Sport: Ilaix Moriba godnie zastąpił Frenkiego de Jonga w meczu z Celtą Vigo

Łukasz Lewtak

17 maja 2021, 11:00

Sport

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Kataloński Sport poświęca jeden ze swoich artykułów po meczu z Celtą Vigo Ilaixowi Moribie, który w niedzielnym spotkaniu na Camp Nou po raz kolejny pokazał swoje świetnie przygotowanie fizyczne, przejął obowiązki nieobecnego z powodu nadmiaru żółtych kartek Frenkiego de Jonga i godnie zastąpił Holendra.

18-letni Hiszpan rozpoczął mecz z Celtą Vigo w wyjściowej jedenastce i szybko można było dostrzec, że na boisku ma za zadanie przejąć obowiązki Frenkiego de Jonga. Ilaix Moriba był ustawiony na prawej stronie linii pomocy i był najbardziej aktywny w pressingu i odbiorze piłki w strefie, w której swoje akcje przeprowadzali najbardziej kreatywni zawodnicy drużyny z Galicji - Nolito, Denis Suárez, a nawet Iago Aspas.

W pierwszej fazie spotkania Ilaix Moriba nie chciał komplikować sobie życia. Stawiał na grę na jeden kontakt i szybko operował piłką. Często pokazywał się kolegom do podań, chciał brać udział w grze kombinacyjnej. Był bardzo zdyscyplinowany taktycznie. Dominował nad rywalami w grze fizycznej dzięki swoim znakomitym warunkom i przygotowaniu. Dotyczyło to pojedynków bark w bark, powietrznych i biegowych.

W wieku 18 lat Ilaix Moriba ma już na koncie 13 meczów ligowych w barwach FC Barcelony. W niedzielę po raz trzeci w Primera División wybiegł na boisko w podstawowym składzie. Wcześniej otrzymał taką szansę od Ronalda Koemana w starciach przeciwko Deportivo Alavés (5:1) i Granadzie (1:2).

We wszystkich poprzednich występach Ilaix Moriba pokazał wyjątkową jak na swój wiek odwagę. Była ona widoczna także w niedzielnym starciu z Celtą Vigo. 18-letni pomocnik był w nim bezkompromisowy i aktywny zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Po przerwie próbował również swoich sił w strzałach z dystansu.

Ronald Koeman był bardzo zadowolony z postawy Ilaixa Moriby w spotkaniu z Celtą Vigo. 18-latek przebywał na placu gry do 85. minuty, kiedy to został zmieniony przez Miralema Pjanicia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szczerze to nie do końca się zgodzę. Trzy jego ostatnie spotkania mocno przeciętne albo słabe.
« Powrót do wszystkich komentarzy