Mundo Deportivo: Ansu Fati przejdzie w czwartek kolejną operację kontuzjowanego kolana

Dariusz Maruszczak

4 maja 2021, 08:55

Mundo Deportivo

48 komentarzy

Fot. Getty images

Dziennik AS poinformował wczoraj, że Ansu Fati już w marcu przeszedł w tajemnicy kolejną artroskopię kolana. Z kolei dziś Mundo Deportivo podaje, że zawodnik w czwartek podda się zabiegowi.

Według katalońskiej gazety celem jest pozbycie się raz na zawsze przedłużających się problemów Fatiego, które spowodowały, że zawodnik stracił niemal cały sezon 2020/2021. Decyzja zapadła w niedzielę, na kiedy to wyznaczono termin rozstrzygnięcia sytuacji. Ponieważ stan zdrowia 18-latka nie uległ poprawie, postanowiono o przeprowadzeniu kolejnej operacji. Mundo Deportivo uważa, że rozważane jest całościowe lub też częściowe usunięcie łąkotki. Bardziej prawdopodobne jest to drugie rozwiązanie, ze względu na możliwe komplikacje w przyszłości, związane z problemami zwyrodnieniowymi, ale niczego nie można wykluczyć.

Zgodnie z tymi informacjami czwartkowy zabieg ma przeprowadzić lekarz reprezentacji Portugalii, z którym Fati konsultował się w ostatnim czasie. W operacji ma też wziąć udział doktor Bertrand Sonnery-Cottet, specjalizujący się w kontuzjach kolan, o którego roli wspominał też wczoraj AS. Wcześniej wraz z doktorem Ramonem Cugatem konsultowali się oni w celu ustalenia najlepszego planu dla piłkarza. Jak szacuje Mundo Deportivo, czas absencji Fatiego po operacji miałby wynieść dwa miesiące, więc skrzydłowy mógłby wziąć udział w presezonie, o ile tym razem wszystko pójdzie dobrze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja się zastanawiam, czemu Fati nie trafił pod nóż Włocha na początku kontuzji. Wiadomo, że jest najlepszy w swoim fachu. Nie jedno kolano piłkarza załatał. Najtrudniejsze przypadki wyleczył, bez powtórek i nawrotów.

@equwesta to jest bardzo dobre pytanie
Zważywszy że nie chodzi o grajka z okręgówki tylko chłopaka z Barcelony z ogromnym potencjałem

@Krystian1588
Taa, tym bardziej, że cała liga włoska się u niego leczy. A przynajmniej tych, kogo stać.

Tylko, że tu mogły być ambicje i ambicyjki. Lekarze są zawistni.

@equwesta zawistni jak większość ludzi, tylko że można komuś spie...lic zycie przez ambicję
To już brak wyrzutów sumienia że się kogoś skrzywdziło?
Pamiętam jak nasi spece źle poskładali Kluiverta ( wiem że to nie ten sam sztab medyczny)
Już mu gra po kontuzji woggle nie szła i nigdzie się nie odnalazł
« Powrót do wszystkich komentarzy