AS: Występy Pedriego w Barcelonie żyłą złota dla Las Palmas

Dariusz Maruszczak

9 maja 2021, 17:30

AS

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Pedri gromadzi kolejne występy w Barcelonie, a we wczorajszym meczu z Atlético pojawił się na boisku już po raz 50. w tym sezonie. Przynosi to wymierne korzyści jego byłemu klubowi Las Palmas.

Jak donosi bowiem dziennik AS, po tym występie Barça musi zapłacić Kanaryjczykom 9 milionów euro, co zostało uzgodnione przy sprzedaży 18-latka w 2019 roku. Dotychczasowy koszt kupna Pedriego przez Barcelonę ma więc wzrosnąć do 20 milionów euro, choć początkowa kwota operacji wynosiła jedynie 5 milionów. Dlatego też madrycki dziennik nazywa tę transakcję żyłą złota dla Las Palmas, choć wartość rynkowa Pedriego (według Transfermarkt 70 milionów euro) już dawno przebiła maksymalną sumę, jaką klub z Estadio Gran Canaria może otrzymać za swojego wychowanka.

Według ASa Kanaryjczycy mogą zyskać na transferze nawet 30 milionów euro, choć wcześniej mówiło się raczej o sumie rzędu 22-23 milionów. Zgodnie z informacjami dziennika, gdy Pedri osiągnie 100 występów w Barcelonie, będzie to kosztowało Dumę Katalonii 5 milionów euro. Zmienne zawarte w operacji nie zostały ujawnione, ale doniesienia wskazywały, że 1 milion euro Barça musiała przelać na konto Las Palmas za samo powołanie pomocnika do reprezentacji Hiszpanii, nawet gdyby miał on nie pojawić się na boisku. Były klub Pedriego ma też otrzymać 15% z kwoty następnego transferu piłkarza.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dalej jest to jak promocja, nikt nie przypuszczał że Koeman przyjdzie i wyciśnie z niego maximum. Pod koniec sezonu już marnieje nam młodzian ale to jego pierwszy sezon w takim tempie. Będzie to wszystko procentować, będzie pierwszy raz od czasów dwójki Xavi Andres ktoś kto nie potrzebuje zbyt wiele by dać nam bardzo wiele. Młody wskoczył do pierwszego składu FC Barcelony i gra w pierwszym składzie prawie non stop.....tutaj przychodzą zawodnicy za grube miliony i grzeją ławę i nie dają połowy tego co Pedri.

Oby go urazy omijały (Ansu).

Choć i tak pod takim obciążeniem dał radę w tej kampanii.
« Powrót do wszystkich komentarzy