Następny mecz:  Barcelona  -  Osasuna     ·  Czwartek, 16 lipca 21:00  ·  37. kolejka La Liga   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Enrique Fernández

Enrique Fernández jest kolejnym z trenerów Barcelony, który wcześniej grał w piłkę jako profesjonalny zawodnik. Niestety, swoją karierę musiał zakończyć z tego samego powodu, z jakiego zrobił to ostatnio Marc Overmars, czyli niekończącej się wręcz kontuzji kolana.

Pierwszy sezon Barcelony prowadzonej przez tego Urugwajskiego trenera był niezwykle udany, bo od razu udało się sięgnąć po kolejny już tytuł Mistrza Hiszpanii, a zdobyty on został dosłownie rzutem na taśmę. Rok później sytuacja się powtórzyła, gdyż ekipa Fernándeza raz jeszcze, w ostatnim momencie, wyprzedziła rywala, którym tym razem była Valencia.

W sezonie 1949-50 Barça zwyciężyła w pierwszej edycji Latin Cup, a w drodze po to trofeum pokonała czołowe zespoły ligi włoskiej, francuskiej i portugalskiej. Niestety, na krajowym podwórku sprawy nie miały się już tak dobrze, piąte miejsce Barcelony nie zadowoliło nikogo, natomiast zarówno zarząd jak i sami piłkarze uznali, że z dotychczasowego szkoleniowce nie da się już nic więcej wykrzesać. Z tego też powodu Fernández został zdymisjonowany, a jego miejsce chwilowo zajął Ramon Llorens.