Następny mecz:  Barcelona  -  Betis     ·  Niedziela, 25 sierpnia 21:00  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
10.04.2019, 21:00, 1. mecz 1/4 finału Liga Mistrzów, Miejsce: Old Trafford,
Manchester United FC 0:1 FC Barcelona

Luke Shaw 12' (sam.)

Użytkowników 6 Liczba głosów: 292
Redakcji 6.5

Brak celnych strzałów ze strony gospodarzy najlepiej podsumowuje ich dokonania ofensywne w tym spotkaniu. Pomimo "bezrobocia" Marc utrzymał koncentrację na najwyższym poziomie przez pełne 90 minut. Wielkie brawa za świetne wyjście do prostopadłej piłki w 8 minucie oraz pewne piąstkowanie w 41. Ocenę "podbija" także czyste konto.

0 0 41 83% 0 0 15 4 0 0 0 0

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 292

Nie miał zbyt wiele pracy w defensywie, lecz pomimo tego w niektórych sytuacjach mógł zachować się lepiej - nieudane przecięcie podania w 29 minucie i niepotrzebne podwojenie Pogby (był przy nim Pique) w 40, które skutkowało pozostawieniem Dalota zupełnie samego. W ofensywie był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w drużynie. Mimo tego, że niejednokrotnie był osamotniony z przodu, to zdołał zanotować dobry drybling w 6 minucie połączony z przytomnym wycofaniem do Leo oraz dwa dobre podania w pole karne do Suareza (10' i 65'), z których zdecydowanie bardziej należy wyróżnić to drugie - kluczowe zagranie między nogami rywala. Dobry występ.

0 0 55 91% 1 2 1 7 3 2 1 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 292
Redakcji 8.0

Lider bloku defensywnego Dumy Katalonii. Pewny zarówno w grze na ziemi, jak i w powietrzu. Brawa za liczne interwencje, szczególnie za tę z 83 minuty - wybicie piłki wślizgiem spod nóg Rashforda, który znalazłby się sam na sam z ter Stegenem. W 29 minucie nieco ryzykownie interweniował we własnym polu karnym, jednak zbyt śmiały upadek rywala sprawił, że włoski sędzia nawet nie pomyślał o podyktowaniu jedenastki. Zawodnik Meczu.

0 0 66 91% 0 0 1 6 10 0 0 0

Stworzył z Gerardem duet, który po raz kolejny był dla rywali zbyt dużym wyzwaniem. Pięć odbiorów, pewny w grze w powietrzu, jeden wyraźny błąd przy wyprowadzaniu piłki (28'), który mógł się zakończyć źle dla drużyny. Kilkukrotnie próbował podań do przodu, jednak ze zmiennym szczęściem - plus za te z 1 oraz 36 minuty.

0 0 72 86% 0 1 1 10 5 1 1 0

Redakcji 6.0

Solidny w defensywie, ale nie bezbłędny. Niezbyt dobrze radził sobie z blokowaniem wrzutek (40' czy 52'), a do tego w 83 minucie nie upilnował Marcusa Rashforda, który błyskawicznie znalazł się w naszym polu karnym. Największy błąd popełnił w 20', w fatalnym stylu tracąc futbolówkę po krótko rozegranym rzucie wolnym. Brał udział w kreowaniu akcji (zanotował najwięcej celnych podań w zespole), lecz nie pokazał niczego szczególnego - warto jedynie wspomnieć o akcji z 66 minuty, którą Jordi wykończył strzałem na bliższy słupek.

1 1 105 91% 0 0 1 12 8 0 0 0

Użytkowników 4 Liczba głosów: 292
Redakcji 4.0

Busi od samego początku był rozstrojony (3') i już w 17 minucie "zarobił" żółty kartonik za faul taktyczny. Źle patrzyło się na grę Hiszpana. Zanotował kilka niechlujnych i nierozumiałych zagrań (32'), co przy mniejszym szczęściu mogło doprowadzić do straty bramki. Co prawda, zanotował bardzo ważne podanie przy jedynej bramce w meczu, jednak ta sytuacja to parafrazując "łyżka miodu w beczce dziegciu". Plus za wślizg w 62 minucie, ale ogólna ocena tego spotkania nie może byc wysoka. Zawiódł.

0 0 87 97% 0 0 1 3 4 3 1 0

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 292
Redakcji 5.0

Poziom wyżej niż Sergio, ale też bez rewelacji. Pomimo dużej liczby celnych podań, można przytoczyć jedynie jedną sytuację, w której napędziło ono w znaczący sposób akcję (6' do Semedo). Oprócz czterech udanych przerzutów, nie wniósł nic więcej do gry Barcelony ani w ofensywie, ani w defensywie. Środek pola był w tym meczu bolączką ekipy Valverde - rywale niejednokrotnie potrafili złamać całą naszą linię prostopadłym podaniem.

0 0 93 97% 0 0 4 3 1 0 1 0

Arthur Melo

Redakcji 4.5

Dostosował się do poziomu reszty pomocników. Jedna interwencja w defensywie, w grze do przodu również nie powalił na kolana. Pokazywał się do rozgrywania, ale gdy już otrzymał piłkę, to jego podania kierowane były zazwyczaj do boku lub do tyłu. W ostatnim czasie jego wpływ na grę drużyny mocno zmalał.

0 0 64 92% 0 0 2 3 1 0 2 0
Arthur Melo

Philippe Coutinho

Redakcji 5.5

Przeciętny mecz w wykonaniu Brazylijczyka. W 36 minucie oddał jedyny celny strzał - sytuacyjny, prosto w środek bramki. Minutę później popisał się ładną indywidualna akcją. Wykonał 47 podań, z których najciekawszym był to z 45' - kluczowe zagranie piętą w pole karne do Luisa Suareza. Był obecny w grze obronnej Barcelony, jednak nie zanotował żadnego odbioru.

1 0 47 89% 1 1 0 7 0 0 3 0

Z sytuacji bramkowej wycisnął 110% - świetnie zagrywał piłkę w polu karnym, będąc w niełatwym położeniu, a ta koniec końców odbiła się od Shawa i wpadła do siatki. Poza tym, oddał trzy strzały, jednak wszystkie niecelne (najlepsza próba w 65' - dobre wyjście na pozycję i strzał w boczną siatkę). Na plus walka o każdą piłkę (chociażby 36') oraz kluczowe podanie do Jordiego Alby w 66 minucie. Naprawdę Luis mógł się podobać w tym meczu.

3 0 38 90% 1 0 0 8 1 0 3 0

Klasowe zachowanie przy golu - idealne wyjście do zagranej piłki przez Sergio i dobre podanie górą do Suareza. Jednak będąc obiektywnym, tzreba przyznać, że ten dzień nie należał do Leo. Co prawda zaliczył kluczowe podanie oraz kilka udanych dryblingów, jednak od razu było widać, że coś jest nie tak. Leo przyzwyczaił nas, że po ostrych starciach z rywalami rusza z jeszcze większą werwą na ich bramkę. Tym razem było jednak inaczej - uderzenie Smallinga było tak mocne, że Argentyńczyk przez długi czas wydawał się być myślami poza boiskiem. Dopiero w końcówce zaliczył kilka niezłych akcji (67', 68', 73', 79'). Całe szczęście, że finalnie obyło się bez poważniejszego urazu. Czujemy, że we wtorek Leo będzie chciał koniecznie pokazać Smallingowi "co potrafi".

1 1 78 82% 1 2 4 18 0 2 2 0

Arturo Vidal

Dał impuls. Odnajdował się w środku pola, dzięki czemu kolegom o wiele łatwiej się rozgrywało. Grał twardo w obronie, o czym może świadczyć żółta kartka chwilę po wejściu na boisku. Brawo za wygraną główkę w 81'.