Sport: Sergio Busquets będzie mógł zagrać z Levante

Julia Cicha

9 maja 2021, 11:00

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergio Busquets musiał przedwcześnie opuścić murawę podczas wczorajszego meczu z Atlético. Jak podaje jednak Sport, uraz zawodnika nie jest poważny, a pomocnik będzie mógł zagrać już we wtorek z Levante.

Pół godziny po rozpoczęciu wczorajszego spotkania Busquets został przypadkiem uderzony w twarz. Próbował jeszcze wrócić na murawę, ale ostatecznie został zmieniony i przewieziony do szpitala na badania. Tam stwierdzono u niego niewielkie pęknięcie górnej szczęki, ale wykluczono poważniejsze dolegliwości.

Sport informuje, że Busquets odpoczął już we własnym domu i czuł się dobrze. Wszystko wskazuje na to, że będzie do dyspozycji Ronalda Koemana na wtorkowy mecz z Levante. Nie będzie potrzebował maski do gry, być może jedynie niewielkie zabezpieczenie szczęki. To bardzo dobra wiadomość dla Barcelony, dla której pomocnik jest kluczowy w nowym ustawieniu z trzema stoperami. Wczoraj zejście jednego z kapitanów przełożyło się na dezorganizację gry, co przyznał nawet Alfred Schreuder na konferencji prasowej. Teraz Sergio prawdopodobnie będzie mógł wystąpić w trzech ostatnich pojedynkach z Levante, Celtą i Eibarem. Oprócz tego liczy on, że 20-21 maja znajdzie się na liście powołanych na EURO 2020.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Całe szczęście. Wiele można powiedzieć dobrego o grze De Jonga w ostatnim czasie ale pod względem rozegrania... Nawet nie stał obok Busquetsa.

Przerażające jest to, że Sergio jest obecnie jedynym pomocnikiem w kadrze który potrafi rozciągnąć grę, zagrać między liniami czy posłać dłuższe podanie. Jedynie Pedri w optymalnej formie czasami potrafił zagrać taką piłkę.

@cat_r37 Może dlatego że Franek ma inne zadania na boisku i jest bardziej stworzony do gry kombinacyjnej tak jak chociażby przy 3 bramce w Finale Pucharu Króla no Busquets by tak z Messim nie pograł a Sergio z kolei jest bardziej takim dyrygentem który rozrzuca piłki.

@FerNiKloVe no Frenkie ma inne zadania bo ma inny zestaw umiejętności. Wczoraj właśnie po zejściu Busquetsa takiego dyrygenta zabrakło bo Frenkie nie potrafił nim być. Ma inne zalety i tyle. Dlatego łatwo się mówiło cały sezon, że Busquets nie powinien grać ale cały czas nie było właściwie nikogo kto mógłby go zastąpić. No chyba, że Jandro... Ale to się już raczej nie wydarzy.

@cat_r37 a Morriba?

@LeoMessi1994 no Ilaix również ma nieco inne zalety niż Sergio. Z rezerw najbliżej byłby Jandro a w pierwszym zespole... Pjanic.

@cat_r37 Pjanicia nie dają...
« Powrót do wszystkich komentarzy