Następny mecz:  Barcelona  -  Rayo     ·  Sobota, 13 sierpnia 21:00  ·  1. kolejka La Liga Canal + Premium   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
04.12.2021, 16:15, 16. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou,
FC Barcelona 0:1 Real Betis Balompié

Juanmi Jimenez 79'

Użytkowników 4 Liczba głosów: 123
Redakcji 5.0

Przy straconej bramce nie mógł nic zrobić. Obrona została rozmontowana i Niemiec był bez szans. Można wyróżnić wyłapany strzał w 2. minucie i dobre długie podania w 10., 17., 26. i 40. minucie. W 46. minucie interweniował, a w 52. minucie Marc popełnił błąd przy nieuznanej bramce Betisu. Nota wyjściowa.

0 0 45 100% 0 0 6 0 2 0 0 0

Sergiño Dest

Użytkowników 3 Liczba głosów: 123
Redakcji 3.0

Niewiele mu wychodziło w sobotnim meczu. W 12. minucie dobrze asekurował i zanotował odbiór, ale chwilę później został prosto ograny. Kilka sekund po tym stracił piłkę, a w 23. minucie przechwycił  podanie i wywalczył rzut wolny. W 45. minucie pozwolił na dośrodkowanie w pole karne, a w 38. i 52. minucie kolejny raz tracił futbolówkę. W ofensywie nie pokazał niczego szczególnego. Przewidywalny, przegrywał pojedynki i nieudanie dryblował (np. 64. minuta). Pochwalić można za niezłe dogranie w 59. minucie czy też wywalczenie rzutu rożnego w 74. minucie i wypuszczenie Dembele w szesnastkę w 80. minucie. Widać, że ma duże braki taktyczne i bez piłki dość często się gubi. Możemy liczyć, że w nadchodzącym czasie nad tym popracuje, jednak w klubie mogą nie mieć wystarczająco dużo cierpliwości.

0 0 34 85% 1 1 1 8 1 0 1 0

Ronald Araujo

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 7 Liczba głosów: 123
Redakcji 7.0

Jeden z niewielu pozytywów Barcelony w sobotę. Urugwajczyk prezentuje aktualnie bardzo wysoki poziom, wygrywa większość pojedynków, notuje odbiory i jest bardzo pewnym punktem zespołu. Zaczął spotkanie od straty przy wyprowadzeniu piłki w 4. minucie, jednak potem podobne błędy prawie mu się nie zdarzały. W 20. minucie wygrał pojedynek główkowy, w 24. minucie rozrzucił akcję do Alby, a w 40. minucie wygrał pojedynek i zatrzymał atak Betisu. W doliczonym czasie wygrał kolejną rywalizację w powietrzu, a w 47. minucie wybijał. W 62. minucie w pięknym stylu przerwał akcję gości wślizgiem w bocznym sektorze, a pięć minut później pomógł odzyskać futbolówkę. Do tego wyróżnić można dobre górne zagranie do Abde w 49. minucie i dośrodkowanie na głowę Luuka w 86. minucie. W 55. minucie nie doskoczył do piłki, a w 79. minucie zabrakło go w szesnastce przy trafieniu Betisu, co obniża nieco notę.

1 1 69 90% 1 0 3 7 6 1 0 0

Użytkowników 5 Liczba głosów: 123

Świetnie radził sobie z wyprowadzeniem piłki, wygrywał pojedynki i zanotował wiele interwencji. Jeden z jego najlepszych występów w tym sezonie i należy to docenić. W 3., 13., 14., 57. i 67. minucie zagrywał między liniami i przyspieszał akcje. W 54. minucie dograł za linię obrony do Jordiego Alby, a w 59. minucie rozrzucił atak długim podaniem do Dembele. W 4. i 6. minucie wygrał starcia w powietrzu, w 29. minucie przejął dogranie Betisu. W 48. minucie skutecznie utrudnił gościom zagranie w pole karne, a w 60. minucie powstrzymał rywala w szesnastce. W 60., 65., 66. i 67. minucie dobrze interweniował, a w 70. minucie popisał się znakomitym odbiorem w środku pola. Do tego dochodzi strzał głową w 75. minucie i udany przerzut w 87. minucie. Zawodnik meczu. Może i nie był tak widowiskowy jak Araujo, jednak zagrał bezbłędnie i lepiej wyglądał z futbolówką przy nodze.

1 1 77 91% 0 1 4 7 6 3 0 0

Użytkowników 4.5 Liczba głosów: 123

Solidny występ lewego obrońcy. Zaczął od dwóch przejęć (4. i 6. minuta), a w 11. minucie dobrze dograł w pole karne i mógł wtedy zanotować asystę. W 22. minucie przyspieszył akcję podaniem do Coutinho, a w 27. minucie wybijał i chwilę po tym przerwał atak Betisu. W 36. minucie wytrącił z równowagi Aitora i powstrzymał jego zapędy. Do tego dochodzi niezłe dogranie z 41. minuty, interwencja w 64. minucie i zablokowane uderzenie z okolic szesnastego metra w 72. minucie. Przyczepić się można do niedokładnych zagrań z 29., 54. i 74. minuty. W 46. i 79. minucie pozwolił na podania w pole karne.

1 0 73 85% 2 0 0 16 4 0 0 0

Gavi

W 4. minucie pracował w pressingu z Coutinho i Memphisem, a pięć minut później zanotował przechwyt. W 11. minucie kolejny raz pomagał w defensywie i chwilę później pociągnął akcję do przodu i zagrał do Philippe. W 15. minucie wywalczył rzut wolny w środku boiska, a w 30. minucie kolejny raz naciskał na rywala, co ostatecznie skończyło się urazem głowy i koniecznością zejścia z murawy. Nota wyjściowa.

0 0 13 100% 1 0 0 0 1 1 1 0
Gavi

W wielu momentach imponował wizją gry, notował interwencje w defensywie, ale zdarzały mu się też straty. Wspomnieć trzeba o podaniach między liniami w 3. i 40. minucie czy też o miękkim górnym dograniu do Jordiego Alby w 68. minucie. W 5., 27., 29., 39., 49., 50., 67., 69., 70., 73. i w 84. minucie odzyskał piłki. W 1., 18., 19. minucie zanotował straty, a w 79. minucie mógł szybciej wracać za Tello.

0 0 95 89% 0 0 7 10 9 1 1 0

Nicolás González

Redakcji 4.0

W ostatnich meczach prezentuje nieco słabszą formę. W 7. minucie Hiszpan popracował w pressingu wraz z Memphisem i Abde, a w 11. minucie samodzielnie odzyskał piłkę. W 22. i 25. minucie zanotował odbiory, ale chwilę później sam tracił futbolówkę. W 25. i 27. minucie niebezpiecznie faulował, a w 42. minucie został ograny w środku pola. Wspomnieć należy o podaniu między liniami w 44. minucie, rozciągnięciu gry z 54. minuty i odbiorze w 58. minucie. W 48. minucie Nico wypatrzył Coutinho, jednak jego zagranie było odrobinę spóźnione i sędzia odgwizdał spalonego.

0 0 33 97% 1 3 0 1 1 5 0 0

Abdessamad Ezzalzouli

Skrzydłowy rozpoczął mecz od dobrego powrotu i odbioru w 1. minucie, po którym wywalczył rzut wolny w środkowej strefie. Potem zdarzyło mu się przegrywać pojedynki (4., 20., 39. minuta). W 41. i 46. minucie tracił posiadanie, a w 49. minucie udało mu się dojść do piłki, jednak nie zdołał  oddać strzału i stworzyć zagrożenia. W 65. minucie minął obrońcę i dograł w pole karne. Przyczepić się można też do zmarnowanej okazji w 81. minucie. Plusy można dać też za powroty w 12. i 18. minucie. Wchodził w sporo dryblingów, starał się tworzyć zamieszanie, ale udawało mu się to z różnym skutkiem.

1 0 10 60% 0 4 0 12 5 2 3 1

Memphis Depay

Użytkowników 2 Liczba głosów: 123
Redakcji 2.0

Można wymieniać wiele strat Holendra (13., 40., 46., 69., 70. minuta), a do tego zdarzało mu się psuć akcje, przegrywać pojedynki i niedokładnie zagrywać. Dość często pokazywał się do podań i grał tyłem do bramki, ale nie radził sobie w tym aspekcie zbyt dobrze i często tracił futbolówkę. Wspomnieć można o zablokowanym przez niego dośrodkowaniu Betisu w 29. minucie i kilku sytuacjach, w których pracował w pressingu (4., 7., 55. minuta). Nie zmienia to faktu, że zagrał kolejny raz poniżej oczekiwań. Fatalny, czekamy na jakieś przebudzenie.

0 0 30 80% 2 1 0 12 2 3 1 0

Philippe Coutinho

Kilkukrotnie popracował w pressingu (4., 14., 58. minuta) i w sobotnim meczu był aktywny. Zabrakło jednak konkretów. W 5. minucie założył siatkę i wszedł w pole karne, ale został powstrzymany. W 7. minucie pokazał się przed szesnastką, ale oddał słaby strzał i kolejne przeciętne uderzenie zanotował w 42. minucie.

2 1 27 74% 0 4 0 7 1 0 1 2

Riqui Puig

Na pewno można pochwalić za pracę w pressingu i kilka powrotów (38., 50., 58. minuta). W 53. minucie przyspieszył akcję, a w 58. minucie rozciągnął grę zagraniem do Dembele, jednak jego dogranie zostało przejęte. W 67. minucie za lekko i zbyt czytelnie podawał do Ousmane’a i w 84. minucie zanotował stratę. Przeciętne wejście.

1 0 45 96% 0 1 1 3 1 0 1 0

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 123

Wejście, które ożywiło atak Barcelony. Dembele dał impuls, którego potrzebowaliśmy, i mógł skończyć spotkanie z golem. W 59. i 60. minucie wypuścił na skrzydło Desta, w 61. minucie sam oddał groźne uderzenie zza pola karnego. W 62. minucie ruszył z kolejnym dryblingiem, lecz strzał okazał się za mocny i przeleciał nad poprzeczką. W 65. minucie posłał świetne prostopadłe podanie do Alby, które mogło skończyć się udziałem przy trafieniu. W 76. i 77. minucie był blisko bramki, a w 80. minucie dobrze dograł w pole karne. Wyróżnić można także wywalczony rzut wolny blisko szesnastki w 91. minucie. Przyczepić można się do kilku strat i niedokładności (65., 67., 69., 87., 91. minuta).

4 0 18 78% 1 2 1 8 0 0 1 0

Frenkie de Jong

W 62. minucie rozciągnął grę podaniem do Dembele, a w 66. minucie zagrał za linię obrony do Depaya, który nie pilnował pozycji spalonej. Zdaje się, że w przy akcji bramkowej w 79. minucie próbował złapać na spalonym Canalesa i był to błąd. W 88. minucie nie zrozumiał się z Puigiem i prosto stracił piłkę.

0 0 20 90% 1 0 1 2 2 1 1 0

Zagrał tylko kilka minut, ale zasłużył na notę wyjściową. W 83. minucie był dobrze ustawiony i odzyskał piłkę, w 87. minucie zanotował celne długie podanie do Dembele, a w 88. minucie wygrał pojedynek główkowy.