Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Hennes Weissweiler

Hennes Weissweiler, przybywając do Barcelony, nie miał czystego konta jeśli chodzi o jakieś większe sukcesy w roli trenera, gdyż wcześniej, w sezonie 1974-75, udało mu się sięgnąć, wraz z Borussią Moenchengladbach, po Puchar UEFA.

Niestety, FC Barcelona to już zupełnie inna bajka niż Borussia, a rozgrywki hiszpańskie różniły się znacznie od tych z Niemiec, dlatego też nie wszystkie metody szkoleniowe Weissweilera przynosiły oczekiwane efekty. Oprócz tego, pojawił się jeszcze jeden, kto wie, czy przypadkiem nie największy problem, który jednak po części wiązał się z tym, co napisane zostało wcześniej. Chodzi mianowicie o Johana Cruyffa, który na każdym kroku pokazywał, że dla niego sposób trenowania przez Niemca jest kompletnie obcy i całkowicie niezrozumiały.

Postawa prezentowana przez 'Latającego Holendra' wywołała niemałe poruszenie wśród kibiców i obserwatorów, aczkolwiek miał on takie poparcie wśród tych pierwszych, że nie mogło być żadnego innego wyjścia dla klubowego zarządu, jak tylko podziękować za pracę, ale nie napastnikowi, a trenerowi. Tym samym Weissweiler opuścił zespół kuchennymi drzwiami.