2

@Matheu12 to całkiem fajna opcja dla ludzi po szkole średniej, żeby sobie zarobić na studia.

1

@michal26 a na jak długo trzeba podpisać kontrakt?

5

@MarcelNJ11 poborowi

0

@endriuuu2 sugerujesz, że współpraca Niemiec z Rosją była głupia z geopolitycznego punktu widzenia? Oni w przeciwieństwie do Polski nie muszą się obawiać Rosji.

0

@Kozinho. Bo polska jest w zupełnie innej sytuacji niż Niemcy? My mieliśmy w tym roku zakończyć kontrakt z Gazpromem, a Niemcy są kompletnie uzależnione od rosyjskiego gazu.

1

@Kgorecki2500 no tak, lepiej żeby zadusili gospodarkę i zamrozili ludzi w zimie. Na pewno nie skończyłoby się to ogromnymi protestami i wybraniem rządu, który kupiłby gaz.

0

@tobiasson92 bardzo ciekawe, a masz może jakieś dowody na poparcie tej tezy? Podobne padanie przeprowadzono w Finlandii i pod koniec okazało się, że osoby otrzymujący bezwarunkowy dochód podstawowy miały (nieznacznie) wyższy współczynnik zatrudnienia od osób z grupy kontrolnej.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@anxted chce, żeby Szwecja przestała wspierać PKK i Kurdów. Ja już wolę, żeby nie dołączyli do NATO, niż ulegli dyktatorowi.

1

@Bykunn dlatego w USA zanim się pójdzie do szpitala trzeba pójść do notariusza i przepisać cały majątek na członków rodziny, żeby potem móc ogłosić bankructwo.

0

@tomek8756 czyli tak jakby sam opłaci swój transfer nabywając jednocześnie 35% wartości klubu? Ciekawe.

0

@Hubsao @Hosh napisał "Finlandia do NATO weszła"

0

@Hosh nigdzie nie weszła. Najpierw trzeba przekupić Turcję i Węgry.

0

@daniel32778 pewnie tak właśnie się zakończy nasza cywilizacja.

0

@michal26 tak samo jest mnóstwo rzeczy, które różnią ślimaka i goryla a jakoś nie przeszkadza nam to w nazywaniu obu zwierzętami. Myślisz, że różnica między gorylem a człowiekiem jest większa niż między gorylem a ślimakiem?

0

@AlexDark00 tak, straty wizerunkowe gdy wyjdą na jaw oszustwa takiej firmy mogą być znacznie większe (a cały ten kryptosyf to piramidy finansowe).
Poza tym jest jeszcze coś takiego jak etyka. "Więcej niż klub" czy jakoś tak. Może wypadałoby się zastosować do tych słów i nie brać kasy od oszustów, którzy okradają ludzi?

@Kurkmen XD, odkąd dowiedziałem się jak to działa wiedziałem, że jest to narzędzie do scamów i handlu narkotykami. Nigdy bym w to złotówki nie wrzucił.

0

@Kluivert_P nic, ludzie to zwierzęta.
@PIQUETHEBOSS no to lemury chyba też są ludźmi.

1

Oby odrzucili. Od tego całego NFT i kryptosyfu powinni się trzymać z daleka.

1

@Medium tak, to wynika z artykułu 10. traktatu.

0

@Medium nie ma szans, że ich przyjmą, bo Węgry jako sojusznik Putina zagłosują przeciwko

0

@Cwaniak4 bzdura, artyleria zadaje grubo powyżej 50% strat.

0

@Siro źródło? Bo w artykule raz piszą, że inspirowana wyjazdową a raz, że wyjazdowa.
@PatrychoO moim zdaniem bardzo ładne, jedne z najlepszych w historii

0

@Matheu12 jak Rosjanie zajmą Ukrainę to nam pozostanie wywiesić białą flagę. W przypadku ewentualnej wojny z Polski zostałyby same zgliszcza. Moim zdaniem powinniśmy się bronić nad Dnieprem albo wcale.

0

@Matheu12 gdyby Ukraina miała przegrać i w całości utracić niepodległość (ew. stać się rosyjską marionetką) to nie będzie innego wyjścia. Trzeba obserwować sytuację i jeśli nie będzie to dobrze wyglądać to niestety, ale trzeba wysłać żołnierzy.

3

@mat32 jakby tej fury kasy nie przeznaczał na furę kokainy to pewnie by sobie jeszcze pożył.

4

@Joe_Pesci ciekawe czy pracował tak ciężko jak robotnicy w apartheidowej kopalni szmaragdów jego ojca. Ciekawe czy bez pieniędzy zdobytych potem i krwią tych prawie niewolników byłoby go stać na kupno Tesli albo PayPala.

13

@FC1899Barca no tak, bo poza tymi 22 godzinami lekcyjnego to już nic nie musi robić. Sprawdzanie prac, sprawdzianów, przygotowanie do lekcji itd., kontakt z uczniami i rodzicami i jeszcze pewnie jakieś rzeczy administracyjne to się wszystko samo robi.

1

@Ascend no dobra ale czym innym byłoby grożenie Ukrainie atakiem, gdyby dołączyła do NATO, a czym innym jest taka "prewencyjna" inwazja. Rosja mogłaby się zgodzić na oddanie wszystkich terytoriów w zamian, że Ukraina nie dołączy do NATO, ale tego nie zrobi.

@michal26 ja nie mówiłem o Bliskim Wschodzie a o Bałkanach, gdzie interwencja była uzasadniona. Bliski Wschód (w zdecydowanej większości) to nieuzasadnione wojny USA, za które powinni zostać potępieni tak samo jak Rosja za to co teraz robi.

2

@elprawak to porównanie miałoby sens gdyby Ukraińcy dokonywali przed wojną ludobójstwa na swoim terytorium.
@Ascend jaka interwencja?

1

@Mads Ad 1. Jeżeli nazywasz kraj bogatym to zakładam, że odnosisz się do pkb. Skoro mówimy o pomocy socjalnej to zakładam, że chcemy wiedzieć mierzyć bogactwo w stosunku do liczby obywateli. Stąd miara, której użyłem
Ad2. Powiedziałbym, że PKB krajów skandynawskich zachowuje się tak samo jak PKB Polski, Ukrainy czy Czech, mimo znacznych różnic między systemami tych krajów. Dodatkowo np. w latach 2000-2008 nastąpiły w tych krajach ogromne wzrosty gospodarcze. Wtedy programy socjalne nie spowalniały rozwoju? Programy socjalne nie tylko nie zwalniają wzrostu gospodarczego, ale wręcz go napędzają bo ludzie są w stanie pozwolić sobie na bardziej konsumpcyjny tryb życia. Dodatkowo wcześniejszy wzrost PKB krajów europejskich można wytłumaczyć gwałtownym rozwojem technologi, modernizacją pewnych procesów itd. Dodatkowo, nawet gdybyś miał rację to kogo właściwie obchodzi wzrost gospodarczy? Mnie obchodzi to, że ludziom się lepiej żyje a nie, że miliarderzy mają więcej miliardów.
Ad3. No tak i co z tego? Nadal mają bardzo dobrą dzietności jak na kraje wysokorozwinięte. Co do niższych współczynników w Finlandii i Norwegi - ja nie podaję Dani i Szwecji jako przykład do mojej tezy, tylko jako kontrprzykład do twojego stwierdzenia, że zasiłki zaniżają dzietność. Skoro kraje mogą mieć wysoką lub niską dzietność niezależnie od zasiłków to chyba pokazuje, że nie one są problemem.
Ad4. A może wystrzeliło bo zaczęliśmy otwierać się na inwestycje i handlować z krajami zachodnimi, z którymi z powodów politycznych nie mogliśmy tego robić?
Ad5. Ładna manipulacja. Nie mówiłem nic o wartości nabywczej złotówki a dolara w Polsce, bo w dolarach jest mierzone pkb. Oznacza to, że mimo iż rząd Szwecji jest w stanie dać każdemu 500 dolarów a masz tylko 150, to za te 150 w Polsce kupisz tyle co za powiedzmy 300 w Szwecji, więc pomoc mimo, że znacznie mniejsza w liczbach, może być równie albo nieznacznie mniejsza jeśli zmierzymy jej wpływ na obywateli.
Ad6. Nie ma krajów socjalistycznych na świecie, jeśli chodzi o socjaldemokracje to wydaje się, że rozwijają się podobnie jak inne kraje kapitalistyczne. Od 2000 do 2008 wszystkim rosło pkb, zarówno "socjalistycznej" Francji jak i kapitalistycznej Rosji. Później stanęło we Francji i tak samo stanęło w Rosji. Patrzenie na PKB i nie patrzenie na gospodarki innych krajów w regionie wydaje mi się trochę nieszczere. Mamy w historii zarówno gospodarki kapitalistyczne, które nie rosły jak i socjaldemokracje podwajające swoje pkb w kilka lat.
Ad 7. Niemcy? Ludzie z Bliskiego Wschodu walą tam przecież drzwiami i oknami. Jakoś nie widziałem zbyt wielu chętnych by zamieszkać w kapitalistycznej Rosji. Poza tym nikt nie mówi, że w kapitalizmie nie możesz się wzbogacić. Problem w tym, że ludzie bogacą się kosztem biedy innych. Podobnie jak kasyna nie narzekają na brak klientów, podobnie USA nie narzekało na brak imigrantów w czasach swojej świetności (i dalej nie narzeka). Natomiast czy jest to zasługa kapitalizmu? Polakom masowo emigrującym do UK chyba nie przeszkadzały świadczenia socjalne.
Ad 8. Tak, tylko zmień "komunistów" na "(pro)rosyjskich agentów." I teraz Ty zadaj sobie pytanie. Dlaczego Ukraina chce handlować z socjalistyczną Europą a nie kapitalistyczną Rosją?

PS. Socjaldemokracja to ustrój kapitalistyczny, więc przestań nazywać ją socjalizmem i dowiedz się co oznacza.
"Współczesne partie socjaldemokratyczne opowiadają się za równowagą między rynkiem a państwem, oraz między jednostką a społeczeństwem, czyli za kompromisem między uznaniem systemu kapitalistycznego jako najefektywniejszego mechanizmu bogacenia się w strefie prywatnej, a demokracją i dystrybucją tego bogactwa w sposób możliwie najbardziej sprawiedliwy, oraz troską o dobra i usługi publiczne." src: Wikipedia

Media