Sport: Ilaix Moriba godnie zastąpił Frenkiego de Jonga w meczu z Celtą Vigo

Łukasz Lewtak

17 maja 2021, 11:00

Sport

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Kataloński Sport poświęca jeden ze swoich artykułów po meczu z Celtą Vigo Ilaixowi Moribie, który w niedzielnym spotkaniu na Camp Nou po raz kolejny pokazał swoje świetnie przygotowanie fizyczne, przejął obowiązki nieobecnego z powodu nadmiaru żółtych kartek Frenkiego de Jonga i godnie zastąpił Holendra.

18-letni Hiszpan rozpoczął mecz z Celtą Vigo w wyjściowej jedenastce i szybko można było dostrzec, że na boisku ma za zadanie przejąć obowiązki Frenkiego de Jonga. Ilaix Moriba był ustawiony na prawej stronie linii pomocy i był najbardziej aktywny w pressingu i odbiorze piłki w strefie, w której swoje akcje przeprowadzali najbardziej kreatywni zawodnicy drużyny z Galicji - Nolito, Denis Suárez, a nawet Iago Aspas.

W pierwszej fazie spotkania Ilaix Moriba nie chciał komplikować sobie życia. Stawiał na grę na jeden kontakt i szybko operował piłką. Często pokazywał się kolegom do podań, chciał brać udział w grze kombinacyjnej. Był bardzo zdyscyplinowany taktycznie. Dominował nad rywalami w grze fizycznej dzięki swoim znakomitym warunkom i przygotowaniu. Dotyczyło to pojedynków bark w bark, powietrznych i biegowych.

W wieku 18 lat Ilaix Moriba ma już na koncie 13 meczów ligowych w barwach FC Barcelony. W niedzielę po raz trzeci w Primera División wybiegł na boisko w podstawowym składzie. Wcześniej otrzymał taką szansę od Ronalda Koemana w starciach przeciwko Deportivo Alavés (5:1) i Granadzie (1:2).

We wszystkich poprzednich występach Ilaix Moriba pokazał wyjątkową jak na swój wiek odwagę. Była ona widoczna także w niedzielnym starciu z Celtą Vigo. 18-letni pomocnik był w nim bezkompromisowy i aktywny zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Po przerwie próbował również swoich sił w strzałach z dystansu.

Ronald Koeman był bardzo zadowolony z postawy Ilaixa Moriby w spotkaniu z Celtą Vigo. 18-latek przebywał na placu gry do 85. minuty, kiedy to został zmieniony przez Miralema Pjanicia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Do wszystkich nie zgadzających się - to jest SPORT XD Podobnie jak Mundo Deportivo będzie pompować balonik i kreować zawodnika na nie wiadomo jak dobrze grającego. Potem jeden/dwa gorsze mecze i cisza XD W Hiszpanii media sportowe mają z tym problem od lat i chyba nikt nie bardzo chce cokolwiek zmienić, więc jeszcze nie raz dojdzie do takich pochwał w sportowej (choć mało wartościowej) prasie.
« Powrót do wszystkich komentarzy