Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Roque Olsen

Roque Olsen był zawodnikiem Realu Madryt, jednak jak wielu innych graczy, musiał przedwcześnie zakończyć swoją piłkarską karierę, czego powodem była bardzo groźna i niekończąca się wręcz kontuzja kolana.

Sezon w którym Olsen rozpoczął pracę wraz z drużyną FC Barcelony, teoretycznie miał być dla niej okresem przejściowym, czasem wielkich zmian. Do składu dołączyło bardzo wielu nowych zawodników, którzy zostali przez klub kupieni, jak na przykład Gallego, Muller, czy Reina; wypożyczeni; lub po prostu dostali swoją szansę i wyciągnięto ich ze składu rezerw (Carles Rexach).

Silny charakter i bardzo wybuchowy temperament Olsena sprawiły, iż stał się on trenerem dość niepopularnym wśród piłkarzy. W pamięć starszych kibiców na pewno zapadły jego kontrowersyjne decyzje, jak chociażby te podjęte po meczu z Elche, kiedy to szybko wyrzucił z drużyny Vicente i Reya, gdyż - jak sam stwierdził - zawodnicy ci bardzo słabo grali i nie pokazywali nic wartościowego na murawie.

Ostatecznie, w pierwszym sezonie, Roque Olsenowi udało się wywalczyć, wraz ze swoimi podopiecznymi, trzecie miejsce w lidze. Barça odniosła również końcowy triumf w rozgrywkach o Fairs Cup, kiedy to pokonała Real Saragossa, a jedynego gola w tamtym meczu strzelił Carles Rexach - zawodnik, który według trenera nie był stworzony do grania w piłkę nożną.

Następny sezon, 1966-67, okazał się kompletną katastrofą, tak więc zarząd nie miał innego wyjścia, jak tylko zwolnić panującego wówczas trenera i znaleźć w jego miejsce kogos nowego. Padło na Salvadora Artigasa.