Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Josep Samitier

Wkład Josepa Samitiera w rozwój FC Barcelony nie zakończył się wraz z zawieszeniem przez niego korków na kołku. W roku 1944 klub powierzył mu bojowe zadanie, miał poprowadzić pierwszą drużynę.

Wraz z człowiekiem tym na ławce trenerskiej, zespołowi udało się sięgnąć po czempionat w ligowych rozgrywkach. Było to osiągnięcie niezwykle ważne dla Barcy, gdyż ostatni puchar uzyskany za tytuł mistrzowski wstawiono do gabloty z trofeami w 1929 roku. Ekipie Samitiery szło bardzo dobrze nie tylko w lidze, bo również nie było nikogo mocnego na jego podopiecznych w takich rozgrywkach, jak: Cup de l'Ajuntament de Vilafranca, Gold Cup of the Argentinian Republic czy Copa Pavelló de l'Esport.

Samitier zmarł wiosną roku 1972. Wieść o śmierci tego fantastycznego zawodnika rozeszła się niezwykle szybko i była niezwykle bolesna dla całego piłkarskiego światka Barcelony.