Mundo Deportivo: Ansu Fati przejdzie w czwartek kolejną operację kontuzjowanego kolana

Dariusz Maruszczak

4 maja 2021, 08:55

Mundo Deportivo

48 komentarzy

Fot. Getty images

Dziennik AS poinformował wczoraj, że Ansu Fati już w marcu przeszedł w tajemnicy kolejną artroskopię kolana. Z kolei dziś Mundo Deportivo podaje, że zawodnik w czwartek podda się zabiegowi.

Według katalońskiej gazety celem jest pozbycie się raz na zawsze przedłużających się problemów Fatiego, które spowodowały, że zawodnik stracił niemal cały sezon 2020/2021. Decyzja zapadła w niedzielę, na kiedy to wyznaczono termin rozstrzygnięcia sytuacji. Ponieważ stan zdrowia 18-latka nie uległ poprawie, postanowiono o przeprowadzeniu kolejnej operacji. Mundo Deportivo uważa, że rozważane jest całościowe lub też częściowe usunięcie łąkotki. Bardziej prawdopodobne jest to drugie rozwiązanie, ze względu na możliwe komplikacje w przyszłości, związane z problemami zwyrodnieniowymi, ale niczego nie można wykluczyć.

Zgodnie z tymi informacjami czwartkowy zabieg ma przeprowadzić lekarz reprezentacji Portugalii, z którym Fati konsultował się w ostatnim czasie. W operacji ma też wziąć udział doktor Bertrand Sonnery-Cottet, specjalizujący się w kontuzjach kolan, o którego roli wspominał też wczoraj AS. Wcześniej wraz z doktorem Ramonem Cugatem konsultowali się oni w celu ustalenia najlepszego planu dla piłkarza. Jak szacuje Mundo Deportivo, czas absencji Fatiego po operacji miałby wynieść dwa miesiące, więc skrzydłowy mógłby wziąć udział w presezonie, o ile tym razem wszystko pójdzie dobrze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przypomina mi to sytuacje Mesiego .Na poczatku tez plaga kontuzji kilka przerw .Jedna przerwa miala nawet po roku. POTEM BYLO ...JUZ SAMI WIECIE CO;) Oby u Fatiego bylo to samo .

@adrianinho1964 Obawiam się, że jest spora różnica między kolanem a problemami mięśniowymi.

@adrianinho1964 Messi miał złamaną kość w stopie a potem zerwany mięsień. Po pierwsze to były 2 zupełnie różne kontuzje a po drugie uszkodzona łękotka jest poważniejsza niż każda z nich. W dodatku przez obie te kontuzje łącznie Messi pauzował krócej niż teraz Ansu a jego powrotu nadal nie można się spodziewać. Fati przepadł i im szybciej to zaakceptujecie tym lepiej dla was.

@Abominacja A Messi nie miał problemu z mięśniem parokrotnie?

@koksik2700 sezon 05/06: 2 kontuzje mięśniowe, raz naciągną mięsień i pauzował 10 dni opuszczając 1 mecz a drugi raz zerwał mięsień i pauzował 74 dni opuszczając 17 meczy i to jest właśnie ta kontuzja o której pisałem wyżej. W 06/07 miał tylko złamaną kość w stopie i przerwa trwała 84 dni. W 07/08 miał dwie kontuzje, obie mięśniowe i obie wykluczyły go na około miesiąc. Później był zdrowy aż do sezonu 10/11 gdzie pauzował tylko 7 dni. Od tamtej pory miewał raczej tylko lekkie urazy, dwa razy wypadał z gry na 2 miesiące a poza tym to opuszczał co najwyżej 5 meczy.
« Powrót do wszystkich komentarzy