La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 287 Culés

32

Brawo Włosi, zakończmy w końcu ten dyktat Niemiec w Unii Europejskiej! W ogóle sam projekt unijny wydaje się wyczerpał swoją formułę i wymaga gruntownych zmian i reform.

12

@Kamilos84 Jak Von der Leyen pójdzie na zwarcie z krajami starej UE takimi jak Włochy czy Szwecja to rzeczywiście kwestia rozpadu Unii może gwałtownie przyspieszyć. Polska czy Węgry to drugorzędni gracze. Warto jeszcze dodać, że we Francji największy odsetek ludzi z wszystkich krajów UE jest przeciw obecności we Wspólnocie.
To oczywiście nie oznacza, że Polska powinna wyjść z UE teraz. Dopóki nie wyjaśni się kwestia wojny na Ukrainie, a niestety może ona trwać lata to polexit tylko utrudni już bardzo skomplikowaną sytuację geopolityczną.

Komentarz usunięty przez użytkownika

11

@Kamilos84 Niemcy teraz ostro pojadą z Włochami, zobaczysz jakie tarcia będą. Powoli ludzie zauważają, jak wstrętnym tworem jest UE, Włochy i Francja, miejmy nadzieję będą gwoździem do trumny.

31

@Kamilos84 Zdajesz sobie sprawę że to są ludzie, których ciągnie do Putina? Najgłupszą rzeczą jaką w obecnych realiach można zrobić jest dążenie do podziału UE...

10

@Azi UE nie ma ani jednego żołnierza, nie jest sojuszem wojskowym. Bzdury opowiadasz.

10

@KlonaZepan Cele UE nie jest posiadanie wojska... O czym Ty chłopie do mnie piszesz? Może za późna godzina już?

18

@Azi a co ma UE do wojny na Ukrainie? Gdyby nie autorytarne decyzję rządów np. Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, czy Finalndii, czy...UK, to Ukraina by sprzętu w ogóle nie dostała. Bzdury moim zdaniem gadasz.
Im szybciej UE upadnie tym lepiej. Byleby Schengen zachować i będzie git.

16

@Azi No to nawet jak się rozpadnie UE, to nadal jesteśmy w Nato, które gwarantuje nam bezpieczeństwo. Unią rządzą prorosyjskie Niemcy, jak to ma się do wojny na Ukrainie chyba nie muszę mówić.

11

@Azi UE to syf, gdzie od lat rządzą Niemcy. Innym ma prawo się to nie podobać, to się rozpadnie jak nie za 10, to za 20 lat.

22

@michal26 A co ma do tego tematu woja na Ukrainie? O.o
Jedyne co ma wspólnego to to, że nowe władze we Włoszech pójdą ścieżką podobną do Niemców.

Jesteś chłopie straszliwie naiwny. Przypominasz mi ludzi, którzy kupują brednie głoszone przez Konfederację. Od kilku lat powtarzam że tylko ludzie bardzo naiwni mogą wierzyć w gospodarcze bzdury głoszone przez Konfe i dziś - na szczęście - wielu ludzi przejrzało na oczy.

Powtarzam jeszcze raz - w tej chwili nie można zrobić nic bardziej głupiego i na rękę Putinowi i Chińczykom, niż konflikty wewnętrze w UE. A sam mam prawicowe poglądy i rzygać mi się chce na ich niektóre decyzje. Ale wolę taki świat niż to co mogą nam zaoferować ruskie lub Chiny.

10

@Azi Tylko problem w tym, że prędzej niż PiS czy Orban do upadku UE może doprowadzić sama Unia. Tak jak napisałem, próba odbierania środków unijnych Włochom, Szwecji czy w przyszłości np. Hiszpanii to samobójstwo Unii.

1

@barcelonaLM A odebrali środki któremu z tych krajów?

12

@Azi Nie, ale Von der Leyen, bazując na jej słowach, może to zrobić. Chociaż, po pierwsze, wątpię aby w tych krajach władza prawicowa aż tak deptała Konstytucję i prawo tak jak to robi PiS, a po drugie Włochy i Szwecja to o wiele ważniejsi gracze dla Brukseli niż Polska czy Węgry

9

@Azi piszesz o mojej naiwności a sam wierzysz w to, że taki kretyński pomysł, jak wspólnota europejska 27 państw ma rację bytu. Dyktando 2 państw, a raczej tylko Niemiec i liczenie na to, że pozostałym państwom będzie to pasować..Brawo.
Wolę wierzyć w "gospodarcze bzdury" Konfy i propagować takie tezy, jak "pieniądz pochodzi z pracy", czy też "socjalizm jest czymś złym z definicji", lub "w socjalizmie jednemu się zabiera, by dać drugiemu", aniżeli ufać politykom, którzy od lat gnoją pół Europy i jedyne na czym im zależy, to na własnych interesach i takie partie jak PiS, czy PO do nich należą.

8

@michal26 Rozbijmy Twoją wypowiedz na czynniki pierwsze:
" piszesz o mojej naiwności a sam wierzysz w to, że taki kretyński pomysł, jak wspólnota europejska 27 państw ma rację bytu. Dyktando 2 państw, a raczej tylko Niemiec i liczenie na to, że pozostałym państwom będzie to pasować."

A jak działa świat? Kto podejmuje decyzje? Czasem nie najsilniejszy i nie najbogatszy? Czemu nie masz pretensji do USA że wykorzystuje swoje przewagi w świecie? Serio - walka z wiatrakami.
Niemcy rządzą w UE bo ich gospodarka jest najsilniejsza. Ale jednocześnie zdają sobie świetnie sprawę że ich gospodarka przegrywa nawet przy Japonii, że o USA czy Chinach nie wspominając. A niedługo pewnie również Indiach. Niemcy będą się liczyć na świecie tylko jako lider UE - w żadnym innym wypadku nie. Dlatego będą podejmowali takie działania żeby tym liderem pozostać.

"Wolę wierzyć w "gospodarcze bzdury" Konfy i propagować takie tezy, jak "pieniądz pochodzi z pracy", czy też "socjalizm jest czymś złym z definicji", lub "w socjalizmie jednemu się zabiera, by dać drugiemu", aniżeli ufać politykom, którzy od lat gnoją pół Europy i jedyne na czym im zależy, to na własnych interesach i takie partie jak PiS, czy PO do nich należą."

To zastanów się kiedy Polska rozwijała się prężniej? Od 45 do 89 czy od 89 do dziś? I w którym z tych wariantów chciałbyś żyć. Bo to co wierzysz to scenariusz pierwszy choć wydaje Ci się że drugi. Dlatego jesteś właśnie naiwny.

0

@barcelonaLM pogadamy zatem jak zrobi :)

6

@Azi problemem jest, ze dzisiejsi 20,30 latkowie nie pamietaja co sie u nas dzialo przed dolaczeniem do UE. Korzystają z jej dobrodziejstw ale potrafia jedynie to "niedobre" UE krytykowac. Bedac pod wplywem oszolomow z pis czy konfy.
A UE to najlepsze co nas spotkalo w historii Polski. Oczywiscie jak wszystko nie jest idealna i ma swoje wady.

6

@daniel32778 za młody jesteś by wiedzieć co zawdzięczamy Uni. Na świecie nie byłeś by pamiętać kiedy i co było przed unia.
To jedynie tłumaczy twoje głupoty

1

@Kamilos84
UE to największa wartość na naszym kontynencie i trzeba ją chronić. Pytanie jak.

Obecna Komisja Europejska działa na szkodę UE. Trzeba wrócić do tego co było przed Traktatem Lizbońskim.

Elita rządząca instytucjami UE działa na szkodę krajów UE i już nie wiadomo komu podlega. Nie zgadzam się, że "Niemcy rządzą Unią". Działania KE i Trybunału UE osłabiają gospodarkę krajów UE. A to oznacza osłabienie Niemiec. Tutaj trzeba myśleć o roli i działaniach USA, który nie chce silnej UE, tylko mu podległej. Nie chce równorzędnego partnera, tylko podległego.

UE powstała ze wspólnot gospodarczych. Wydaje się, że KE działając na szkodę gospodarek krajów UE oddala się od pierwotnego celu, czyli ekonomii, a skupia się na polityce. A przecież 26 krajów UE wstępowało do wspólnoty gospodarczej, a nie politycznej.

1

@Kamilos84 jesteś rosyjskim/pisowskim trollem czy po prostu tak łatwo ulegasz ich propagandzie? Inaczej tego nie wyjaśnię, edukacja chłopie, edukacja...

3

@Azi ja nie mam pretensji do USA? Oczywiście, że mam. Największy bandyta XX wieku, do wybuchu wojny na Ukrainie. Zrujnowali cały piękny Bliski Wschód. Zradykalizowali tamte kraje i przyczynili się do powstania ruchów islamistycznych...przez nich mamy dzisiaj problemy w Europie z radykalnym Islamem. Już pomijam miliony wymordowanych ludzi.
USA może rządzić, ale w NATO, bo jest...GWARANTEM. UE nie jest gwarantem niczego. Co nam zagwarantują? Gdzie mamy na papierze, że nam zagwarantują nie wiem...wsparcie finansowe, jak będzie upadał np. Orlen? Nikt tego za darmo nie zrobi niestety.
Dziękuję bardzo za takiego przywódcę, który najbardziej w Europie jest uzależniony od rosyjskich środków energetycznych. Fantastyczny przykład dają i to samo chcieli w UE urządzić.
Nie tędy droga kolego.

Polska najszybciej rozwijała się w latach 88 (może 87)-2005. Później ciężko mówić o szybkim rozwoju. Na pewno ZMIENIŁ się rodzaj rozwoju, bo jeszcze bardziej otworzyliśmy się na rynki zagraniczne, ale to w jakim dole bylismy po komunie, to jest nieprawdopodobne.
Poza tym...kurde. mówię o tym, że jestem przeciwnikiem socjalizmu, a jako okres podajesz mi czas największej komuny xDDD jaki tutaj sens?
Do 2005 roku się rozwijaliśmy najbardziej intensywnie, bo była luka po PRL. W latach 90 mieliśmy dziki kapitalizm. Zwłaszcza w początkowych latach 90.
Wystarczyło utrzymać ten rozwój a dzisiaj bylibyśmy znacznie dalej. Pamiętajmy, że w UE jesteśmy aż 19 lat i siłą rzeczy rozwój musi być widoczny. To są 2 dekady. I czy bym wolał żyć dzisiaj, czy w latach 90? Nie umiem Ci na to odpowiedzieć. Na pewno dobrobyt dzisiaj jest większy, oraz względnie bezpieczeństwo, ale wtedy była większa wolność.

0

@michal26 "mówię o tym, że jestem przeciwnikiem socjalizmu, a jako okres podajesz mi czas największej komuny xDDD jaki tutaj sens?"

Jaki to ma sens? Na takiej samej zasadzie PiS promuje się na takich którzy walczyli z komuna a jednocześnie próbują tutaj wprowadzić PRL bis. Nie ma to żadnego sensu i dziwi mnie że w takich okolicznościach sam nie dostrzegasz sprzeczności w swoich poglądach politycznych.

A co do tego uzależniona od rosyjskich surowców to polecam sprawdzić kto wykupuje obecnie najwięcej gazu od Norwegów i jak najbardziej dąży do uniezależnienia się od surowców rosyjskich.

1

@Kamilos84 kolejny kraj zmadrzal, unia zmierza ku rozpadowi na wlasne zyczenie. Nie dla dyktatury i wpieprzania sie w zycie poszczegolnych panstw!

2

@Azi ale kto dazy do tego podzialu? Czy aby nie Bruksela i ci "najwazniejsi" w unii? Swoimi chorymi wizjami i dzialaniami? Jesli sie kiedykolwiek rozpadnie to tylko i wylacznie przez nich samych. Kraje powoli budza sie z tego latargu i zaslepienia.

1

@malicinho wchodzimy w taka fazę gdzie świat będzie dzielił się na białych i czerwonych (powinienem napisać dobrych i złych ale to byłoby przekłamanie).

Możesz nie zgadzać się się z tym co prezentują strona "biała" ale jeżeli nie określisz się jednomyślnie po tej stronie barykady to obie strony potraktują Cię jako swojego wroga. Na zasadzie albo jesteś z nami albo przeciw nam.

Uświadomienie sobie że lepszy dla życia jest świat taki jaki oferuje UE i USA niż alternatywa czerwona która dziś idą Węgry. Nikt nie każe Wam kochać UE i USA ale jeżeli chcesz żyć na takim standardzie jak obecnie to musisz pogodzić się z pewna rzeczywistościa. I to w zasadzie tyle.

1

@Azi no wlasnie nie, jestem zdania, ze kazda skrajnosc jest zla. I tym bardziej nie powinnismy godzic sie na zadna z nich. Dzieki temu byc moze istnieje szansa na zrownowazenie polityki gospodarczo-pogladowej. To co unia wyprawia w ostatnim czasie i dyktatura jaka chca wprowadzic w niezaleznych krajach wola o pomste do nieba. Pamietajmy, ze kazdy kraj jest niezalezny i ma prawo rzadzic w swoim kraju wedle woli ludziw nim zyjacych. To prosta droga do panstwa federalnego, ktore z gory bedzie ustalac zasady zycia dla ogolu. Generalnie strasznie mi sie nie podoba obecny podzial swiata i tu przyznaje Ci racje, ze ma to miejsce. Jest to strasznie zle zjawisko.

0

@malicinho niestety ale nikt nie pyta co nam się podoba a co nie. Wybór jest prosty: albo się opowiadasz po stronie albo jesteś wrogiem. Jeżeli wolisz być wrogiem to ja jednak podziękuję za takie podejście

0

@Azi to, ze nikt nie pyta jest wina ludzi. Pamietaj, ze nikt nie jest wiekszy od narodu... zaden rzad nie poradzi sobie z fala ludzi. Tylko trzeba grac do jednej bramki u w naszym kraju wydaje sie to byc niemozliwym. I tworzy sie zamkniete kolo. Moim zdaniem politycznie brakuje u nas czegos zupelnie nowego, czegos wysrodkowanego, mniej skrajnego. I tu mogloby nastapic zjednoczenie ludzi. Dopoki bedziemy sie odbijac od jednych i drugich co kilka lat dotad nigdy nie bedziemy silnym i zadowolonym narodem.

1

@malicinho dla mnie jest pewne że nie zagłosuje nigdy na nikogo kto używa formy "my i oni" w odniesieniu do Polaków. Nie obchodzi mnie kto ma jakie poglądy - dla mnie rząd ma dbać o długofalowy interes obywateli a nie kształtować ich światopogląd.

0

@MarioVeB! Ciebie na świecie nie było jak wchodziliśmy do Unii, więc o czym Ty piszesz?

0

@Azi UE już nawet nie kształtuje. Kształtowali to może kiedyś, ale teraz to aż narzucają swoje poglądy.

0

@Kamilos84 no i co dalej?tylko nie pisz bzdur typu poradzimy sobie bez unii. Oczywiście że Unia idzie w zła stronę ale być może Ty i tobie podobnie komentujący nie wyjeżdżają z polski albo nie wyjeżdżają jak np ja. Nie chciałbym znów stać w kilometrowych kolejkach na granicach, płacić cla itp. Niestety ludzie nie znający historii czy to tu czy w innych krajach europejskich zaczynają popełniać twbsame błędy głosując na prawicowe rządy. Dramat

0

@damiano996 jak napisałem reformy i zmiany;)

Jestem na TAK dla dalszej wspólnoty gospodarczej i przepływu dóbr, towarów, ludzi i usług

Natomiast jestem na NIE dla: parlamentu europejskiego, biurokracji, wtrącaniu się UE w prawodawstwo danego kraju, kształtowanie jednej polityki zagranicznej czy migracyjnej itp. To wszystko poszło za daleko wg Mnie i albo Unia sama to zacznie zmieniać albo inne kraje tak jak UK zaczną z Niej wychodzić i sama się rozpadnie.

Komentarz usunięty

0

@Kamilos84 No to co piszesz pokazuje że mało wiesz o stosunkach Włoch z Niemcami, na nieszczęście dla twojej opinii to Włosi Niemcom otwarcie na pewno się nie postawią, ot mogą robić show dla gawiedzi.

0

@Kamilos84
Super naprawdę super
Chyba już nikt nie pamięta kto to był Musolini :)
A ta Pani pochodzi z jego partii

0

@barcelonaLM
Rozpad Uni super
Co wy w głowach macie
Naprawdę chcecie biedy i wojny w Europie

0

@michal26
To ze Unia jej daje pieniądze

0

@KlonaZepan hahahah żebyś się nie zdziwił że NATO gwarantuje bezpieczeństwo. Wszystkie sojusze liczą się tylko w czasach pokoju. NATO pomoże tylko wtedy jeśli będą mieli w tym interes, tak jak mają interes wspierania Ukrainy.

1

@michal26
Ty już wierzyłeś w Putina i ze wojny nie będzie :)
Z tym dyktatem Niemiec to są populistyczne bzdury !

0

@daniel32778 Oświecę cie chłopacze Polska w Unii jest od 1 maja 2004 .Nie wiem czy byłeś wtedy w planach ,ale wtedy pisałem maturę
Polska dzięki Uni otrzymał 141,8 mld euro .Lata (2004-2021)

Tyle jest na plus odliczając składki.

0

@AbelKabel To jest taki typowy populizm straszenie Niemcami uderza to w kompleksy Polaków względem Niemiec

Coś na zasadzie życia przeszłością.

0

@MarioVeB! Po tych pierdołach, co piszesz nie możesz mieć więcej niż 16-17 lat.

0

@daniel32778
Kompromituj się dalej ja sie pośmieje.

0

@MarioVeB!
Oczywiście
Tak jak straszenie osobami odmiennymi które są w mniejszości

1

@kubs23
UE ma tylko jedną wadę: nie jest państwem. Będąc państwem, byłaby mocarstwem, z którym musieliby się liczyć wszyscy. Jako państwo musiałaby mieć liczną i doskonale wyposażoną armię. Musiałaby więc zbudować przemysł zbrojeniowy zdolny całkowicie zaspokoić potrzeby armii. Będąc państwem, musiałaby mieć silny i sprawny rząd, zdolny do szybkiego reagowania na jakiekolwiek zagrożenia. Będąc państwem, musiałaby dążyć do wyrównania poziomu życia wszystkich obywateli. Obowiązywałaby jedna waluta i jedna wysokość płacy minimalnej. Jedno prawo, jedno obywatelstwo i przynajmniej jeden wspólny język. Za jakiś czas nie byłoby już Niemców, Francuzów, Polaków, Włochów czy Hiszpanów, bo wszyscy staliby się Europejczykami.

Przekształcenie Unii Europejskiej w państwo nie jest po myśli ani USA, ani Chin, ale przede wszystkim Rosji. Wraz z powstaniem państwa europejskiego Rosja przestałaby się liczyć, dlatego robi wszystko, by do tego nie doszło. UE bez Ukrainy, Polski i Węgier będzie znacznie słabsza, a to dla Rosji ma wielkie znaczenie. Stąd napaść na Ukrainę i próby wyrwania z UE Polski i Węgier. Stąd łapówki dla partii antyunijnych w innych państwach.

1

@MarioVeB! widzisz ja jestem rocznik 73, a więc pamiętam co było przed unią. Pamiętam kolejki w sklepach i puste półki, pamiętam kartki. Pamiętam ale nie przyjmuje bezkrytycznie i nie nie popadam w uwielbienie dla unii, która niczego nam nie dała za darmo. Za te rzekome 141 mld euro (-minus składka) państwa unii dostały za darmo dostęp do naszego rynku, dostały preferencje i zwolnienia z podatków, których nie miał żaden polski przedsiębiorca. Dostały możliwość wykupienia polskiego mienia za bezcen i zrobienia z naszego kraju montowni. I rzekomo dostały to na równych zasadach, jakich podobno my Polacy również doświadczaliśmy w unii. Najlepszy przykład tej równości to poczytaj sobie o Fakro i tego jak państwa unii uniemożliwiały dostęp Fakro do rynków europejskich. Takich firm jak Fakro było mnóstwo. Zastanawiam się kiedy my Polacy zmądrzejemy i zrozumiemy, że nic i nikt nie daje innym za darmo. Zawsze ma w tym jakiś interes. Ważne by ten interes bilansował się z obu stron, a nie tylko z jednej. Zatem dopóki unia była związkiem gospodarczym to popierałem ją na 100% (z zastrzeżeniami - patrz Fakro), ale jak stała się związkiem politycznym, gdzie Niemcy uważają, iż mogą wszystkim narzucać swoją wolę to jestem za tym aby Polska opuściła Unię. Chyba, że Unia się zreformuje. Zatem jak ktoś mówi, że we Włoszech wygrał Putin to jak mówię, że we Włoszech przegrała Unia. Po Szwecji to kolejny kraj który Unii wystawił żółtą kartę. I albo Unia to zrozumie, albo się rozpadnie.

« Powrót do wszystkich komentarzy