Marc-André ter Stegen: Joan Laporta jest bardzo przystępny i ma niesamowitą energię

Łukasz Lewtak

6 maja 2021, 15:00

Sport1, AS

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen udzielił krótkiego wywiadu dla niemieckiego Sport1. Bramkarz FC Barcelony mówił o Joanie Laporcie, Leo Messim, Erlingu Hålandzie i Superlidze.

Joan Laporta: Nowy prezydent i jego wiceprezydent (Rafa Yuste) są fanami Barçy i przekazują to. Kiedy się nam przedstawili, promieniowali ogromną energią. Laporta wygłosił płomienną mowę i powiedział: "chłopaki, możemy to zrobić!". Sposób, w jaki do nas przemawiał, całkowicie mnie urzekł. Nawet dostaję gęsiej skórki, rozmawiając o tym teraz. Ponieważ kiedy myślisz o prezydencie, zazwyczaj masz w głowie osobę, która nie zostawia po sobie wrażenia. Laporta jest tego przeciwieństwem. Jest bardzo przystępny i ma niesamowitą energię.

Zadłużenie klubu: Klub ma ogromne zadłużenie, ale staramy się trzymać te problemy z dala od szatni. Naszym zadaniem jest grać w piłkę. Za to nam płacą. I mówiąc zupełnie szczerze: cieszę się, że nie pracuję jako menedżer i nie muszę zajmować się tym ważnym zadaniem. Jednak wszyscy jesteśmy świadomi obowiązku, jaki mamy wobec klubu i ludzi. Odbiło się to na moim kontrakcie, ale myślę, że znalazłem z klubem rozwiązanie na ten czas bez kibiców w pandemii.

Leo Messi: Byłaby to wielka strata dla Barçy, gdyby odszedł, ale tylko on może zdecydować, czy odejdzie, czy zostanie.

Erling Håland: Dlaczego nie miałby zostać w Dortmundzie? Nie byłby to dla niego krok wstecz. Jeśli odejdzie, to drużyna, do której trafi, będzie miała niesamowitego napastnika na najbliższe dziesięć lat. Sprawiłby, że każdy zespół stałby się lepszy.

Superliga: Rozumiem niezadowolenie ludzi, ale nie zajmowałem się tą kwestią zbytnio. Nic o tym wcześniej nie wiedziałem i byłem zaskoczony sprawą. Nigdy nie sądziłem, że będę mógł doświadczyć gry w takiej lidze jako zawodnik. Nie wiem, jaką władzę mają niektórzy ludzie w UEFA i jak mogą zareagować. Mogę tylko powtórzyć, że plany dotyczące Superligi zaskoczyły mnie w tamtym czasie. Dowiedziałem się o tym tylko z mediów, potem szukałem informacji w internecie i czytałem gazety. Każdy może wyrazić swoją opinię. Zgadzanie się na wszystko jest moim zdaniem zbyt lekkomyślne. Sprawy trzeba przemyśleć.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech się za bronienie weźmie bo z tym ostatnio średnio, daleko mu do Courtoisa.

jeden z niewielu niemców którzy grali dla barcy , to wiele mówi :)

Mats profesjonalista przez duże M, przypomina mi marszczerano, imo drugi najlepszy transfer dekady po suarezie. Nie liczę DE JONGA bo dopiero w tym sezonie odpalił.
Pozdro

Mats weź siędo roboty bo forma przeminęła z wiatrem.

Fajnego mamy bramkarza :)

"dowiedziałam", "szukałam", "czytałam" ...chyba coś nie pykło

Fajny wywiad, fajnie że Laporta ma taką energię - z pewnością łatwiej się pracuje gdy prezes wymaga, ale widać w nim pasję i zaangażowanie.

Marc wyważony w wypowiedzi jak zawsze. Dać mu w końcu opaskę!