Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Enrique Oriozola

Nie można powiedzieć, aby Enrique Oriozola był jakimś szczególnie wyróżniającym się szkoleniowcem w historii Barcelony, gdyż spędził on na jej ławce trenerskiej zaledwie pięć miesięcy, czyli praktycznie tyle samo co jego poprzednik, Ljubisa Brocic, aczkolwiek i przez ten krótki czas potrafił zrobić to, czego się od niego początkowo wymagało. Swoją pracę rozpoczął dnia 12 stycznia 1961 roku.

Wraz z Orionzolą na ławce, drużynie przez niego kierowanej udało się dojść aż do finału Pucharu Europy, który rozgrywany był w Szwajcarii, a dokładniej mówiąc, w Bernie. Mecz był niezwykle zacięty, aczkolwiek Barcelona okazała się być w nim słabsza i uległa Benfice Lizbona 2:3. Krótko później, pojedynek tych dwóch drużyn ochszczono mianem "pojedynku przeklętych słupków".

W klubie szykowała się rewolucja. Dnia 7 czerwca 1961 roku, Enric Llaudet został wybrany, po abstrakcyjnie zaciętej walce z Fusetem, na nowego prezydenta FC Barcelony, jak się później okazało, dość kontrowersyjnego. Pracę w katalońskim zespole stracił taki człowiek, jak legendarny Ladislao Kubala, a miejsce po nim zajęli gracze pokroju Pesudo, Pereda, czy też Seminario. Również Enrique Oriozola musiał się pożegnać ze sprawowaną funkcją, gdyż zarząd na jego miejscu widział bardziej Lluísa Miró.