AS: Występy Pedriego w Barcelonie żyłą złota dla Las Palmas

Dariusz Maruszczak

9 maja 2021, 17:30

AS

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Pedri gromadzi kolejne występy w Barcelonie, a we wczorajszym meczu z Atlético pojawił się na boisku już po raz 50. w tym sezonie. Przynosi to wymierne korzyści jego byłemu klubowi Las Palmas.

Jak donosi bowiem dziennik AS, po tym występie Barça musi zapłacić Kanaryjczykom 9 milionów euro, co zostało uzgodnione przy sprzedaży 18-latka w 2019 roku. Dotychczasowy koszt kupna Pedriego przez Barcelonę ma więc wzrosnąć do 20 milionów euro, choć początkowa kwota operacji wynosiła jedynie 5 milionów. Dlatego też madrycki dziennik nazywa tę transakcję żyłą złota dla Las Palmas, choć wartość rynkowa Pedriego (według Transfermarkt 70 milionów euro) już dawno przebiła maksymalną sumę, jaką klub z Estadio Gran Canaria może otrzymać za swojego wychowanka.

Według ASa Kanaryjczycy mogą zyskać na transferze nawet 30 milionów euro, choć wcześniej mówiło się raczej o sumie rzędu 22-23 milionów. Zgodnie z informacjami dziennika, gdy Pedri osiągnie 100 występów w Barcelonie, będzie to kosztowało Dumę Katalonii 5 milionów euro. Zmienne zawarte w operacji nie zostały ujawnione, ale doniesienia wskazywały, że 1 milion euro Barça musiała przelać na konto Las Palmas za samo powołanie pomocnika do reprezentacji Hiszpanii, nawet gdyby miał on nie pojawić się na boisku. Były klub Pedriego ma też otrzymać 15% z kwoty następnego transferu piłkarza.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

30 milionów to dalej nic za zawodnika którego obecnie posiadamy, nie zważając na to jak bardzo może się rozwinąć. Moim zdaniem transfer dobry, z małym ryzykiem. Pedri okazuje się niewypałem wydajemy tylko 5 milionów, jeżeli jednak zostaje ponad przeciętnym zawodnikiem to płacimy za niego dalej nie więcej niż 30 milionów.

Będąc obiektywnym (przy całej nienawiści do Bartka), za ten zakup należą mu się pochwały... Szkoda, że tak mało takich ruchów.

Dalej jest to jak promocja, nikt nie przypuszczał że Koeman przyjdzie i wyciśnie z niego maximum. Pod koniec sezonu już marnieje nam młodzian ale to jego pierwszy sezon w takim tempie. Będzie to wszystko procentować, będzie pierwszy raz od czasów dwójki Xavi Andres ktoś kto nie potrzebuje zbyt wiele by dać nam bardzo wiele. Młody wskoczył do pierwszego składu FC Barcelony i gra w pierwszym składzie prawie non stop.....tutaj przychodzą zawodnicy za grube miliony i grzeją ławę i nie dają połowy tego co Pedri.

Oby go urazy omijały (Ansu).

Choć i tak pod takim obciążeniem dał radę w tej kampanii.

@Joe_Pesci xd to taki komentarz jakby był mierny to uja by zobaczyli tak jest wiodaca postacia w barcelonie za maks 30 milionow chciałbym zobaczyc taki transfer jeszcze raz dajacy taki impakt

W taki sposób właśnie mogli by więcej transferów robić. Jak się sprawdzi to przelewać bonusy, jak nie to jakaś mała kwota podstawy. Niestety jest to dosyć mocno życzeniowe myślenie ;)

Już wiemy że się opłacało, ale nie wierzę że miernota Bartomeu wiedział że to będzie Pan piłkarz. Ściska go teraz pewnie na myśl że jednak się opłacało.

Pedri wart jest dużo więcej i tak, ale wątplię aby Laporta kupując jakiegokolwiek młodego zawodnika zgodziłby się na takie warunki. Prędzej zapłaciłby ten 1-2mln euro więcej na początku, ale nie byłoby tyle zmiennych później. Pamiętajmy że Las Palmas chciało dostać więcej pieniędzy, a Bartomeu chciał zbić cenę za wszelką cenę i takie są efekty - kupowali zawodnika tak na prawdę nie wierząc w niego aż tak bardzo biorąc pod uwagę te okoliczności.

Jeszcze się okaże, że kwota transferu wzrośnie do 100 mln. Transfer Bartka nie mógł się powieść tak dobrze.

ładnie się ustawili.

polityka transferowa Barcelony to jest jedno wielkie IKS DE