Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Lluis Miró

Lluis Miró został zatrudniony jako trener FC Barcelony przez jej nowego ówcześmie prezydenta, Enrica Llaudeta. Nie można jednak powiedzieć, aby szkoleniowiec ten szczególnie długo nacieszył się swoją posadą, gdyż trzynaście ligowych kolejek na pewno nie jest zbyt imponującym wynikiem.

Zaraz po tym jak katalońska ekipa dała się zmiażdżyć 6:2 zespołowi Valencii CF, Miró został zastąpiony przez Ladislao Kubalę, który kilka tygodni wcześniej wyleciał przecież z klubu z wielkim hukiem. Jeszcze przed tym kompromitującym meczem, Barça miała aż dzięwięć punktów straty do swojego odwiecznego rywala, Realu Madryt, sytuacja przedstawiała się więc bardzo niewesoło.

Dnia 23 listopada 1961 roku, czyli niedługo po feralnym zajściu, Miró podaje się do dymysji, gdyż, jak sam uargumentował swoją decyzję, nie chciał pracować z zawodnikami, którzy w ogóle nie potrafią sie zmotywować i zaangażować w grę.