Celta przeszła drogę od walki o utrzymanie po marzenia o europejskich pucharach

Dariusz Maruszczak

15 maja 2021, 12:45

Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona w przedostatniej kolejce LaLigi zmierzy się z Celtą Vigo, która kiepsko zaczęła sezon, ale z czasem zaczęła poprawiać swoje notowania, a ostatnio prezentowała formę godną potencjału tej drużyny.

Zespół z Balaídos nie miał udanego początku rozgrywek, a po pierwszych dziesięciu kolejkach wylądował na ostatnim miejscu w tabeli, mając na koncie tylko jedno zwycięstwo. Trener Oscar García został zwolniony, a w jego miejsce zatrudniono Eduardo Coudeta. Celta niemal od razu wygrała cztery spotkania z rzędu i choć na początku roku znowu dotknęła ją stagnacja, nie wróciła już w okolice strefy spadkowej. Po ostatniej serii zwycięstw ekipa z Vigo mogła nawet zacząć marzyć o awansie do europejskich pucharów, choć wygrana Villarrealu z Realem Valladolid zniwelowała te aspiracje wyłącznie do matematycznych szans. W ostatnich dwóch kolejkach Żółta Łódź Podwodna musiałaby bowiem przegrać oba pojedynki lub też Betis uzyskać jeden punkt w starciu z Huescą, co przy dwóch zwycięstwach Celty dałoby jej miejsce premiowane grą w Europie.

Nawet jeżeli te nadzieje spełzną na niczym, trzeba przyznać, że Coudet odmienił oblicze Celty. Drużyna z Galicji w ostatnich latach rozczarowywała, zajmując mimo niezłej kadry dopiero 17. miejsce w LaLidze w sezonach 2018/2019 i 2019/2020. Teraz Celta pokazuje swoją lepszą wersję, wygrała cztery mecze z rzędu, a ponadto prezentuje atrakcyjny futbol. Coudet będzie chciał na Camp Nou nie tylko walczyć o puchary, ale też utrzymać te pozytywne nastroje i pokazać, że jego projekt zmierza we właściwym kierunku.

Celta nie będzie mogła w spotkaniu z Barceloną skorzystać z Emre Mora, Sergio Álvareza, Rubena Blanco, Renato Tapii, Jeisona Murillo i José Fontana. Do składu powinni za to wrócić Nestor Araujo i Ferreyra. Barça będzie musiała przede wszystkim uważać na atak Celty, w której prym wiodą jeden z najlepszych piłkarzy w klasyfikacji kanadyjskiej LaLigi Iago Aspas, czołowy asystent Denis Suárez czy też tacy gracze jak Nolito, Brais Mendez lub Santi Mina.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mecz bez historii i bez znaczenia dla nas.

Z nami mają pewne 3 punkty ale ostatni mecz z Betisem więc może być ciężko