Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Lucien Müller

Lucien Müller to kolejny już szkoleniowiec FC Barcelony, który kiedyś świecił mniejsze lub większe sukcesy, tyle tylko, że jeszcze jako zawodnik. Profesjonalną karierę zakończył w wieku 33 lat i wtedy też opuścił stolicę Katalonii, jednak równo jedenaście lat później przybył do niej po raz kolejny, tym razem już w garniturze, aby zasiąść na ławce trenerskiej.

Był to początek sezonu 1978-79, a ówczesny prezydent klubu, Josep Lluís Nunez, upatrywał w nowo zastrudnionym przez siebie pracowniki idealnego następcę dla Holendra, Marinusa Michelsa, który właśnie zakończył pracę w Barçy, pozostawiając po sobie wielkie wspomnienia i nadzieję na jescze lepsze czasy.

Müller zrobił bardzo wiele dobrego dla innych klubów na codzień grających w pierwszej lidze hiszpańskiej, aczkolwiek katalońska potęga okazała się dla niego zbyt duża i wręcz niemożliwa do okiełznania. Ten francuski trener nie wytrzymał na ławce Camp Nou nawet jednego pełnego sezonu i jeszcze przed jego końcem został zastąpiony przez Joaquim Rifé, wspaniałego wychowanka Barcelony.