Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Salvador Artigas

Salvador Artigas przejął kontrolę nad drużyną zaraz po tym, jak z funkcji trenera zwolniony został, w sezonie 1967-68, Roque Olsenie.

Wcześniej, nim zdecydował się jeszcze na pracę w roli szkoleniowca, zarabiał na życie jak wielu swoich poprzedników, czyli kopiąc piłkę. Co prawda miał na swoim koncie grę w barwach FC Barcelony, aczkolwiek największe sukcesy święcił wraz z ekipą Realu Sociedad San Sebastian. Trzecim wielkim klubem, w którym to Artigas miał możliwość szlifowania swoich umiejętności, był francuski Girondin de Bordeaux.

Po pierwszym sezonie, spędzonym na ławce trenerskiej Barçy, mógł się poszczycić wygraną w Pucharze Hiszpanii, a także zajęciem drugiego miejsca w La Liga. Rok później sytuacja niemalże się powtórzyła, gdyż Blaugrana po raz kolejny zakończyła ligowe rozgrywki na drugim miejscu, wspomnieć jednak również należy o Pucharze Zdobywców Pucharu. W owym turnieju doszła aż do finału, ale na tym radość Katalończyków się skończyła, ponieważ słowacki Slovan Bratysława zwyciężył 3:2.

Sezon 1969-70 dopiero się rozpoczął, rozegranych zostało tylko pięć kolejek w lidze, a Artigas podjął decyzję o zakończeniu pracy w roli szkoleniowca FC Barcelony.