Marc-André ter Stegen: Joan Laporta jest bardzo przystępny i ma niesamowitą energię

Łukasz Lewtak

6 maja 2021, 15:00

Sport1, AS

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen udzielił krótkiego wywiadu dla niemieckiego Sport1. Bramkarz FC Barcelony mówił o Joanie Laporcie, Leo Messim, Erlingu Hålandzie i Superlidze.

Joan Laporta: Nowy prezydent i jego wiceprezydent (Rafa Yuste) są fanami Barçy i przekazują to. Kiedy się nam przedstawili, promieniowali ogromną energią. Laporta wygłosił płomienną mowę i powiedział: "chłopaki, możemy to zrobić!". Sposób, w jaki do nas przemawiał, całkowicie mnie urzekł. Nawet dostaję gęsiej skórki, rozmawiając o tym teraz. Ponieważ kiedy myślisz o prezydencie, zazwyczaj masz w głowie osobę, która nie zostawia po sobie wrażenia. Laporta jest tego przeciwieństwem. Jest bardzo przystępny i ma niesamowitą energię.

Zadłużenie klubu: Klub ma ogromne zadłużenie, ale staramy się trzymać te problemy z dala od szatni. Naszym zadaniem jest grać w piłkę. Za to nam płacą. I mówiąc zupełnie szczerze: cieszę się, że nie pracuję jako menedżer i nie muszę zajmować się tym ważnym zadaniem. Jednak wszyscy jesteśmy świadomi obowiązku, jaki mamy wobec klubu i ludzi. Odbiło się to na moim kontrakcie, ale myślę, że znalazłem z klubem rozwiązanie na ten czas bez kibiców w pandemii.

Leo Messi: Byłaby to wielka strata dla Barçy, gdyby odszedł, ale tylko on może zdecydować, czy odejdzie, czy zostanie.

Erling Håland: Dlaczego nie miałby zostać w Dortmundzie? Nie byłby to dla niego krok wstecz. Jeśli odejdzie, to drużyna, do której trafi, będzie miała niesamowitego napastnika na najbliższe dziesięć lat. Sprawiłby, że każdy zespół stałby się lepszy.

Superliga: Rozumiem niezadowolenie ludzi, ale nie zajmowałem się tą kwestią zbytnio. Nic o tym wcześniej nie wiedziałem i byłem zaskoczony sprawą. Nigdy nie sądziłem, że będę mógł doświadczyć gry w takiej lidze jako zawodnik. Nie wiem, jaką władzę mają niektórzy ludzie w UEFA i jak mogą zareagować. Mogę tylko powtórzyć, że plany dotyczące Superligi zaskoczyły mnie w tamtym czasie. Dowiedziałem się o tym tylko z mediów, potem szukałem informacji w internecie i czytałem gazety. Każdy może wyrazić swoją opinię. Zgadzanie się na wszystko jest moim zdaniem zbyt lekkomyślne. Sprawy trzeba przemyśleć.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mats weź siędo roboty bo forma przeminęła z wiatrem.

@monsterrize Co od niego chcesz??Oprócz ewidentnie zawalonego gola z Atletico, to broni dobrze.Jakby nie Ter Stegen, to Pucharu Króla by nie było.Nie jest spektakularny, jak w poprzednich latach,a obrona w tym sezonie naprawdę mało pomaga, to swoją robotę Ter Stegen robi dobrze.

@Recha_0684
Według mnie Courtois w tym sezonie dużo lepsze parady robi.
Mocno liczyłem, że MATS odpali w końcówce swoje linie lotnicze.
W najważniejszych meczach zazwyczaj ma problemy w tym sezonie.
Forma na 3+, taka moja ocena.

@monsterrize Zgadzam się z jednym:W" target="_blank" rel="nofollow">jednym:W tym sezonie Courtois ma lepsze parady i częściej ratuje Real, ale to nie są skoki narciarskie, żeby oceniać styl obrony.Najwazniejsze to jest obronić, obojętnie jak.Popatrz na Oblaka.On od lat nie broni efektownie, nie rzuca się do przysłowiowego zdjęcia.On bazuje na ustawieniu, tamingu i czytaniu gry.Marc w tym sezonie broni conajmniej przyzwoicie.o i powiem to jeszcze raz:Nasza" target="_blank" rel="nofollow">raz:Nasza obrona w tym sezonie jest tak elektryczna, że głowa mała.Dla mnie ocena dla Ter Stegena to co najmniej czwórka.

@Recha_0684
Maszyną jesteś ? Piszesz w połowie po ludzko w połowie kodami ;p
Nie wiedziałem, że SI już są używane w praktyce ;o

@monsterrize Tak jestem robotem...
« Powrót do wszystkich komentarzy