Javier Mascherano: Mam nadzieję, że już niedługo poznamy decyzję Leo Messiego

Maciej Łoś

5 maja 2021, 16:30

Sport, Marca, LaLiga

4 komentarze

Fot. Getty Images

Javier Mascherano, który jest obecnie ambasadorem LaLigi, udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się m.in. o walce o mistrzostwo Hiszpanii oraz przyszłości Leo Messiego.

Życie po zakończeniu kariery: Zawiesiłem buty na kołku pół roku temu. Trochę brakuje mi rywalizacji, treningów i przebywania z kolegami. Ale z drugiej strony mam znacznie więcej czasu dla mojej rodziny niż podczas gry w piłkę.

Cztery drużyny w walce o LaLigę: Z roku na rok Primera División jest coraz lepsza, a teraz scenariusz ułożył się najlepiej dla kibiców. Przypomina mi to trochę sezon 2015/2016, gdzie o mistrzostwo walczyły Barca, Atlético i Real. Musieliśmy wygrać pięć ostatnich meczów, a w pewnym momencie nasza przewaga zmalała do jednego punktu. Jest duże podobieństwo, choć role się zamieniły. Oby teraz zakończyło się wszystko na korzyść Barcelony. Nam się udało, choć w ostatnim meczu nie byliśmy w najlepszej formie.

Wspomnienia z 2014 roku: Minęło już wiele lat i nie sądzę, że Barcelona chce się zrewanżować. Potem graliśmy wiele meczów z Atlético, czasem wygrywaliśmy, a czasem nie. To spotkanie będzie trochę inne, a Barça na pewno da z siebie wszystko. Jeszcze w styczniu było nie do pomyślenia nawiązanie walki z drużyną z Madrytu, a teraz jest duża szansa przeskoczyć ją w tabeli.

Powrót Suáreza na Camp Nou: Luis był bardzo ważnym piłkarzem dla fanów Barçy dzięki tytułom i zdobytym bramkom, dlatego to będzie wyjątkowe wydarzenie. Choć teraz gra dla Atlético, to przyjaźń pozostała. 

Sevilla: Bardzo podoba mi się drużyna z Sewilli, cały czas jest w walce o mistrzostwo. Przyzwyczailiśmy się do jej zwycięstw w Lidze Europy, ale nie w LaLidze. W tym sezonie grają jak równy z równym z największymi rywalami.

Karim Benzema: Wszystko zostało już o nim powiedziane. To jeden z najlepszych napastników na świecie, a teraz jest w doskonałej formie. Jest nie tylko goleadorem, ale także kreatorem. To fundament Realu w walce o LaLigę i Ligę Mistrzów.

Faworyt do mistrzostwa: Drużyna, która wygra wszystkie mecze do końca sezonu, będzie mistrzem.

Przyszłość Messiego: Mam z nim stały kontakt, ale nie będę rozmawiał o naszych sprawach prywatnych. W każdym razie chciałbym, żeby został w Barcelonie. To jest klub, który zapewnia mu najlepsze warunki, dzięki czemu może cieszyć się futbolem. Mam nadzieję, że niedługo poznamy jego decyzję.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czekamy... se queda

Dobrze że trafił tego karnego ;)

MarszczeRano dobrze gada ;-)

MarszczeKolano dobrze gada.