Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Josep Gonzalvo

Josep Gonzalvo, razem ze swoim bratem, Gonzalvo III i Sansem, stworzyli jedną z najlepszych, a w opinii wielu nawet najlepszą, w historii FC Barcelony formację pomocy. Na swoim koncie ma ponad dwieście występów w barwach katalońskiego potentata.

Do roli trenera pierwszego zespołu przydzielono go zaraz po tym, jak do dymisji podał się jego znakomity kolega, Ladislao Kubala. Nie trudno się więć domyślić, iż była to druga połowa sezonu 1962-63, kiedy to ekipa Barçy przechodziła przez okres niezwykle ciężkich prób.

Co ciekawe, pomimo zwycięstwa w walce o Puchar Hiszpanii, Gonzalvo zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji około rok po przejęciu pałeczki od węgierkiego poprzednika.

Josep Gonzalvo zmarł w 1978 roku. Zmuszony był do poddania się operacji, która doprowadziła do wielu różnorakich komplikacji, a te niestety, były już dla pacjenta zabójcze.