Następny mecz:  Barcelona  -  Chelsea     ·  Wtorek, 23 lipca 12:30  ·  Towarzyski   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
10.01.2019, 21:30, 1. mecz 1/8 finału Puchar Króla, Miejsce: Ciudad de Valencia,

Redakcji 7.5

Imponujący. Puchar Króla to jedyne rozgrywki w jakich może regularnie pojawiać się na boisku i niemal nigdy nie zawodzi. Kolejny klasowy występ okraszony świetnymi interwencjami (12', 64') i kilkoma mniej spektakularnymi, lecz wciąż skutecznymi (6', 54', 55'). Przy straconych bramkach był bez szans. Zawodnik Meczu według Redakcji.

0 0 35 83% 0 0 5 5 8 0 1 0

Użytkowników 5 Liczba głosów: 129
Redakcji 5.0

Przeciętne zawody Portugalczyka. W 9' dobrze zachował się pod własnym polem karnym, umiejętnie blokując rywala. Niestety, tuż przed przerwą (44') przy rzucie wolnym kompletnie zgubił zawodnika rywali, który zgrał futbolówkę do środka i niewiele brakowało, aby Levante podwyższyło prowadzenie. Kolejne złe zachowanie w 73'. W ofensywie zanotował dwa połowicznie udane wejścia (36', 44') - w obu przypadkach jego dogrania zmieniały tor lotu po odbiciu się od rywala i mało brakowało, aby zakończyły się bramką dla Barcelony. Mimo wszystko to drugi sezon Semedo, a zauważalnego postępu nie sposób dostrzec. Po prostu przeciętność.

0 0 42 35% 0 3 1 10 1 1 0 0

Jeison Murillo

Użytkowników 6 Liczba głosów: 129
Redakcji 6.5

Udany debiut Kolumbijczyka. Eksperyment Valverde w postaci kompletnie przemeblowanej formacji obronnej się nie udał, ale indywidualnie wygranym może czuć się nowy nabytek Barcy, który pozostawił po sobie dobre (a w zasadzie najlepsze z bloku defensywnego) wrażenie. Pewność, siła, dobra technika - raczej nie widać było po nim, że do tej pory rzadko pojawiał się na placu gry. Dwa razy uchronił zespół od straty gola (12', 81'), oprócz tego zanotował jeszcze kilka skutecznych interwencji. Jedyny wyraźny błąd popełnił w 53'. Wykorzystał swoją szansę. Oby tak dalej.

0 0 71 86% 0 0 7 9 10 2 2 0

Chumi

Użytkowników 1 Liczba głosów: 129
Redakcji 4.5

W 6 minucie złamał linię i choć Sergio też zawalił sprawę w pojedynku z rywalem, to pomimo tego młodemu stoperowi Barcy B należy się nagana za doprowadzenie swoim błędem do groźnej sytuacji dla gospodarzy. Poza tym raczej nie miał zbyt dużo pracy, zagrożenie ze strony Levante raczej nie dotykało go bezpośrednio. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania (43') został w genialny sposób ograny przez rywala i musiał ratować się faulem, i choć za pierwszą część akcji musimy go skrytykować, tak decyzja z faulem była słuszna i przeprowadzona bez zarzutu. W 52 minucie zaliczył stratę, a kilka minut później został zastąpiony na boisku przez Lengleta.

0 0 35 88% 0 0 1 4 3 1 0 0
Chumi

Juan Miranda

Redakcji 2.0

Samymi chęciami i ambicją nie można wiele zdziałać. W grze Mirandy było widać brak automatyzmu (co nie może dziwić), brak doświadczenia, braki fizyczne i przede wszystkim brak pożądanych na tej pozycji umiejętności, w szczególności stricte defensywnych. W 12' został ograny po raz pierwszy i Levante już wtedy powinno podwyższyć prowadzenie. Zawalił bramkę na 0:2. Potem (28', 29') także popełniał niewymuszone błędy, które doprowadzały do zamieszania na naszej połowie. Jedynym pozytywnym akcentem było minięcie rywala w 28 minucie, po którym został sfaulowany, ale sędzia w tej sytuacji nie dopatrzył się przewinienia... W przerwie zmieniony przez Sergiego Roberto.

0 0 13 56% 0 2 0 4 1 0 0 0

Użytkowników 4 Liczba głosów: 129

Jeśli od Mirandy możemy wymagać lepszej gry, to tym bardziej od takiego weterana jak Sergio powinniśmy wymagać tego jeszcze bardziej. Słaby występ. Przy pierwszej bramce dla gospodarzy nie upilnował strzelca gola, chwilę później (6') przegrał starcie z napastnikiem przeciwnika. Zanotował kilka skutecznych interwencji (40', 52', 68'), ale częściej "nawalał" (46', 60', 68', 77'). Brak właściwego nastawienia był u niego widoczny od samego początku spotkania, a niestety, jak taka sytuacja ma miejsce, to Busi wygląda na boisku wprost koszmarnie. Ostatnimi czasy to Ivan Rakitić prezentuje sie wyraźnie lepiej na pozycji defensywnego pomocnika.

0 0 64 89% 1 1 2 5 4 2 1 0

Arturo Vidal

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Redakcji 6.0

Gdyby każdemu z naszych zawodników dać cząstkę charakteru Arturo, to jesteśmy pewni, że mecze Barcelony wyglądałyby dużo lepiej. To świetne uczucie widzieć na boisku zawodnika, któremu zależy. Walka, zaangażowanie i nieustępliwość do ostatnich minut. Piłkarsko może zabrakło fajerwerków ("podanie" z 77' przemilczymy), ale ciężko pracował i udawało mu się pomóc zespołowi w defensywie (12', 29', 50', 60', 61'). W 21 minucie odebrał piłkę i dobrze zagrał do Dembele. Na minus niecelne zagrania z 54', 68' i 88'. Zawodnik Meczu według Użytkowników.

0 0 74 82% 2 4 2 11 9 3 3 0

Carles Aleñá

Redakcji 5.5

W cieniu. Ciężko było mu zaistnieć w tym pojedynku. Trochę mało pod grą, ale jak już miał piłkę przy nodze, to podejmowane przez niego decyzje okazywały się właściwe. W 23' przeprowadził ładną akcję i oddał niezły strzał z dystansu. W 44' popisał się idealnym podaniem w tempo do wchodzącego w pole karne gospodarzy Semedo. W drugiej części spotkania próbował odważnych zagrań (do Dembele w 57 i 64 minucie oraz do Denisa w 79). Na minus strata z 14 minuty i niecelne długie podanie z 39 minuty.

1 1 63 87% 2 5 1 11 1 2 0 0

Philippe Coutinho

Fatalnej dyspozycji ciąg dalszy. Brazylijczyk rozgrywa swoje własne mecze. Na placu gry jest totalnie zagubiony, sprawia wrażenie nieobecnego, brak mu pewności siebie, podejmuje w zdecydowanej większości złe decyzje. No i kompletnie nie walczy, co jest chyba najbardziej przygnębiające. W takim spotkaniu jak to przeciwko Levante, powinien być liderem na placu gry. Niestety nim nie był, a zamiast tego był jednym z najgorszych aktorów tego niezbyt wysokich lotów przedstawienia. Plus za podanie do Malcoma w 21', dogranie do Dembele w 37' oraz wykorzystania rzutu karnego. Minus za całą resztę. Czekamy na przebudzenie Coutinho, bo pokazał w poprzednim sezonie, że w formie jest genialnym zawodnikiem.

2 1 54 89% 2 3 2 10 1 1 0 0

Malcom Silva

Redakcji 3.0

Słabo. Niecelne zagranie w 1 minucie, nieopanowana piłka w 7 oraz najważniejsze, czyli zmarnowana stuprocentowa okazja w 21 minucie. Na minus także straty w 44' i 52'. Pochwalić można go za odegranie piętą do Coutinho w 17 minucie (mimo tego, że Brazylijczyk był na spalonym, to brawa za wykonanie i pomysł) oraz piękną piłkę do Semedo w 36. W takim spotkaniu nie mógł pokazać pełni swoich możliwości, dość rzadko był pod grą. Generalnie trudno nie odnieść wrażenia, że za kadencji Valverde jego kariera w Barcelonie raczej nie rozkwitnie. A szkoda.

1 1 15 58% 1 0 0 6 0 1 1 0

Starał się, choć jako fałszywa dziewiątka miał problemy, aby wkomponować się w zespół i "załapać" grę na tej pozycji. W 17' dobrze wyłuskał piłkę rywalowi, w 37' popisał się niezłym dośrodkowaniem. Plus za indywidualną akcję w 20' i groźny strzał. W 72' zanotował kolejny rajd, w którym zabrakło tylko wykończenia - chyba niepotrzebnie przekładał sobie piłkę na prawą nogę. Oprócz czysto piłkarskich dokonań, chcielibyśmy zwrócić uwagę na zachowanie młodego Francuza - już któryś mecz z rzędu sprawia wrażenie bardzo skupionego i skoncentrowanego na swoich zadaniach. Czyżby medialna nagonka w połączeniu z wypowiedziami kolegów z drużyny oraz ludzi w przeszłości, a także obecnie związanymi z Barcą przynosiły właśnie oczekiwany efekt? Na tę chwilę progres jest zauważalny.

4 4 22 70% 0 0 1 8 2 2 3 0

Widać, że lewa obrona to nie jest jego optymalna pozycja. Wszedł raczej w celu zabezpieczenia lewej flanki niż pokazania jakichś fajerwerków. Popełnił błąd w 64 minucie, w 71' zaliczył nieudane ofensywne wejście i tak naprawdę już niczym więcej się w tym spotkaniu nie wyróżnił.

1 0 22 100% 2 1 3 1 2 0 0 0

Solidnie. W defensywie bez zarzutu, w kreacji nieźle (72'), choć zdarzyły mu się pojedyncze nieudane zagrania jak choćby w 72 minucie (chwilę wcześniej niż ww. sytuacja z tej samej minuty).

0 0 24 84% 0 0 5 3 0 1 1 0

Denis Suárez

Redakcji 7.0

Decydujący. Był aktywny, szukał gry i wreszcie w 84 minucie przeprowadził znakomitą indywidualną akcję, i wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamienił Coutinho. Ten gol kompletnie zmienił losy tego dwumeczu, zdecydowanie zwiększając nasze szanse. Brawo.