Mundo Deportivo: Barcelona poszukuje zmiennika dla Sergio Busquetsa

Dariusz Maruszczak

6 maja 2021, 16:00

Mundo Deportivo

74 komentarze

Fot. Getty Images

  • Jak podaje Mundo Deportivo, jednym z celów transferowych Barcelony obok kupna obrońcy i napastnika będzie też sprowadzenie pomocnika w typie Sergio Busquetsa
  • Klub chce jednak, aby taki zawodnik wykazywał się również świetną sprawnością fizyczną
  • Katalończykom nie będzie łatwo sprowadzić odpowiedniego gracza, ale skupiają uwagę na trzech zawodnikach

Barça zdaje sobie sprawę, że Busquets nie może już grać wszystkich meczów od pierwszej do ostatniej minuty i dlatego Ronald Koeman często zmienia go w trakcie spotkań. W pierwszej drużynie brakuje jednak zmiennika o podobnym profilu, więc Barcelona może poszukać go na rynku. Według Mundo Deportivo taki zawodnik musiałby nie tylko mieć odpowiednią jakość związaną z techniką i wyprowadzaniem piłki, ale również powinien być dobrze przygotowany fizycznie, aby spełniać wymogi nowoczesnego, bardzo intensywnego futbolu. Klub poluje na zawodnika potrafiącego wyjść do wysokiego pressingu, szybko wrócić na własną połowę i sprawdzającego się w walce powietrznej.

Sprowadzenie tak kompletnego gracza, który w dodatku będzie w odpowiednim wieku i zaakceptuje swoją rolę, nie będzie jednak łatwe. Utrudnieniem jest też sytuacja finansowa klubu. Mundo Deportivo liczy w tym zakresie na korzystną sprzedaż jednego z obecnych zawodników lub na wymianę, podobną do tej z udziałem Arthura i Miralema Pjanicia. Kataloński dziennik wymienia trzech piłkarzy, którzy są szczególnie cenieni przez Barcelonę. Pierwszym jest Eduardo Camavinga. 18-latek od dłuższego czasu znajduje się na celowniku największych europejskich klubów, przede wszystkim Realu Madryt. Camavinga ma już na koncie trzy występy w reprezentacji Francji i wyróżnia się dobrym połączeniem techniki, siły fizycznej i pewności siebie. W Rennes najczęściej występuje jednak jako środkowy pomocnik. Kontrakt Camavingi z obecnym pracodawcą obowiązuje tylko przez rok, więc młody zawodnik może być w lecie dobrą okazją rynkową, choć konkurencja będzie spora.

W Sassuolo dobrze prezentuje się Manuel Locatelli, który rozegrał już 9 spotkań w reprezentacji Włoch. Mundo Deportivo informuje, że Barça obserwuje go od dwóch lat, a jej uwagę mogą zwracać długie i krótkie podania pomocnika, a także jego strzał z dystansu. Locatellim są już zainteresowane takie kluby jak Manchester City, Juventus, Inter czy Milan, a kontrakt 23-latka z obecną drużyną obowiązuje do 2023 roku. Rok starszy od Włocha jest kolejny piłkarz obserwowany przez Barcelonę Mikel Merino. Zawodnik Realu Sociedad też najczęściej występuje jako środkowy pomocnik, ale ma wszelkie cechy wymagane od gracza na pozycji piwota. Merino jest świetnie zbudowany i dobrze wyprowadza piłkę. W jego przypadku problemem może być cena, ponieważ na podstawie kontraktu do 2025 roku jego klauzula odejścia wynosi 60 milionów euro.

Mundo Deportivo nie wymieniło znacznie tańszej opcji, jaką byłoby sięgnięcie po pomocnika Barcelony B Nico Gonzáleza. 19-latek świetnie spisuje się w rezerwach, a jeśli przedłuży wygasający w czerwcu kontrakt, niewykluczone, że to on w przyszłości zostanie następcą Sergio Busquetsa.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

jakby udało się sprowadzić Camavinge to bedzie kozak!!
@rogal478 Za gościa trzeba będzie wyłożyć min 70 mln euro. O nim można zapomnieć. Kurcze jest Gonzalez i Orellana w Barcelonie B, Moriba w dynamice pierwszego zespołu i nawet Matheus Fernandes (który powinien chociaż dostać szansę na weryfikację). Cantera dostarczyła 3 zawodników na zmiennika Busquetsa i po co, lepiej wydać kilkadziesiąt mln na zawodnika spoza klubu, który będąc młody dodatkowo straci czas na rozwój, bo z miejsca jednego z kapitanów nie wygryzie. Mundo Deportivo szybko przestało mieć o czym pisać XD

@normasubiektywna on ma tylko rok kontraktu więc niemal niemożliwe jest aby zaśpiewali za niego 70 mln.
@Murazor Zaśpiewać mogą, ale nwm kto z nimi będzie śpiewać w duecie. Jeśli chce odejść za darmo, to albo go sprzedadzą latem za mniej i kolejka będzie długa, albo odejdzie latem za rok i kolejka będzie jeszcze dłuższa. To młody chłopak, więc pewnie pójdzie tam gdzie jest w miarę projekt sportowy, będzie mógł cały czas grać i dużo zarobi. W Barcelonie będzie miał o to ciężko, więc Barcelony nie wybierze, raczej PSG (z wiadomych względów), Real Madryt (tam szykuje się totalna wymiana pomocy) lub Manchester City (Guardiola, pensja itd).

@normasubiektywna tylko że moriba nie jest technicznym pomocnikiem a gosc ma kontrakt rok wiec mozna poczekac i za darmo sciagnac go i akurat pierwszy skłąd jak sie dobrze wpasuje
Komentarz usunięty przez użytkownika

@Murazor dać im umttitiego lub pjanica i git

@rogal478 czemu mieliby się na to zgodzić? To są dwaj gracze zarabiający olbrzymie pieniądze i o ile jeszcze w poprawę gry Umtittiego można wierzyć o tyle Pjanic lepszy nie będzie. Dla nich sprowadzenie tej dwójki jest pozbawione sensu.
« Powrót do wszystkich komentarzy