Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Joan Josep Nogués

Nogués był graczem FC Barcelony zarówno przed wybuchem Wojny Domowej w Hiszpanii, jak również po zakończeniu. U zmierzchu swojej piłkarskiej kariery, kiedy coraz żadziej dostawał możliwość gry w pierwszym składzie, złożono mu ofertę objęcia posady trenera katalońskiej drużyny. Oczywiście zgodził się i tym samym zastąpił na ławce swojego kolegę po fachu, Ramóna Guzmána.

Ze szkoleniowcem wywodzącym się z Aragonii, drużyna przeżyła jeden z najdziwniejszych sezonów w swojej, jakże bogatej przecież, historii. Z jednej strony zdobyła Puchar Hiszpanii miażdżąc po prostu swoich rywali, z drugiej natomiast broniła się przed degradacją do niższej klasy rozgrywkowej. Na szczęście jednak, w meczu play-off, Barcelonie udało się pokonać zespół Murcii i tym samym kontynuować swoją grę pośród najlepszych drużyn w Hiszpanii.

Wraz z końcem sezonu 1943-44, Joan Nogués ustępuje miejsca przez siebie zajmowanego i tym samym posadę trenerską obejmuje Josep Samitier.