Sport: Juventus jest zainteresowany Griezmannem na wypadek odejścia Cristiano Ronaldo

Dariusz Maruszczak

20 maja 2021, 14:45

Sport

47 komentarzy

Fot. Getty Images

Wiele wskazuje na to, że w Barcelonie dojdzie latem do gruntownej przebudowy kadry drużyny. W tym kontekście mówi się o możliwym odejściu Antoine’a Griezmanna, a według Sportu Francuzem jest zainteresowany Juventus.

Jak podaje kataloński dziennik, włoski klub ma na celowniku 30-latka na wypadek, gdyby klub opuścił Cristiano Ronaldo. Odejście Portugalczyka jest realne, ponieważ Juventus przed ostatnią kolejką Serie A znajduje się poza strefą dającą awans do Ligi Mistrzów, a trudno spodziewać się, żeby 36-latek chciał odpuścić sobie występ w tych rozgrywkach. Nawet gdyby Starej Damie udało się zakwalifikować do Champions League, problemy klubu mogą sprawić, że Ronaldo postanowi odejść. W takim przypadku Juve musiałoby poszukać jego następcy, a zdaniem Sportu dobrą opcją dla tej drużyny byłby właśnie Griezmann.

Problemem jest to, że Juventus również ma problemy finansowe, więc kupno Francuza wydaje się mało prawdopodobne. Według katalońskiej gazety bardziej realistyczne jest wypożyczenie Griezmanna i przejęcie przez Bianconerich odpowiedzialności za opłacanie wysokiej pensji zawodnika, co odciążyłoby budżet płacowy Barcelony. Sport dodaje, że pod względem sportowym brak Griezmanna zrekompensowałoby przybycie Memphisa Depaya i Sergio Agüero. Inna sprawa, że sprzedaż napastnika po zakończeniu wypożyczenia również mogłaby być problematyczna.

Wszystko byłoby też w rękach samego Griezmanna, którego kontrakt obowiązuje do 2024 roku, a do tej pory nie wyglądało na to, żeby napastnik zamierzał rozstawać się z Barceloną. Zdaniem Sportu Barça nie jest przekonana co do intencji swojego zawodnika. Można być za to pewnym, że Griezmann nie przeniesie się do Atlético w ramach wymiany za João Felixa, ponieważ taką opcję wykluczył prezes Rojiblancos Enrique Cerezo w wywiadzie dla Cadena COPE.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bartomeu wymieniłby Griezmanna na Artura :P

@blizniakpiotrek On by nawet Messiego za ręcznikowego wymienił xD
« Powrót do wszystkich komentarzy