La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1138 Culés

0Jeżeli Skriniar odejdzie do PSG, to Inter będzie chciał sprowadzić Todibo, którego cena waha się między 20, a 25M.

Były zawodnik Barcelony doceniany. Rzadko oglądam Ligue1, ale wyczytałem na ćwierkaczu, że łapie bardzo dobre noty.

0

@Homeopata8989 To byłby dobry tranafer Interu. Todibo ma potencjał. Niestety, gdy był w Barcelonie to głowa była jeszcze gdzie indziej.
Gdyby było inaczej prawdopodobnie nie płacilibyśmy teraz 60 baniek za Kounde

0

@Homeopata8989 Z Todibo mamy chyba jakiś % że sprzedaży, każdy grosz się przyda.

1

@Ptasior Głowa była gdzie indziej, a poza tym Gargamel nie dawał szansy młodym zawodnikom.

1

@Bartek22 Valverde wolał Araujo(Były informacje w mediach że z dwójki Todibo-Araujo woli tego drugiego). Czas pokazał że wybrał słusznie.

0

@Bartek22 Dawał szanse Todibo, ale ten grał średnio

0

@A_Gomesinho_21 Araujo zagrał za Valverde zawrotne 10 minut z Sevillą.
Valdek odrzucił obu piłkarzy. Wolać to sobie mógł, ale ani jeden ani drugi pół szansy nie dostali.

0

@skubi99 Nie dawał szans. Todibo w Barcelonie prawie w ogóle nie grał.
Rozegrał chyba 9 spotkań w rok.

0

@Bartek22 Bo w spotkaniach, w których grał prezentował się słabo.

0

@Bartek22 ale ja nigdzie nie pisze że zagrał dużą ilość minut. Zarówno Ansu Fati i Araujo zadebiutowali u Valverde. Jeden w wieku 16 lat(zgodzisz się chyba że nie zdarza się to zbyt często) a drugi ternowal regularnie w pierwszym zespole i były informacje że ma lepszą pozycję niż Todibo.
Myślisz że ekspert fcbarca.com widzi w nich potencjał a trener czołowych zespołów La Ligi nie?
EV coś w nich dostrzegł a fakt że nie słynoł ze stawiania na młodych tylko to potwierdza. Jak już kogoś zauważył to perełki. W następnym roku dwóch trzech mógłby stawiać na nich i nadal by byli bardzo młodzi zwlasza Ansu. To że w tamtym etapie zagrali niewiele minut nic nie znaczy.

0

@skubi99 Prezentował się bardzo dobrze, masz słabą pamięć.

0

@A_Gomesinho_21 Ta informacja, że rzekomo Valverde woli Araujo od Todibo wyszła po tym, jak w jednym meczu powołał Ronalda zamiast Francuza, na tym jego preferowanie Araujo się skończyło, w następnych meczach powoływany już był Todibo, który oczywiście nie grał nic, bo lepiej było katować Pique i Lengleta.
Mógł sobie widzieć potencjał w kim chciał, dopóki piłkarz nie grał ,(a z młodych grał tylko Fati i to ogony) to możemy sobie gdybać, ale pokrycia w rzeczywistości jego spostrzeżenia nie miały żadnego.
Jak patrzę na młodych zawodników obecnie, to jedynym piłkarzem, który był wyraźnie skreślony przez Xaviego jest Balde. Tutaj wyraźnie trener mu nie ufa i możesz sobie tak samo gadać, że Xavi widzi w nim potencjał, że trenuje z pierwszym zespołem blablabla. Fakty są takie, że gdyby Xavi mu ufał, to Balde by grał. Tymczasem Balde u Xaviego nie zagrał ani minuty.
Valverde traktował wszystkich młodych zawodników bez wyjątku, tak jakby byli właśnie takim Balde.

0

@Bartek22 ale zrozum że to że nie grali to nie znaczy że tak by było w przyszłości... Obaj dołączyli w 3 sezonie Valverde w którym został zwolniony. Ansu miał wtedy 16 lat i dostawał minuty. Wyszedł nawet w pierwszym składzie w LM. Araujo miał 19 lat i regularnie trenował z pierwsza drużyną. Zadebiutował też w meczu ligowym. Gdyby nie było dla niego planu w dłuższej perspektywie to Valverde by sobie głowy nie zawracał. Równie dobrze za dwa lata obaj mogli grać regularnie. Nie wiemy tego. Wiemy tylko że Valverde coś w nich widział.

0

@Bartek22 Ty masz słabą pamięć raczej, jak grał to cały czas błędy w ustawieniu, za długo holował piłkę przez co trudno było wychodzić spod pressingu na naszej połowie. Gdyby się prezentował dobrze to grałby tu do dzisiaj, a nie trener Valverde wolał już wtedy Araujo od niego. Zresztą on sobie nie poradził w Schalke więc o czym ty mówisz.

0

@skubi99 Powtarzam, Valverde wcale nie wolał Araujo, to jest mit.
Todibo grał tylko w meczach PK, albo meczach o pietruszkę w La Lidze i LM. Tylko i wyłącznie wtedy Valverde stawiał na młodych zawodników. Ta zbieranina nie miała prawa dobrze się prezentować, a mimo to Todibo wyróżniał się na tle kolegów.
Araujo zawsze był pewniejszy od niego w defensywie, ale Todibo ma świetne warunki fizyczne, wspaniale wyprowadza piłkę, jest szybki, potrafi być agresywny. Błędy, o których piszesz są normalne dla zawodnika w jego wieku. Trafił do Barcelony w wieku 19 lat. Todibo szybko upadł, ale jeszcze szybciej się podniósł i kto wie, gdzie byłby dzisiaj, gdyby Valverde potrafił jak Xavi indywidualnie podchodzić do zawodników.

« Powrót do wszystkich komentarzy