Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Vicenç Sassot

Vicenç Sassot przejął posadę trenera FC Barcelony zaraz po tym, jak wcześniej zrezygnował z niej César Rodríguez. Przedtem natomiast, zajmował się szkoleniem drużyn młodzieżowych.

Początek jego pracy był fenomenalny, gdyż drużyna, przez niego prowadzona, kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. Wiele jednak razy mieliśmy okazje się przekonać, że pomimo bardzo dobrego startu sezonu, jego dalsza część była już znacznie gorsza. Stwierdzenie to idealnie nadaje się do opisania tego, jak prezentowała się Barça dowodzona przez Sassota.

Pierwszym turniejem z jakim musiała się pożegnać katalońska ekipa, było Fairs Cup, gdzie lepszym, choć tylko teoretycznie, okazał się francuski Strasbourg. Oba zespoły rozegrały ze sobą aż trzy mecze, a każdy z nich zakończył się remisem, dlatego też o tym, kto zagra dalej, zadecydował rzut monetą. Nie trudno chyba wywnioskować na czyją korzyść opadła ona na ziemię.

Sassot opuścił drużynę zaraz po zakończeniu sezonu 1964-65.