La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1360 Culés

7

53 proc. kobiet i 68 proc. mężczyzn w Polsce ma nadmierną masę ciała, a 25 proc. Polaków choruje na otyłość – wskazują eksperci w przypadającym 4 marca Światowym Dniu Otyłości. [4 mar 2021]

Dane z przed ponad roku, ale coś czuję że obecnie jest jeszcze gorzej. Nie można tylko winić przeciętnego Polaka, że ciężko jest mu się powstrzymać od tego uzależniającego, śmieciowego jedzenia od którego uginają się półki w sklepach/punktach Fast Food. W końcu tak to ma funkcjonować. Najpierw wydajesz za dużo w sklepach, potem u lekarzy.

Każdy żyje jak chce i nikomu nic do tego. Niestety konsekwencje dla nas samych i naszych portfeli są zawsze takie same.

0

@Kengo Miło być w takiej mniejszości ;)

1

@Kengo Wśród dzieci też, to pewnie nie wygląda dobrze.

5

@Kengo ostatnio kupiłam za 30 zł 4 nektarynki, 4 śliwki, 6 kiwi i 2 soki wyciskane jednodniowe, gdzie za te pieniądze miałabym dwa kebaby albo siatkę śmieciowego żarcia na dwa dni. Niestety. Niektórzy po prostu lubią żreć i są grubi, inni po prostu chorobowo a trzecia grupa tak je bo nie stać ich na świeże warzywa i owoce każdego dnia. :D

3

@Kengo No i git. Jestem w tych 32% ;)

2

@clyde Ja za 3 dyszki kupuje sobie 5 bułek z ziarnami, 2 serki wiejskie, 6 bananów, chlebki rana, sok jabłkowy wyciskany i domowy żurek.

Da się? Da się, tylko trzeba chcieć. A śmieciowe żarcie to można raz na tydzień czy na dwa tygodnie a nie codziennie się obżerać.

1

@Kgorecki2500 Ja nie wiem jak można sie tak zapuścić żeby mieć nadwagę w dużym stopniu stopniu(pomijam tutaj różne choroby). Ja zawsze wole np sobie coś innego kupić niż jedzenie, kompletnie nie jara mnie chodzenie do maca itp xD

2

@Kengo ale przecież teraz jest kult grubasów. Co z tego, że lekarze trąbią na alarm, że mamy otyłe społeczeństwo, co kończy się chorobami układu krwionośnego. Skoro potem mamy reklamy z "puszystymi" modelami/modelkami, bo plus size jest piękne. Bo "body positive" Itd. Jak kiedyś promowano chorobliwie chude osoby, tak teraz w drugą skrajność lecimy. A nie daj boże, powiedzieć coś złego na to, to od razu zostaniesz publicznie zlinczowany. Tutaj fajny artykul, ile kosztuje leczenie otyłości i jej wpływu na zdrowie społeczeństwa:
https://www.politykazdrowotna.com/1379,leczenie-otylosci-kosztuje-nas-ok-3-mld-zl-dzis-swiatowy-dzien-walki-z-otyloscia

0

@Kengo A ponoć bieda i inflacja.

1

@Kgorecki2500 Ja to zawsze 75 kg (175cm) niezależnie ile i co jem, więc mam to szczęście. Ale znam osoby, które jedzą normalnie, a są otyłe.

0

@AdamaTraore U mnie coś ok. 65 przy 173 cm.

0

@Kengo Tutaj trzeba powiedzieć że poza samą winą ludzi którzy są zbyt leniwi oraz ilością i marketingiem śmieciowego jedzenia ogromną odpowiedzialność za epidemie otyłości ponoszą rządy tak Polski jak i innych krajów. I to nawet nie obecne ale wszystkie na przestrzeni lat. To jak zaprojektowane zostały miasta a zatem i całe kraje woła o pomste do nieba. Wszyscy skopiowali projekt amerykański gdzie miasto i wszystko co się w nim znajduje łącznie z ludźmi jest zakładnikiem samochodów. Paktycznie wszędzie łatwiej jest się przemieścić samochodem niż np. pieszo czy rowerem. Dawne sklepiki osiedlowe i małe sklepy spożywcze, piekarnie itp. zostały zastąpione przez molochy, ogromne supermarkety na wzór amerykańskie gdzie trzeba jechać samochodem a skoro już przyjechaliśmy samochodem to trzeba nakupić ogromną ilość jedzenia.
Nie bez powodu Holandia która się z tego szaleństwa wyłamała ma jeden z najniższych współczynników otyłości w europie i na świecie. Tam w normalnym dniu trudno zrobić poniżej 5 km pieszo bądź rowerem ponieważ wszędzie ludzie poruszają się właśnie w ten sposób a ilość rowerów jest już legendarna.

1

@Kengo pracuje na basenie i jest większość osób „ulanych” niż nie

0

@Kengo z tą nadmierną masą ciała trzeba uważać, bo wystarczy że zrobisz fajna masę mięśniową i już wchodzić na nadmierną masę w statystykach

1

@HighestInTheRoom ale mówię o zdrowych rzeczach typu owoce, warzywa. Na serkach wiejskich można jechać, bo sama takowe jem z ciemnymi bułkami ale chodzi bardziej o takie przekąski na szybko. Łatwiej i taniej kupisz pizzę mrożoną niż np filet z łososia. Nie na samych serkach człowiek żyje, chociaż potwierdzam, że da się dość długo. Ja też kupię jakieś serki grani, banana, musy bez cukru, ciemne bułki. Chodzi też o to, że ciemna bułka kosztuje przynajmniej u mnie w dobrej piekarni 1,60 - 2 zł, a za 2,50 zł masz chleb tostowy w Biedrze. Ogólnie żeby zdrowo się odżywiać trzeba trochę wydać. Orzechy, warzywa, owoce czy ryby cenowo są o wiele droższe niż chipsy, mrożona pizza czy hot dog z żabki.

« Powrót do wszystkich komentarzy