Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

César Rodríguez

Ten legendarny już napastnik FC Barcelony, rozpoczął swoją trenerską karierę jeszcze przed tym, jak zakończył kopać piłkę w profesjonalnych klubach. Wtedy był to akurat zepół Elche. Zaraz po zakończeniu bardzo udanego okresu w swoim sportowym życiu, spędzonego w ekipie Alicante, zadecydował, iż kolejnym przystankiem dla niego będzie Zaragoza i tamtejszy Real.

Właśnie z tym ostanim zespołem odniósł niesamowite sukcesy, a doskonałym tego przykładem był chociażby mecz o Puchar Hiszpanii, kiedy to jego podopiecznym przyszło stoczyć niesamowity bój nie z kim innym, jak samą FC Barceloną. Zarząd katalońskiego klubu, będąc oczarowanym umiejętnościami szkoleniowymi Rodrígueza, jak również z czystego sentymentu do jego osoby, nie mogąc przejść wobec niego obojętnie, zadecydował, iż ten były napastnik swoją dalszą karierę trenerską będzie kontynuował zasiadając wygodnie na ławce Barçy.

Umowa łącząca obie strony została podpisana przed rozpoczęciem sezonu 1963-64. Traf jednak chciał, że szczęście, które zawsze sprzyjało nowemu szkoleniowcowi, na Camp Nou go całkowicie opuściło. Sprawa zakończyła się na tym, że Rodríguez zrezygnował z prowadzenia pierwszego zespołu osiemnaście miesięcy po jego objęciu.