La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1096 Culés

11


Pieczka miał na swoim koncie ponad sto ról filmowych. Zagrał m. in. w filmach „Ziemia obiecana”, „Potop”, „Quo Vadis”, „Konopielka” czy „Jańcio Wodnik”. Za tytułową kreację w tym ostatnim zdobył wiele nagród, m. in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na Międzynarodowym Festiwal Filmów Słowiańskich i Prawosławnych w Moskwie.

Publiczność telewizyjna znała Franciszka Pieczkę z kultowych seriali. Aktor w latach 60. wykreował niezapomnianą postać Gustlika Jelenia w „Czterech pancernych i psie”. Sympatii widzów przysporzyła mu także m. in. rola w serialu „Ranczo”, w którym wcielał się w Stanisława Japycza.


" Otoczony jestem wnukami. Mam pięcioro wnucząt. Doczekałem się też dwójki prawnuków. Jestem wdzięczny Bogu, że są, bo nie pozwalają mi skapcanieć na stare lata. Zmuszają dziadka do tego, żeby był aktywny. One też zawsze mogą na mnie liczyć. Dzięki temu czuję się potrzebny. To bardzo ważne. w przeciwnym razie człowiek na starość by się izolował "
Franciszek Pieczka.

Wybitny aktor.
Oby ten inny Świat był mu równie drogi i udany.
R.I.P

« Powrót do wszystkich komentarzy