessié - potwierdził Romero, przełom w sprawie Raphinhi - potwierdził Romero. Jeszcze jakieś wątpliwości czy lubisz pieprzyc dla zasady?

51

Chciałem Wam przybliżyć to co zauważyłem od pewnego czasu i z czego wzięło się dzisiejsze zamieszanie. Medal ma dwie strony i zalecam przeczytać całość dokładnie za nim napiszcie komentarz: Osoby z Redakcji od pewnego czasu zaczynają wbijać szpilki w moim kierunku, a zaczęło się to głównie od tego jak odmówiłem im dołączenia do ich działu. Nie wiem czy mają taką zmowę (tak to wygląda i nie tylko ja to zauważyłem) czy bardziej wkradła się jakaś zazdrość o zasięgi, które tak ochoczo Pan Piotrek podkreśla. Jakoś gdy publikowałem przeróżne informacje na La Rambli to Pani Julia, czy Pan Piotr ani razu nie napisali nic na temat wiarygodności informacji, jakoś im to pasowało, ponieważ było to publikowane na La Rambli więc zasięgi się wtedy zgadzały, nie było też mowy o fejkach z ich strony, ale jak już zacząłem działać sobie na Twitterze to nagle ten problem się pojawił, coś im już nie pasowało, że wrzucam coś pod zasięgi. Dziwna zależność, prawda?

Podkreślam: zawsze starłem się zapewnić kontent informacjny tutaj na stronie dla Was, również pomagałem na YouTube FCBarca przy wywiadach, czy wysyłałem materiał ze statystkami by powstały artykuły. Nikt mnie do tego nie zmuszał sam od siebie to robiłem, ale też dla kanału poproszono mnie o pomoc i przeważnie zawsze byłem do dyspozycji. Teraz gdy działam sobie nam swoim Twitterze nagle coś Redakcji nie pasuje. A to z wrzucaniem informacji (że niektóre są pod zasięgi) czy z MOIMI tierami, które robię według MOJEJ opinii. Jeśli macie jakieś swoje pomysły to użyjcie ich sobie, a nie musicie mi się wtrącac w to co ja sobie założyłem i to co jest skuteczne od dłuższego czasu.

Skoro uważacie się za tak poważny portal to przecież nie powinno was interesować to co sobie dana osoba robi na Twitterze, a wy jak kanarki jeden za drugim się zlatujcie i to psuje waszą reputację. Pan Maciej mi zarzuca, że ja biorę informacje z FCBarca gdzie przeważnie publikuje je dużo szybciej na swoim Twitterze tak samo szybko jak kiedyś publikowałem je na La Rambli. Pan Maciek powinien jednak sobie przypomnieć, że to Wy wzięliście okładki z Realu Madryt pl i was na tym złapano, również to wy kopiowaliscie nicki i całe dyskusje z Blaugrana - co wam dziś chłopaki wypomnieli więc jeśli już mi coś zarzucacie to warto najpierw zajrzeć do swojego podwórka bo też macie coś za uszami. Tak samo odnośnie nagród za Złotą Piłkę FCBarca.com: po jednej z edycji dostałem dopiero po roku, a następna (za ten rok) gdybym się nie upomniał to też bym pewnie nie dostał. I to właśnie leży w Waszym interesie i podkreśla to jak profesjonalnie działacie.

Myślałem, że jesteście bardziej poważni. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale to co robicie od pewnego czasu jest po prostu żałosne. Nie zamierzam się użalać na sobą, ale dużo czasu swojego poświęciłem by dzielić się informacjami z wszystkimi Użytkownikami, a Pani Julia wyjeżdża z tekstem, że wy mnie stworzyliście co brzmi jak jakiś absurd. To Wy prosiliście bym został i dalej wrzucał informacje na La Ramble, więc dobrze wiecie, że to co robiłem zapewniło Wam zasięgi, a teraz gdy już działam sobie na uboczu Twittera z waszego środowiska lecą szpilki w moim kierunku co jest bardzo niesmaczne patrząc na to, że pomogłem wam w pewnych aspektach rozwój strony.

Media

Sonda

Kto zostanie mistrzem Europy?