La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1482 Culés

9

Napoli prawie w 1/4 LM, a Barca będzie się trzęsła o przejście 1 rundy LE na wiosnę.
Włosi pokazują, że żeby zbudować dobry zespół potrzebni są rzetelni zawodnicy, z domieszką gwiazdy (jak Kvaradona) i trener, który ich zgra. Tyle i aż tyle.

To nie muszą być jakieś niesłychane nazwiska, a w Barcy parę tych nazwisk jest.
Może Xaviemu uda się zrobić z Barcą postęp jaki Napoli poczyniło w obecnym sezonie pod okiem Spalettiego. Mechanizmy w teorii są już zaszczepione, więc pozostaje je szlifować i uzyskać niezbędną powtarzalność.

7

@Comentateiro a to samo napoli rok temu dostało od nas baty, zobaczymy jak to będzie. Oni w przeciągu roku zrobili duży progres, większy niż my. Ale prawda jest taka że liga włoska często miała przypadki One season wonder, jak w przypadku piątka czy lukaku, trzeba będzie zobaczyć czy z Kvarą nie będzie podobnie.

2

@Comentateiro ale porównanie a'la wyrwane z kontekstu. Przykład jednego sezonu gdzie my w mega trudnej grupie niestety zabrakło szczęścia, prawidłowych decyzji sędziów i przede wszystkim zdrowych zawodników, więc pechowo odpadliśmy i teraz gramy z drużyną która prezentuje jeden z najlepszych futbolow w sezonie. My nie lecimy z ligi tylko jesteśmy jej liderem z dużą przewga nad drużyna, którą bardzo dużo ludzi typuje do pretendenta najlepszej drużyny w Europie. Ludzie, patrzmy obiektywnie i realnie. Napoli gra dobrze i super. Dostali od nas bęcki sezon temu, a w tym prezentują się lepiej, ale grupę mieli znacznie łatwiejsza i nie mieli takich ciężarów jak my w fazie grupowej. Gdyby oni mierzyli się z Bayernem i Interem i sędziowie by ich przekręcali mimo że Ci by dominowali to też by pewnie odpadli z LM. Proste jak budowa cepa.

2

@Comentateiro to "z domieszką gwiazdy (jak Kvaradona)" to trochę dyskusyjne, bo właśnie tam nie ma gwiazdy i zdecydowanego lidera. Khvicha był no-namem, a po prostu odpalił i tutaj jest geniusz zarządu i trenera pokazany. Praktycznie na każdej pozycji mają równych siebie zawodników i tworzą Zespół. Jeśli już miałbym wybrać "twarz" tego zespołu to raczej Osimhen, który jest prawdziwą bestią w tym sezonie :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: