Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Jack Greenwell

Angielski trener, który opuścił swoją ojczyznę i osiedlił się w Katalonii. Do historii przeszedł jako pierwszy oficjalnie zarejestrowany trener Barcelony.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery, Jack Greenwell, postanowił kontynuować przygodę z piłką nożną, ale już jako szkoleniowiec. Po zwolnieniu Barrow'a, na ławce trenerskiej zasiadł jego rodak i przez siedem sezonów to właśnie on dyrygował drużyną. Tak okazałym wynikiem może się poszczycić tylko Johan Cruyff, który zresztą jeszcze bardziej wyśrubował rekord jednej kadencji.

Początki jednakże wcale nie były takie łatwe, ponieważ już po pierwszym sezonie pewna grupa członków zarządu domagała się rezygnacji Greenwell'a. Joan Gamper był jednak nieugięty i nie pozwolił na jego odejście. Podczas swojej pierwszej kadencji, Jack Greenwell zdobył dwa Puchary Hiszpanii i pięć Campeonatos de Catalunya.

Druga i trzecia szkoleniowa przygoda z katalońskim klubem nie były już tak owocne, choć jeszcze jedno Campeonato de Catalunya Greenwellowi i jego zawodnikom udało się wywalczyć.