Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Domčnec Balmanya

Domènec Balmanya był fantastycznie grającym zawodnikiem, a zapamiętany został głównie dzięki swoim występom z pierwszej połowy lat czterdziestych, kiedy to drużyna FC Barcelony sięgała, między innymi, po Puchar Hiszpanii w 1942 roku.

Za zakończeniu kariery profesjonalnego zawodnika, zdecydował się na kotynuowanie przygody z piłką nożną, jednakże już jako szkoleniowiec. Nie był w tym działaniu osamotniony, gdyż ówczesny zespół trenerski tworzył wraz ze swoimi starymi i dobrymi znajomymi z boiska, którymi byli Miró i Vidal de Cárcer. Przychodząc jednak do Barçy, na jej ławkę oczywiście, Balmanya nie był już żółtodziobem, gdyż swoje umiejętności taktyczne szlifował wraz ekipami Realu Zaragozy i Oviedo.

W swoim pierwszym sezonie Balmanya sięgnął razem z zespołem po Puchar Hiszpanii. Finałowym przeciwnikiem był lokalny rywal, Espanyol, a sam mecz odbył się terenie właśnie tej drużyny, czyli Estadi de Monjuic. Rok póżniej szkoleniowiec Katalończyków został już jednak zdymisjonowany, nawet pomimo tego, że wygrał pierwszę edycję Fairs Cup. Swoją przygodę z trenerką zakończył w klubie Sant Andreu.