Mundo Deportivo: Ansu Fati przejdzie w czwartek kolejną operację kontuzjowanego kolana

Dariusz Maruszczak

4 maja 2021, 08:55

Mundo Deportivo

48 komentarzy

Fot. Getty images

Dziennik AS poinformował wczoraj, że Ansu Fati już w marcu przeszedł w tajemnicy kolejną artroskopię kolana. Z kolei dziś Mundo Deportivo podaje, że zawodnik w czwartek podda się zabiegowi.

Według katalońskiej gazety celem jest pozbycie się raz na zawsze przedłużających się problemów Fatiego, które spowodowały, że zawodnik stracił niemal cały sezon 2020/2021. Decyzja zapadła w niedzielę, na kiedy to wyznaczono termin rozstrzygnięcia sytuacji. Ponieważ stan zdrowia 18-latka nie uległ poprawie, postanowiono o przeprowadzeniu kolejnej operacji. Mundo Deportivo uważa, że rozważane jest całościowe lub też częściowe usunięcie łąkotki. Bardziej prawdopodobne jest to drugie rozwiązanie, ze względu na możliwe komplikacje w przyszłości, związane z problemami zwyrodnieniowymi, ale niczego nie można wykluczyć.

Zgodnie z tymi informacjami czwartkowy zabieg ma przeprowadzić lekarz reprezentacji Portugalii, z którym Fati konsultował się w ostatnim czasie. W operacji ma też wziąć udział doktor Bertrand Sonnery-Cottet, specjalizujący się w kontuzjach kolan, o którego roli wspominał też wczoraj AS. Wcześniej wraz z doktorem Ramonem Cugatem konsultowali się oni w celu ustalenia najlepszego planu dla piłkarza. Jak szacuje Mundo Deportivo, czas absencji Fatiego po operacji miałby wynieść dwa miesiące, więc skrzydłowy mógłby wziąć udział w presezonie, o ile tym razem wszystko pójdzie dobrze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pisząc kiedyś rozprawkę na temat kolana widzę to tak.
Jak podaje autor częściowe lub całkowite usunięcie łękotki. Przy drugim zastąpienie jej sztuczną, przy obu przypadkach tak czy siak za kilka lat znowu pójdzie pod nóż gdyż trzeba będzie oczyścić kolano.
Szczerze wolałbym już zerwane wiązało niż w takim stopniu jak ma uszkodzoną łękotkę. Łękotka to jest ciało białe i tylko w 30% jest ukrwiona,temu też dłużej się zrasta.
Ps gdy jesz kurczaka, spójrz na nóżkę, chrząstkę będziesz wiedział i czym pisze
Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia bo na chłopak talent i brakowało gdy w tym sezonie. Śmiało mogę napisać że z nim było by już mistrzostwo.....
« Powrót do wszystkich komentarzy