Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Josep Planas

Po zakończeniu jakże błoskotliwej kariery piłkarskiej, również jako reprezentanta FC Barcelony, zadecydował, iż nie ma zamiaru rozstawać się ze swoim zamiłowiem, tak więc rola trenera nadawała się dla niego idealnie.

Dobre rezultaty jakie osiągał z - nie ma czego ukrywać - dość przeciętnymi i skromnymi drużynami pokroju El Ferrol, były główną przyczyną dla której zarząd Barcelony zwrócił uwagę na tego szkoleniowca i postanowił zaryzykować, powierzając mu pierwszą drużynę katalonskiego klubu.

Josep Planas stał się wtedy wielkim innowatorem, który wyprzedził o kilka lat swoją epokę. Szukał, a co najważniejsze - znalazł, całkowicie nowe i odmienne, a zarazem skuteczne rozwiązania w sposobie szkolenia zawodników. Nie bał się eksperymentować z ustawieniem taktycznym i wprowadzaniem nowych elementów do gry swoich podopiecznych. Zasłynął właśnie z tego, rewolucji w sposobie trenowania.